reede, 18. august 2017

     Esileht    Uudised  Arvamus  Kultuur  Elva Jooksusari  Sport  Kuu tegija  Retro  Sündmused  
    
REKLAAM   
Kõige kiiremad uudised Elvast.

Vastukaja: Kas Tallinnast Elvasse elama tulek on võimalik?

Autor: Elva24
2016.04.17 16:25:14
Elval on trumpe, mille abil inimesi mujalt Eestist siia elama meelitada. (Vt Kai Räisa: "Kas Tallinnast Elvasse elama tulek on võimalik?") Ma pole küll püsivalt väga pikalt Tallinnas oma aega veetnud, kuid suurlinnades viibitud kogemuse baasil olen jõudnud alati vaid ühele järeldusele. Elvas on parem.
Parem on Elvas selle pärast, et ei ole häirivaid inimmasse nagu Helsingis hommikul kell pool kuus, kes risustavad McDonalds`it külastades linnatänavaid ja norivad tüli. Pole heitgaasidest tulvil õhku, mis sunnib avama kõiki aknaid nagu näiteks peab seda osades piirkondades Tallinnas tegema.

Ka Tartu pole sellest probleemist enam vaba. Neid punkte on veel, kuid nimetatud on kõige kõnekamad nende hulgast, mis mind on pidevalt veennud Elvasse jääma.

IMAGO HUUMORISAADETE KAUDU

Kui te küsite kuidas meelitada inimesi Elvasse, siis peame vastama küsimustele väärtustega, mida Elva pakub, neid rõhudes nii meedias, kui kampaaniates. Praegu on Elvale suunatud meediatähelepanu ebalev. Raadiotes ja telesaadetes visatakse linna üle nalja ning konkreetset imagot linn saavutanud pole.

Peame suutma selle probleemi enda kasuks pöörata ning alustama koostööd näitlejate ja raadiosaadete juhtidega, kes Elvat on oma tegevustes huumoriga maininud, muutes esmalt nende inimeste mõttemaailma. Siin kohal ei saa ainult linn teavitusega kõike ära teha, kuna vaja on terve kogukonna tuge ja ühtset pingutust. Ma ei räägi ainult inimestest, kes linnas elavad, vaid ka inimestest, kes linnaga väljastpoolt investeeringute kaudu seotud on.

Linn vajab uusi sündmusi ja uut energiat, et tõmmata õiget tähelepanu just intelligentsete noorte seas. Peaksime rõhuma meedias tugevustele, mis ka juba olemas on nagu kohvikutepäevale, FC Elvale, suvistele kuurort linna võludele, kahele imeilusale järvele, ümbritsevale loodusele jne., kuid samal ajal investeerima elamispindade renoveerimisse ja juurde ehitusele. Nende esimeste sammude tegemisel hakkab meie lumepall rohkem veerema.

Ka iga inimese valik, millisesse elukohta ta end sisse kirjutab, kas summutab või äratab Elvat ellu.

Raimo Aun

Uudised

Elva Õppejõudude Kogu 300-eurose stipendiumi võitsid Saskia Tullino ja Stella Eileen Päid

Elva Kohvikutepäev on saamas täistuure: järjestikku avanevad uued paigad

ELVA KOHVIKUTEPÄEV ALANUD! Kasteheina kohvikus on massid
Arvamus

PRIIT SIMSON: Räägime sellest, mida meie tahame, mitte sellest, mida poepidajad tahavad

PRIIT SIMSON: Nägemiseni järgmisel hooajal

Piirkonnapolitseinik Jaana Toode: lemmikloomade eest peab hoolt kandma
Kultuur

Elva kultuurikeskuse juhataja Kätlin Saarela: olen saanud julgustust, et oleme õigel teel ja meilt oodatakse uusi põnevaid ettevõtmisi

FOTOD: Elvas avas uksed kaasaegne kultuurikeskus

Aastavahetuse peotelk on valmis ja ootab külalisi
Elva-Jooksusari

Vaata vanu fotosid kunagisest, vahetult augustitormi eel peetud Vapramäe jooksust!

Laupäeval algab taas Elva jooksusari – Vapramäe jooksuga

Täieneb! Elva mäejooksu võitsid Keio Kits ja Tatjana Mannima
Sport

Jooksuportaal: Hannes Veide katkestas Spartathloni maratoni

Eile lõppes jooksukrosside sari Elva Sügis 2016

Hannes Veide stardib homme Kreekas Spartathloni ultrajooksul
Retro

Einelauast restoranini: Elva jaamahoones hakati süüa pakkuma juba üle saja aasta tagasi

Elva Elu 1936: tehkem oma kodud korda!

Karindosk pani kõrtsi kinni, tuletõrjujad tegid lahti
Kuu-tegija

Septembrikuu tegija on Elva puhkepiirkonna edendaja Kätlin Saarela

Augustikuu tegija on FC Elva treener ja tegevjuht Marek Naaris

Juulikuu tegijad on MTÜ Elva Elama eestvedajad Madis Ess ja Toomas Laatsit

Mis Elvas toimub? Saatke oma kommentaarid, teemad, arvamuslood ja fotod aadressil info(at)elva24.ee või võtke ühendust telefonil 56150280
Päevatoimetaja: Priit Simson

Sündmuste kalender

KES ME OLEME?
Portaal Elva24 on 2014. aastal loodud MTÜ Elva Meediaklubi väljaanne, mille eesmärk on operatiivne, julge ja sõltumatu kajastus kõigest, mis Elvas ja tema lähiümbruses inimestele oluline.
Väljaandja ja peatoimetaja: Priit Simson
Väljaandja: Holger Berg
AITA MEIL SAADA PAREMAKS
Anna meile teada, mis Elvas toimub, saada meile huvitav foto või avalda arvamust päevakajalisel teemal. Saada e-kiri info(at)elva24.ee või helista telefonil 56150280
TOETA ELVA24 VÄLJAANDMIST Elva24 sünnib tegijate entusiasmist ega teeni väljaandjatele tulu. Kui sulle meeldib, mida me teeme ja hoolid Elva arengust, oled teretulnud meid toetama. Annetustest saadud raha läheb portaali elementaarsete püsikulude katteks ja meediahariduse edendamiseks Elva koolinoorte seas.

Meie pangakonto number on: EE382200221059950702(Swedbank)
 


Warning: Unknown: Your script possibly relies on a session side-effect which existed until PHP 4.2.3. Please be advised that the session extension does not consider global variables as a source of data, unless register_globals is enabled. You can disable this functionality and this warning by setting session.bug_compat_42 or session.bug_compat_warn to off, respectively in Unknown on line 0