reede, 18. august 2017

     Esileht    Uudised  Arvamus  Kultuur  Elva Jooksusari  Sport  Kuu tegija  Retro  Sündmused  
    
REKLAAM   
Kõige kiiremad uudised Elvast.

Meelis Karro: Turuplatsi väljaku rajamine oli viga, Elva vajab investeeringuid

2016.04.27 11:53:09

Turuplatsi väljaku rajamine oli viga ja Elvale kuluks arenguks üks suurem laialdasema kaubavalikuga pood ära, arvab Elva linnavolikogu esimees Meelis Karro (SDE).

Kas Elvasse tuleb Konsumi kohale uus kaubanduskeskus?

Hetkel räägime hoonestusõiguse seadmisest võlaõigusliku lepingu alusel. Võimalik asjaõigusleping sõlmitakse pärast Kesk 1 ja Turuplats 3 detailplaneeringu kehtestamist. Teisisõnu saab Elva Tarbijate Ühistu alustada ainult detailplaneeringuga seotud tegevusi ja võimalikku ehitustegevust alles pärast detailplaneeringu kehtestamist ja asjaõiguslepingu sõlmimist. Detailplaneering nõuab samuti volikogu heakskiitu. Tõsised arutelud alles algavad ja nägemus mingist koledast plekk-karbist linnaruumis on kindlasti ennatlik.
Millist kasu tooks uus pood Elva linnale? Miks valitud asukohaks on just kesklinn?

Ilmselt ei ole kellelgi midagi selle vastu kui valik poes on mitmekesisem. On inimesi, kelle jaoks on Tartu ja seal poeskäimine lihtne, aga on palju Elva inimesi, kelle jaoks on Tartu kaugel ja seda nii ajalises kui rahalises mõttes. Võimalik uus Maksimarket toob nii Elva kui ümberkaudsetele inimestele suurema kaubavaliku.

Kui me räägime Elvast kui keskusest, siis peame lubama siia vahest ka investeeringuid, mis keskuse keskuseks teevad. Mäletame hästi kui suur vastuseis kaasnes Maxima tulekuga. Täna on pood rahvast täis ja inimesed rahul. Minul on Elvaga seoses seatud eesmärk, et linn areneks. Sellega seoses on vahest vaja teha otsuseid, mis kõigile ei meeldi.

Saan sellest aru ja ei vaata viltu, kui teatud asjade peale osa inimesi pahandab. Samas olen ma veendunud, et suurem pood on pikemas perspektiivis Elvale kasulik. Tartus valmib just hetkel kesklinna uus suur kaubanduskeskus ja jutt, et selliseid hooneid linna südamesse ei tehta ei päde.

Soov rajada Maksimarket kesklinna on Elva Tarbijate Ühistu poolne ja nende sõnul ei ole näiteks Arbimäele Maksimarketi tegemine majanduslikult otstarbekas, veel vähem linna äärde.

Kuidas võiks see ümberkaudseid inimesi mõjutada?

Olen sellel teemal ümberkaudsete inimestega suhelnud ja mõte, et Elvasse tuleks üks korraliku kaubavalikuga suurem pood neile meeldib. Nad võtavad seda teemat emotsioonivabamalt. Usun, et investeeringud, mis lähiajal Elva linnaruumi tehakse on piisavad, et inimesed kaaluvad tulevikus väga tõsiselt siia elama asumist ja seda nii Tartust kui Elva lähiümbrusest. Uus kunstmuruväljak, uus kultuurikeskus, uus spordihall on vaid mõned näited. Miks mitte pakkuda selle kõrvale ka korralikku ja suurt poodi. Elva on minu hinnangul liiga kaua paigal tammunud ja investeeringud meie linnaruumi on hädavajalikud.

Mida arvate praeguse turuplatsi väljaku praktilisusest?

Leian, et turuplatsi väljaku rajamine kolm aastat tagasi sellisel kujul oli viga. Turuplats ei toimi ja seda tuleb tunnistada. Neljalt poolt autoteedega ja autoparklaga ala ei sobi ka mänguväljakuks. Park, mida inimesed kaitsevad, lõhuti kolm aastat tagasi kui sellest tehti mittefunktsioneeriv turuplats. Usun, et kui arhitektid vaeva näevad, siis ei saa selle platsi muutused olema lõppkokkuvõttes tänasega võrreldes väga suured.

Toeta Elva24 tegevust!
MTÜ Elva Meediaklubi EE382200221059950702 (Swedbank)Uudised

Elva Õppejõudude Kogu 300-eurose stipendiumi võitsid Saskia Tullino ja Stella Eileen Päid

Elva Kohvikutepäev on saamas täistuure: järjestikku avanevad uued paigad

ELVA KOHVIKUTEPÄEV ALANUD! Kasteheina kohvikus on massid
Arvamus

PRIIT SIMSON: Räägime sellest, mida meie tahame, mitte sellest, mida poepidajad tahavad

PRIIT SIMSON: Nägemiseni järgmisel hooajal

Piirkonnapolitseinik Jaana Toode: lemmikloomade eest peab hoolt kandma
Kultuur

Elva kultuurikeskuse juhataja Kätlin Saarela: olen saanud julgustust, et oleme õigel teel ja meilt oodatakse uusi põnevaid ettevõtmisi

FOTOD: Elvas avas uksed kaasaegne kultuurikeskus

Aastavahetuse peotelk on valmis ja ootab külalisi
Elva-Jooksusari

Vaata vanu fotosid kunagisest, vahetult augustitormi eel peetud Vapramäe jooksust!

Laupäeval algab taas Elva jooksusari – Vapramäe jooksuga

Täieneb! Elva mäejooksu võitsid Keio Kits ja Tatjana Mannima
Sport

Jooksuportaal: Hannes Veide katkestas Spartathloni maratoni

Eile lõppes jooksukrosside sari Elva Sügis 2016

Hannes Veide stardib homme Kreekas Spartathloni ultrajooksul
Retro

Einelauast restoranini: Elva jaamahoones hakati süüa pakkuma juba üle saja aasta tagasi

Elva Elu 1936: tehkem oma kodud korda!

Karindosk pani kõrtsi kinni, tuletõrjujad tegid lahti
Kuu-tegija

Septembrikuu tegija on Elva puhkepiirkonna edendaja Kätlin Saarela

Augustikuu tegija on FC Elva treener ja tegevjuht Marek Naaris

Juulikuu tegijad on MTÜ Elva Elama eestvedajad Madis Ess ja Toomas Laatsit

Mis Elvas toimub? Saatke oma kommentaarid, teemad, arvamuslood ja fotod aadressil info(at)elva24.ee või võtke ühendust telefonil 56150280
Päevatoimetaja: Priit Simson

Sündmuste kalender

KES ME OLEME?
Portaal Elva24 on 2014. aastal loodud MTÜ Elva Meediaklubi väljaanne, mille eesmärk on operatiivne, julge ja sõltumatu kajastus kõigest, mis Elvas ja tema lähiümbruses inimestele oluline.
Väljaandja ja peatoimetaja: Priit Simson
Väljaandja: Holger Berg
AITA MEIL SAADA PAREMAKS
Anna meile teada, mis Elvas toimub, saada meile huvitav foto või avalda arvamust päevakajalisel teemal. Saada e-kiri info(at)elva24.ee või helista telefonil 56150280
TOETA ELVA24 VÄLJAANDMIST Elva24 sünnib tegijate entusiasmist ega teeni väljaandjatele tulu. Kui sulle meeldib, mida me teeme ja hoolid Elva arengust, oled teretulnud meid toetama. Annetustest saadud raha läheb portaali elementaarsete püsikulude katteks ja meediahariduse edendamiseks Elva koolinoorte seas.

Meie pangakonto number on: EE382200221059950702(Swedbank)
 


Warning: Unknown: Your script possibly relies on a session side-effect which existed until PHP 4.2.3. Please be advised that the session extension does not consider global variables as a source of data, unless register_globals is enabled. You can disable this functionality and this warning by setting session.bug_compat_42 or session.bug_compat_warn to off, respectively in Unknown on line 0