kolmapäev, 23. august 2017

     Esileht    Uudised  Arvamus  Kultuur  Elva Jooksusari  Sport  Kuu tegija  Retro  Sündmused  
    
REKLAAM   
Kõige kiiremad uudised Elvast.

Toomas Järveoja: Eva Kams on linnapeana „kolme“ vääriline

2016.05.13 14:46:45
Eelmisel nädalal täitus Elva uuel linnavõimul ametis aasta. Rahvaga arvestatakse liiga vähe, linnavalitsust lammutatakse liiga palju ja spordi osas läheb toetus vaid jalgpallile, kritiseerib endine linnapea Toomas Järveoja, hinnates Eva Kamsi esimest aastat linnajuhi ametis hindele "kolm".

-Toomas, kuidas sa hindaks Eva Kamsi valitsemisaastat linnapeana viie palli skaalal?

Üsna keeruline küsimus. Aga tahaks olla karm õpetaja ja võib-olla rahuldava võiks ära panna. Ta on püüdnud ja kogemusi on tal vähe olnud. Mulle tundub, et linna juhitakse rohkem äriettevõttena kui kohaliku omavalitsusena.
-Mida see äriettevõttena juhtimine tähendab?

Kui vaadata kasvõi kaadripoliitikat. Mis seal salata, linnamajanduse osakonnas hetkel ju mingit kompetentsi enam ei ole. Inimesed on kas ise lahkunud või sunnitud lahkuma.

-Pikaajaline juht lahkus, uus tuli asemele, aga nüüd otsitakse juba järgmist?

Jah, nii ta on. Kui ma vaatan linna dokumentatsiooni, vaata, et suvi on juba käes, aga ma ei näe, et ühtegi hanget oleks tänavate joonimiseks tehtud (Vestlus sai peetud eelmisel nädalal – toim). Ehkki rahad on ju olemas. Kooli remondi osas sama seis, raha on eelarves olemas. Võib-olla tegeletakse, ehk pannakse veel üles. Aga tavaliselt tuleks need ikka kevadel ära teha.

-Mida sa peaksid positiivseks?

Võib-olla on rohkem panustatud linna reklaamimisele väljapool. Meediakajastusele on rohkem panustatud. Tartu maratonile pandi pisut rohkem raha. Kas see, et kultuurivaldkonnas tahetakse teha sihtasutust, seda kas tegemist on positiivse nähtusega, ma ei tea. Mina olen suhteliselt konservatiivne. Töötavasse kaevu ma ei sülitaks.

-Kolme paned ära, aga mis neljast ja viiest puudu jäi?

Alustame kasvõi turuplatsi pargist. Valimisliidu poolt lubati suuri avalikustamisi ja kooskõlastamisi, aga me näeme, et seda pole olnud. Valimisliit rääkis rahvaga arvestamisest, aga tegelikult käitutakse teistmoodi. Üks näide pärineb detsembrikuisest eelarvekomisjonist, kus koalitsiooniliikmed hääletasid ühtmoodi, aga linnavalitsus käitus teistmoodi. Küsimuseks oli sauna jaoks laenu võtmine. Otsustasime, et enne laenu ei võeta, kui eelarve on olemas. Aga läks nii, et otsustati laen võtta ja siis alles hakati tegelema sauna projektiga. See pole ainus kord, kus komisjoni otsusest sõidetakse teerulliga üle ja öeldakse, et komisjoni seisukoht on soovitusliku iseloomuga.
-Kui eeldada, et olemasolev linnavalitsus kestab kuni kohalike valimisteni, siis mis oleks su soovitus, millele võiksid nad rohkem tähelepanu pöörata?

Mina ei lammutaks nii palju linnavalitsuse koosseisu. Pigem paneks nad tööle, sest kompetentsi tuleb hoida ja see kompetents oli hea. Mulle jääb mulje, et kogu aeg tahetakse midagi muuta. Oleme treinud suuri investeeringuid lasteaedade köökidesse, et lapsed saaksid kohe värske sooja söögi, aga nüüd on ideed, et viiks kõik lasteaiad ühe köögi alla. Neid pole õnneks ellu viidud veel, aga räägitakse sellest.

-Teistes omavalitsustes on ühe köögi alla viimisi toimunud küll, kogemusi peaks ju olema, mida see tähendab?


Rakveres oli nii koristamine kui söökla firma käes, kolme aasta järel võttis Rakvere selle linna alla tagasi. Eks see sõltub väga palju lepingupartnerist, kes teenust pakub.

-Kui võtad sulle lähedase spordivaldkonna, kuidas sa siin arengut hindaks?

Ka siin on räägitud sihtasutuse tegemisest, ma ei tea, mis imeravim see sihtasutus oleks. Nii palju olen uurinud, et nii Valga kui Jõgeva on oma sihtasutused likvideerinud. Need on üsna kohmakad asutused. Tartus, tõsi, ta toimib, kus ma ise praegu töötan.

Minu arust Elva sport on üsna heal järjel ja meil on head treenerid. Neid treenereid, kes meil on, neid tuleks hoida. Kui ongi vähem rahvarohke spordiala nagu laskesuusatamine või kahevõistlus, siis peaks seal toetust vaatama diferentseeritult, mitte ainult peade järgi. 20 poissi naljalt suusamäelt hüppama korraga ei pane, aga 20 poissi jalgpalli mängima saab panna.

Mis mind spordi tänavuste projektirahade juures häirib, on see, et kümnest tuhandest eurost, mida on jagada, ligi pool ehk 4700 kanti läks jalgpallile. Mulle tundub see veider anda nii palju ühele spordialale. Kui eelnevatel aastatel tehti komisjonis jagamine ära ja kinnitati, siis sel korral komisjon küll jagas, aga lõpliku kinnitamise tegi linnavalitsus. Aga eks see on uutmoodi rahvaga arvestamine.

Mul on spordi osas väike hirm, et juhtub sama nagu kultuurikeskusega, et hind läheb kõrgemaks kui prognoositud ja see toimub laenurahaga. Kui nii jätkata, siis meie spordihalli tulek võib lükkuda veel mõned aastad edasi, sest meie laenukoormus on liiga suur, et halli ehitada.

Uudised

Elva Õppejõudude Kogu 300-eurose stipendiumi võitsid Saskia Tullino ja Stella Eileen Päid

Elva Kohvikutepäev on saamas täistuure: järjestikku avanevad uued paigad

ELVA KOHVIKUTEPÄEV ALANUD! Kasteheina kohvikus on massid
Arvamus

PRIIT SIMSON: Räägime sellest, mida meie tahame, mitte sellest, mida poepidajad tahavad

PRIIT SIMSON: Nägemiseni järgmisel hooajal

Piirkonnapolitseinik Jaana Toode: lemmikloomade eest peab hoolt kandma
Kultuur

Elva kultuurikeskuse juhataja Kätlin Saarela: olen saanud julgustust, et oleme õigel teel ja meilt oodatakse uusi põnevaid ettevõtmisi

FOTOD: Elvas avas uksed kaasaegne kultuurikeskus

Aastavahetuse peotelk on valmis ja ootab külalisi
Elva-Jooksusari

Vaata vanu fotosid kunagisest, vahetult augustitormi eel peetud Vapramäe jooksust!

Laupäeval algab taas Elva jooksusari – Vapramäe jooksuga

Täieneb! Elva mäejooksu võitsid Keio Kits ja Tatjana Mannima
Sport

Jooksuportaal: Hannes Veide katkestas Spartathloni maratoni

Eile lõppes jooksukrosside sari Elva Sügis 2016

Hannes Veide stardib homme Kreekas Spartathloni ultrajooksul
Retro

Einelauast restoranini: Elva jaamahoones hakati süüa pakkuma juba üle saja aasta tagasi

Elva Elu 1936: tehkem oma kodud korda!

Karindosk pani kõrtsi kinni, tuletõrjujad tegid lahti
Kuu-tegija

Septembrikuu tegija on Elva puhkepiirkonna edendaja Kätlin Saarela

Augustikuu tegija on FC Elva treener ja tegevjuht Marek Naaris

Juulikuu tegijad on MTÜ Elva Elama eestvedajad Madis Ess ja Toomas Laatsit

Mis Elvas toimub? Saatke oma kommentaarid, teemad, arvamuslood ja fotod aadressil info(at)elva24.ee või võtke ühendust telefonil 56150280
Päevatoimetaja: Priit Simson

Sündmuste kalender

KES ME OLEME?
Portaal Elva24 on 2014. aastal loodud MTÜ Elva Meediaklubi väljaanne, mille eesmärk on operatiivne, julge ja sõltumatu kajastus kõigest, mis Elvas ja tema lähiümbruses inimestele oluline.
Väljaandja ja peatoimetaja: Priit Simson
Väljaandja: Holger Berg
AITA MEIL SAADA PAREMAKS
Anna meile teada, mis Elvas toimub, saada meile huvitav foto või avalda arvamust päevakajalisel teemal. Saada e-kiri info(at)elva24.ee või helista telefonil 56150280
TOETA ELVA24 VÄLJAANDMIST Elva24 sünnib tegijate entusiasmist ega teeni väljaandjatele tulu. Kui sulle meeldib, mida me teeme ja hoolid Elva arengust, oled teretulnud meid toetama. Annetustest saadud raha läheb portaali elementaarsete püsikulude katteks ja meediahariduse edendamiseks Elva koolinoorte seas.

Meie pangakonto number on: EE382200221059950702(Swedbank)
 


Warning: Unknown: Your script possibly relies on a session side-effect which existed until PHP 4.2.3. Please be advised that the session extension does not consider global variables as a source of data, unless register_globals is enabled. You can disable this functionality and this warning by setting session.bug_compat_42 or session.bug_compat_warn to off, respectively in Unknown on line 0