reede, 18. august 2017

     Esileht    Uudised  Arvamus  Kultuur  Elva Jooksusari  Sport  Kuu tegija  Retro  Sündmused  
    
REKLAAM   
Kõige kiiremad uudised Elvast.

HEIDY PURGA: Elva on eriline. Kaotame pargi ja ta muutub palju tavalisemaks

2016.05.26 13:00:14
Olen mureliku kõrvaltvaatajana jälginud Elva turuplatsi pargi ümber toimuvat – plaani kaotada park ja laiendada kaubanduskeskust. Ei tee see mulle heameelt endise linnakodaniku silmade läbi ega ka kaugemalt vaadates.

Usinalt ametisse asunud linnavalitsuse plaanidel on esimesel pilgul jumet, sest väikelinnadesse rajatavate suuremate investreeringute pärast käib kõva võistlus kõikjal.
Polekski midagi hullu, kui praegune arhitektuurselt vaese ilmega poelahmakas keset turuplatsi saaks kaasaegsema ja isikupärasema ilme ning arendaks ja kaasaks sellega ühtlasi ümberkaudset väikeettevõtlust. Seda soovitas tekkinud arutelul Elva ettevõtlus- ja turismikomisjon, kellel on Elva arengust ilmselt selgem visioon kui teistel asjaosalistel.

Taoline lahendus oleks minu hinnangul parim Maksimarketi tulekut õigustav argument, mis arvestaks Elva ajalugu ning kannaks seda väärikalt edasi linnarahvast teenides. Mis peamine, park jääks alles.

UNIKAALSUSE KAOTSIMINEK

Kui Elva Tarbijate Ühistu saab vaatama linnarahva pahameelele ja kogutud allkirjadele siiski linnavalitsuselt loa kaubanduskeskuse laienduseks sellises mahus nagu me seda praegu lugeda võime, tõmmatakse kõikide inimeste jõupingutustele ja ideedele Elvat unikaalses suunas edasi arendada jäme kriips peale.

Loen hämmeldusega, et peamiselt põlistest elvalastest koosneva maa- ja keskkonnakomisjoni hinnangust mindi lihtsalt mööda. Huvitav, mis põhjusel, kui küsimus on linna ühe olulisema pargi säilitamises ja sisuline kompetents tuleb just neilt?
Elva sümboliks on läbi aegade olnud männimets, järvederohkus, kultuurisündmused, inimesed, võimalusterohked sportimisvõimalused.
Maksimarketi laiendus ja linnavalitsuse esindajate jutt päästvatest rahavoogudest kõlab selle kõige taustal nagu hiljutine luhtunud Eesti märgi otsimine.

Linnakodanike silme all asendub linna eripära halvima näitega kesklinna rajatavast keskpärase arhitektuuriga kaubanduskeskusest ning kaugeneb tohutu kiirusega kõigest sellest, mis on Elva tema algusaegadest peale eriliseks teinud.

MÕNED RIIULID ROHKEM

Kui nulud on maha raiutud ja Elvasse tulijad tervitab hiiglaslik kolekaubakeskus, siis millise mulje see linnast jätab? Kas linnast läbisõitjaid peatuvad, et pisut kauem ringi uudistada, aega veeta, saada hea kogemus, et kunagi tagasi tulla? Suvaline toidupood koos asfalteeritud parklaga ei ole linna tõmbenumber. Ja kas see teeb elanikke rõõmsamaks kui ühe leivariiuli asemel on samas poes neid kaks, kuid olulisemate ostude jaoks sõidavad nad ikkagi Tartusse?

Loov linnaplaneerimine, läbimõeldud infrastruktuur, ettevõtlust kaasav arengukava toovad linnale rahavoogusid. Kindlasti pole seda kerge teha ja vajalikke eesmärke hõlpsalt saavutada, kuid pikemas perspektiivis võidavad sellest nii linnaelanikud kui linn tervikuna.

Just Elva unikaalsuse tõttu on siit linnast sirgunud hoomamatult palju inimesi ühe ruutkilomeetri kohta, kes elu Eestis suuresti mõjutanud on. Nad on kõik seda parki armastanud.
Uudised

Elva Õppejõudude Kogu 300-eurose stipendiumi võitsid Saskia Tullino ja Stella Eileen Päid

Elva Kohvikutepäev on saamas täistuure: järjestikku avanevad uued paigad

ELVA KOHVIKUTEPÄEV ALANUD! Kasteheina kohvikus on massid
Arvamus

PRIIT SIMSON: Räägime sellest, mida meie tahame, mitte sellest, mida poepidajad tahavad

PRIIT SIMSON: Nägemiseni järgmisel hooajal

Piirkonnapolitseinik Jaana Toode: lemmikloomade eest peab hoolt kandma
Kultuur

Elva kultuurikeskuse juhataja Kätlin Saarela: olen saanud julgustust, et oleme õigel teel ja meilt oodatakse uusi põnevaid ettevõtmisi

FOTOD: Elvas avas uksed kaasaegne kultuurikeskus

Aastavahetuse peotelk on valmis ja ootab külalisi
Elva-Jooksusari

Vaata vanu fotosid kunagisest, vahetult augustitormi eel peetud Vapramäe jooksust!

Laupäeval algab taas Elva jooksusari – Vapramäe jooksuga

Täieneb! Elva mäejooksu võitsid Keio Kits ja Tatjana Mannima
Sport

Jooksuportaal: Hannes Veide katkestas Spartathloni maratoni

Eile lõppes jooksukrosside sari Elva Sügis 2016

Hannes Veide stardib homme Kreekas Spartathloni ultrajooksul
Retro

Einelauast restoranini: Elva jaamahoones hakati süüa pakkuma juba üle saja aasta tagasi

Elva Elu 1936: tehkem oma kodud korda!

Karindosk pani kõrtsi kinni, tuletõrjujad tegid lahti
Kuu-tegija

Septembrikuu tegija on Elva puhkepiirkonna edendaja Kätlin Saarela

Augustikuu tegija on FC Elva treener ja tegevjuht Marek Naaris

Juulikuu tegijad on MTÜ Elva Elama eestvedajad Madis Ess ja Toomas Laatsit

Mis Elvas toimub? Saatke oma kommentaarid, teemad, arvamuslood ja fotod aadressil info(at)elva24.ee või võtke ühendust telefonil 56150280
Päevatoimetaja: Priit Simson

Sündmuste kalender

KES ME OLEME?
Portaal Elva24 on 2014. aastal loodud MTÜ Elva Meediaklubi väljaanne, mille eesmärk on operatiivne, julge ja sõltumatu kajastus kõigest, mis Elvas ja tema lähiümbruses inimestele oluline.
Väljaandja ja peatoimetaja: Priit Simson
Väljaandja: Holger Berg
AITA MEIL SAADA PAREMAKS
Anna meile teada, mis Elvas toimub, saada meile huvitav foto või avalda arvamust päevakajalisel teemal. Saada e-kiri info(at)elva24.ee või helista telefonil 56150280
TOETA ELVA24 VÄLJAANDMIST Elva24 sünnib tegijate entusiasmist ega teeni väljaandjatele tulu. Kui sulle meeldib, mida me teeme ja hoolid Elva arengust, oled teretulnud meid toetama. Annetustest saadud raha läheb portaali elementaarsete püsikulude katteks ja meediahariduse edendamiseks Elva koolinoorte seas.

Meie pangakonto number on: EE382200221059950702(Swedbank)
 


Warning: Unknown: Your script possibly relies on a session side-effect which existed until PHP 4.2.3. Please be advised that the session extension does not consider global variables as a source of data, unless register_globals is enabled. You can disable this functionality and this warning by setting session.bug_compat_42 or session.bug_compat_warn to off, respectively in Unknown on line 0