reede, 18. august 2017

     Esileht    Uudised  Arvamus  Kultuur  Elva Jooksusari  Sport  Kuu tegija  Retro  Sündmused  
    
REKLAAM   
Kõige kiiremad uudised Elvast.

PRIIT SIMSON: Noortekeskuse kohviku pidaja tuleb panna lepingut täitma

2016.07.05 15:56:50
Käes on suur suvi, Arbi rand ilusa ilmaga rahvast tulvil, lähedal paiknev vana saunamaja kohvik aga tervitab külma jooki või jäätisekokteili ihalevat puhkajat suletud ukse ning suvepuhkuse sildiga. Ja need sildid vahetuvad ning suvepuhkus pikeneb. Tere tulemast Lõuna-Eesti kauneimasse kuurorti.

Linn peaks hakkama peremehena käituma ja vanas saunamajas-nüüdses noortekeskuses tegutseva kohviku pidaja OÜ Mekk ja Seltskond korrale kutsuma.

66-ruutmeetrine ruum anti linna poolt väga soodsalt rendile eesmärgiga, et seal tegutseks kohvik, mis teeks meie linna paremaks, elavamaks kohaks, kus inimestel on meeldivam olla.Andke andeks, kuid kes ei tahaks 66-ruutmeetrise pinna eest kümme eurot kuus maksta? Kümme eurot kuus? Just nimelt. Leping näitab sõnaselgelt, et ruutmeetri hind on vaid 15 senti. Eriti soodne, kui sellega ei kaasne kuigi palju kohustusi. Võrdluseks – 150 meetrit eemal paiknevasse jaamahoonesse oodatakse ka söögikoha pidajat.

Kohvik on alalõpmata kinni. 20. juunist algas suvepuhkus, mis kuulutati välja kuni 2. juulini. Täna aga teatas kohviku uksel silt, et suvepuhkus kestab suisa 7. juulini. Selle linnapiirkonna asukad aga teavad, et ega kohvik juunis suurt lahti olnudki. Suvituslinn missugune.

KOHVIK VÕI TOOTMISTSEHH?

Vähest lahtiolekut tunnistas ka kohviku perenaine Ene Mekk Elva24-le. "Ruumiga on meil tõesti vahest keeruline, kahjuks ei saa me koguaeg klientidele avatud olla. Kui valmistame tellimust, siis ainukeseks tööruumiks on meil see pind ning siis on Kohvik sellel päeval suletud.”

Ehk siis – selle asemel, et pidada kohvikut, täidetakse tellimusi. Teadaolevalt on tegemist tortide-kookide ning catering-tellimusega. Ja kohvikukunded paraku segavad.

MILLEKS DOTEERIDA?

Kuid 2013. aasta septembris sõlmitud leping ütleb sulaselgelt, et 66-ruutmeetrisel pinnal peab asetsema kohvik või „muu toitlustusasutus“. Raske uskuda, et „muu toitlustusasutuse“ definitsiooni täidaks catering-köök või torditöökoda. Ja ilmselt just selle olulise teenuse pakkumiseks rendihind ka kümneeuroseks lasti. Pole ju Elva turg toitlustajatele liialt armuline olnud ja kohvikute vähesus halvendab Elva võimalusi linnaruumile väärtust lisada.

Paraku pole ka kohvik olnud suurem asi. Võimalik kena vaatega terrass on jäänud rahapuuduses rajamata, viimati külastades olin kohv selline, et tegin ettepaneku pulbrit lisada. Elva linn peab oma varal silma peal hoidma ja tegutsema nii, et see pole ühe pontšikubussi kodubaas, vaid reaalselt tegutsev kohvik.

Kliente ei käi? Pole ju kuhugi tulla. Üle tee paiknev Valge baar näitab aga, et stabiilsusel on omad hüved.

Eriti ebaõiglane on aga noortekeskuses paikneva kohviku subsideerimine olukorras, kus jaama hoonesse kavandatava restorani rajajalt küsitakse päris korralikku üüri. Elva ei saa lubada kaotatud võimalusi, kohvik peab hakkama tegutsema või andma võimaluse uuele tegijale. Tehke lahti või pange kinni. Või leidke uus tegija laupäevase Elva Kohvikutepäeva aktivistide seast.

Priit Simson
LISAINFO: JAAMAHOONE JA NOORTEKESKUSE LEPINGUTE ERINEVUSED

Jaamas hakkab hankedokumentide kohaselt olema rent 352 eurot, noortekeskuse majas 9.96.

Jaamahoones on ruutmeetrihind neli eurot, noortekeskuse kohvikus 15 senti.

Jaamahoones on 88 ruutmeetrit, noortekeskuse majas 66 ruutmeetrit.

Jaamahoone puhul on määratletud toitlustuskoha minimaalsed lahtiolekuajad, noortekeskuse maja kohviku lepingus need puuduvad.

Jaamahoone rendipinda võib kasutada ainult toitlustusteenuse osutamiseks, noortekeskuse pinnal peab olema kohvik või „muu toitlustusasutus.“

Jaamahoone puhul on renditasust vabastamine võimalik ehitusperioodiks kuni kolme kuu vältel, Pika tänava noortekeskuse maja kohviku puhul on see võimalik kuni kuue kuu vältel.

Jaamahoone üürnik maksab viivituse eest 0,5% ning Pika tänava kohvikuruumide üürnik 0,15% viivisetasu päevas.

Lisainfo kogus Diana Griffel


Uudised

Elva Õppejõudude Kogu 300-eurose stipendiumi võitsid Saskia Tullino ja Stella Eileen Päid

Elva Kohvikutepäev on saamas täistuure: järjestikku avanevad uued paigad

ELVA KOHVIKUTEPÄEV ALANUD! Kasteheina kohvikus on massid
Arvamus

PRIIT SIMSON: Räägime sellest, mida meie tahame, mitte sellest, mida poepidajad tahavad

PRIIT SIMSON: Nägemiseni järgmisel hooajal

Piirkonnapolitseinik Jaana Toode: lemmikloomade eest peab hoolt kandma
Kultuur

Elva kultuurikeskuse juhataja Kätlin Saarela: olen saanud julgustust, et oleme õigel teel ja meilt oodatakse uusi põnevaid ettevõtmisi

FOTOD: Elvas avas uksed kaasaegne kultuurikeskus

Aastavahetuse peotelk on valmis ja ootab külalisi
Elva-Jooksusari

Vaata vanu fotosid kunagisest, vahetult augustitormi eel peetud Vapramäe jooksust!

Laupäeval algab taas Elva jooksusari – Vapramäe jooksuga

Täieneb! Elva mäejooksu võitsid Keio Kits ja Tatjana Mannima
Sport

Jooksuportaal: Hannes Veide katkestas Spartathloni maratoni

Eile lõppes jooksukrosside sari Elva Sügis 2016

Hannes Veide stardib homme Kreekas Spartathloni ultrajooksul
Retro

Einelauast restoranini: Elva jaamahoones hakati süüa pakkuma juba üle saja aasta tagasi

Elva Elu 1936: tehkem oma kodud korda!

Karindosk pani kõrtsi kinni, tuletõrjujad tegid lahti
Kuu-tegija

Septembrikuu tegija on Elva puhkepiirkonna edendaja Kätlin Saarela

Augustikuu tegija on FC Elva treener ja tegevjuht Marek Naaris

Juulikuu tegijad on MTÜ Elva Elama eestvedajad Madis Ess ja Toomas Laatsit

Mis Elvas toimub? Saatke oma kommentaarid, teemad, arvamuslood ja fotod aadressil info(at)elva24.ee või võtke ühendust telefonil 56150280
Päevatoimetaja: Priit Simson

Sündmuste kalender

KES ME OLEME?
Portaal Elva24 on 2014. aastal loodud MTÜ Elva Meediaklubi väljaanne, mille eesmärk on operatiivne, julge ja sõltumatu kajastus kõigest, mis Elvas ja tema lähiümbruses inimestele oluline.
Väljaandja ja peatoimetaja: Priit Simson
Väljaandja: Holger Berg
AITA MEIL SAADA PAREMAKS
Anna meile teada, mis Elvas toimub, saada meile huvitav foto või avalda arvamust päevakajalisel teemal. Saada e-kiri info(at)elva24.ee või helista telefonil 56150280
TOETA ELVA24 VÄLJAANDMIST Elva24 sünnib tegijate entusiasmist ega teeni väljaandjatele tulu. Kui sulle meeldib, mida me teeme ja hoolid Elva arengust, oled teretulnud meid toetama. Annetustest saadud raha läheb portaali elementaarsete püsikulude katteks ja meediahariduse edendamiseks Elva koolinoorte seas.

Meie pangakonto number on: EE382200221059950702(Swedbank)
 


Warning: Unknown: Your script possibly relies on a session side-effect which existed until PHP 4.2.3. Please be advised that the session extension does not consider global variables as a source of data, unless register_globals is enabled. You can disable this functionality and this warning by setting session.bug_compat_42 or session.bug_compat_warn to off, respectively in Unknown on line 0