reede, 18. august 2017

     Esileht    Uudised  Arvamus  Kultuur  Elva Jooksusari  Sport  Kuu tegija  Retro  Sündmused  
    
REKLAAM   
Kõige kiiremad uudised Elvast.

ELVA KIRIKUÕPETAJA VALLO EHASALU: ÜLESTÕUSMISPÜHADE PUHUL

Autor: Elva24
2014.04.20 14:42:11
Paulus kirjutab umbes kakskümmend viis aastat pärast Kristuse ülestõusmist, 55. aastal peale Kristust: "Et surm on tulnud inimese kaudu, siis tuleb ka surnute ülestõusmine inimese kaudu; sest nõnda nagu kõik inimesed surevad Aadamas, nõnda tehakse ka kõik elavaks Kristuses" (1 Korintose 15,21-22).Paulus kirjutab siin inimese surmast, otsekui polekski see paratamatus. Surmasõnumit kuuldes, kui see tabab lähedalt, ütleb inimene mõnikord, otsekui lohutuseks enesele või teistele, et "seda teed me peame käima kõik". Paulus tahab selle vaidlustada.

EI PEA KÄIMA SURMATEED

Miks peame kõik seda teed, surmateed, käima? Sellepärast, et oleme Aadama järglased, ühe surnud inimese järglased, ja ei jõua oma esiisast kaugemale. Aadama sümboliga mõtleb Paulus inimeste elus kõike seda, mida me kahetseme. Et me ei oska elada, mida peame ise tunnistama. Et me võime oletada, ka meie ligimesed ei oska elada. Et me kaldume tegema kurja. Et me lõpuks sureme.

Me ei saagi teisiti, oleme ju inimkonnana sugulased, tuleme kusagilt ja ei jõua kuigi kaugele. Aadam eksis paradiisiaias ja meiegi eksime igapäevaelus.

Kuid Paulus näitab, Aadamale lisaks on olemas ka Kristus. Kaotatud paradiisile lisaks on Golgata, kus Kristus sureb, ja tühi haud, kust Kristus on üles tõusnud.

AADAM POLE EESKUJU

Paulus näitab, ärge vaadake nii palju Aadama elule. Loomulikult on see hea seletus meie elu hädadele. Kuid Paulus ütleb, Aadama asemele on tulnud Kristus. Käige tema järel. Tema on võitnud patu ja surma. Ka teie võite võita. Te ei pea käima surmateed, vaid võite Kristuse järel käia eluteed.

Ja eluteele astuda võime vaadates Jeesuse ristile ja tühjale hauale. Kuidas võime Aadama järel käivalt surmateelt mujale pöörata? Kuidas võime surmarongilt maha jääda? Just vaadates Jeesuse Kristuse elu.

Ülestõusnud Issand pole mitte lihtsalt üks ajalooline isik. Tema elu on selline, et ta võtab teised inimesed elusse enesega kaasa. Nii ei pea me enam käima surmateed, vaid käime taevateed.


Uudised

Elva Õppejõudude Kogu 300-eurose stipendiumi võitsid Saskia Tullino ja Stella Eileen Päid

Elva Kohvikutepäev on saamas täistuure: järjestikku avanevad uued paigad

ELVA KOHVIKUTEPÄEV ALANUD! Kasteheina kohvikus on massid
Arvamus

PRIIT SIMSON: Räägime sellest, mida meie tahame, mitte sellest, mida poepidajad tahavad

PRIIT SIMSON: Nägemiseni järgmisel hooajal

Piirkonnapolitseinik Jaana Toode: lemmikloomade eest peab hoolt kandma
Kultuur

Elva kultuurikeskuse juhataja Kätlin Saarela: olen saanud julgustust, et oleme õigel teel ja meilt oodatakse uusi põnevaid ettevõtmisi

FOTOD: Elvas avas uksed kaasaegne kultuurikeskus

Aastavahetuse peotelk on valmis ja ootab külalisi
Elva-Jooksusari

Vaata vanu fotosid kunagisest, vahetult augustitormi eel peetud Vapramäe jooksust!

Laupäeval algab taas Elva jooksusari – Vapramäe jooksuga

Täieneb! Elva mäejooksu võitsid Keio Kits ja Tatjana Mannima
Sport

Jooksuportaal: Hannes Veide katkestas Spartathloni maratoni

Eile lõppes jooksukrosside sari Elva Sügis 2016

Hannes Veide stardib homme Kreekas Spartathloni ultrajooksul
Retro

Einelauast restoranini: Elva jaamahoones hakati süüa pakkuma juba üle saja aasta tagasi

Elva Elu 1936: tehkem oma kodud korda!

Karindosk pani kõrtsi kinni, tuletõrjujad tegid lahti
Kuu-tegija

Septembrikuu tegija on Elva puhkepiirkonna edendaja Kätlin Saarela

Augustikuu tegija on FC Elva treener ja tegevjuht Marek Naaris

Juulikuu tegijad on MTÜ Elva Elama eestvedajad Madis Ess ja Toomas Laatsit

Mis Elvas toimub? Saatke oma kommentaarid, teemad, arvamuslood ja fotod aadressil info(at)elva24.ee või võtke ühendust telefonil 56150280
Päevatoimetaja: Priit Simson

Sündmuste kalender

KES ME OLEME?
Portaal Elva24 on 2014. aastal loodud MTÜ Elva Meediaklubi väljaanne, mille eesmärk on operatiivne, julge ja sõltumatu kajastus kõigest, mis Elvas ja tema lähiümbruses inimestele oluline.
Väljaandja ja peatoimetaja: Priit Simson
Väljaandja: Holger Berg
AITA MEIL SAADA PAREMAKS
Anna meile teada, mis Elvas toimub, saada meile huvitav foto või avalda arvamust päevakajalisel teemal. Saada e-kiri info(at)elva24.ee või helista telefonil 56150280
TOETA ELVA24 VÄLJAANDMIST Elva24 sünnib tegijate entusiasmist ega teeni väljaandjatele tulu. Kui sulle meeldib, mida me teeme ja hoolid Elva arengust, oled teretulnud meid toetama. Annetustest saadud raha läheb portaali elementaarsete püsikulude katteks ja meediahariduse edendamiseks Elva koolinoorte seas.

Meie pangakonto number on: EE382200221059950702(Swedbank)
 


Warning: Unknown: Your script possibly relies on a session side-effect which existed until PHP 4.2.3. Please be advised that the session extension does not consider global variables as a source of data, unless register_globals is enabled. You can disable this functionality and this warning by setting session.bug_compat_42 or session.bug_compat_warn to off, respectively in Unknown on line 0