reede, 18. august 2017

     Esileht    Uudised  Arvamus  Kultuur  Elva Jooksusari  Sport  Kuu tegija  Retro  Sündmused  
    
REKLAAM   
Kõige kiiremad uudised Elvast.

PEATOIMETAJA PRIIT SIMSON: Elva24 esimese töönädala viljad

2014.04.21 21:17:54
Uudisteportaali Elva24 esimene töönädal sai läbi. Mis on tulemused? Info Elva kohta ilmus iga päev. Seda sai lugeda nutitelefonist. Inimesed reageerisid infole. Nad saatsid meile teateid.


See polnud Facebook, see oli ajakirjandus. Milles seisneb erinevus? Sotsiaalmeedia võib olla tähtis, kuid ta ei asenda vana hea reporteritööd, inimeste käest küsimist, info väljaotsimist. „Räägi inimestega“ on jätkuvalt lihtne, aga keskne ajakirjanduslik tegevuspõhimõte.

1190 UNIKAALSET KÜLASTAJAT PÄEVAS

Siiamaani kõrgeim külastatavus oli esmaspäeval, 14. aprillil, mil meie uudisteportaali leheküljel käis 1190 unikaalset kasutajat. Olime selle numbri üle siiralt rõõmsad, aga loomulikult jahime veel palju enamat.

Edaspidi külastatavus küll mõnevõrra langes, aga see oli ka ennustatav – seda enam, et pühad tulid peale, inimesed vaimustusid pigem soojast ilmast, aiatöödest ja kevadlilledest, mitte arvutist.

Suutsime kirjutada varesteprobleemist, Tartumaa Tervisespordikeskuse liitmisest Tehvandi Sihtasutusega, arutleda linnakeskuse tugevdamise üle ja otsida üles kunagise Elva linnajuhi Leonid Semilarski. Ka ülestõusmispühade sõnumist sai kirjutatud.

Kokku tootsime 26 ühikut uudised, intervjuusid ja arvamusi. Mõned neist mõnerealised, teised jällegi mitme tuhande tähemärgilised põhjalikumad lood. Kui laupäev vahele jätta, siis suutsime iga päev uueneda. Ja püüame sama edaspidigi.

Kõige rohkem oli mul aga hea meel kiiruse üle, millega FC Elva esimese kodumängu esimese poolaja tulemus inimesteni jõudis.

Initsiatiivi nägime veelgi – spordiuudised ja arvamuslood hakkasid laekuma justkui iseenesest, tagantsundimiseta. Infovoog läks käima. Kiire ja värviline. Elva Meediaklubis koolitatud noored Mirjam Linn ja Kristen Kotkas tulid ja tegid portaali heaks ennastsalgavat vabatahtlikku tööd. Ilma nendeta oleks meie start olnud märksa vaevalisem.

OOTAME TAGASISIDET

Maadeldud sai rea tehniliste probleemidega ja see võitlus jätkub. Linke kopeerides tekkis olukord, kus täpitähti ei kuvatud ja jäi mulje, nagu oleks me teinud trükivea, ehki artiklis endas need vead puudusid. Kuid teadsime juba varem, et taolisi hädasid võib ette tulla ja kõrvaldame neid käigu pealt.

Oli omajagu asjalikku tagasisidet ja kindlasti kutsun üles seda veelgi andma olgu siis meili teel aadressil info@elva24.ee või Elva24 Facebooki leheküljel. Teie kriitika aitab meil paremaks saada. Samuti on väga teretulnud kõik lugudest võrsuvad mõtted ja kõik vähegi olulised teated erinevate Elva piirkonna asutuste tegevuse kohta.

Mis saab edasi? Otsime üles elvalaste poolt armastatud inimesed ja kõneleme nendega. Läheme ka Elvast pisut välja ja räägime inimestega Rõngust, Rannust ja Kongutast. Jälgime arenguid koolis ja linnavalitsuses. Räägime Elva loodusest.

Alustades tekkis korraks kartus, et äkki saavad uudised otsa. Ikkagi väike koht. See on osutunud alusetuks hirmuks. Täna ütleks ma, et kui peaks paistma, et Elvas uudiseid pole, siis järelikult oleme me midagi maha maganud.

Elva24 jätkab oma ülesande täitmist: tuua teieni kõige kiiremad uudised Elvast.Uudised

Elva Õppejõudude Kogu 300-eurose stipendiumi võitsid Saskia Tullino ja Stella Eileen Päid

Elva Kohvikutepäev on saamas täistuure: järjestikku avanevad uued paigad

ELVA KOHVIKUTEPÄEV ALANUD! Kasteheina kohvikus on massid
Arvamus

PRIIT SIMSON: Räägime sellest, mida meie tahame, mitte sellest, mida poepidajad tahavad

PRIIT SIMSON: Nägemiseni järgmisel hooajal

Piirkonnapolitseinik Jaana Toode: lemmikloomade eest peab hoolt kandma
Kultuur

Elva kultuurikeskuse juhataja Kätlin Saarela: olen saanud julgustust, et oleme õigel teel ja meilt oodatakse uusi põnevaid ettevõtmisi

FOTOD: Elvas avas uksed kaasaegne kultuurikeskus

Aastavahetuse peotelk on valmis ja ootab külalisi
Elva-Jooksusari

Vaata vanu fotosid kunagisest, vahetult augustitormi eel peetud Vapramäe jooksust!

Laupäeval algab taas Elva jooksusari – Vapramäe jooksuga

Täieneb! Elva mäejooksu võitsid Keio Kits ja Tatjana Mannima
Sport

Jooksuportaal: Hannes Veide katkestas Spartathloni maratoni

Eile lõppes jooksukrosside sari Elva Sügis 2016

Hannes Veide stardib homme Kreekas Spartathloni ultrajooksul
Retro

Einelauast restoranini: Elva jaamahoones hakati süüa pakkuma juba üle saja aasta tagasi

Elva Elu 1936: tehkem oma kodud korda!

Karindosk pani kõrtsi kinni, tuletõrjujad tegid lahti
Kuu-tegija

Septembrikuu tegija on Elva puhkepiirkonna edendaja Kätlin Saarela

Augustikuu tegija on FC Elva treener ja tegevjuht Marek Naaris

Juulikuu tegijad on MTÜ Elva Elama eestvedajad Madis Ess ja Toomas Laatsit

Mis Elvas toimub? Saatke oma kommentaarid, teemad, arvamuslood ja fotod aadressil info(at)elva24.ee või võtke ühendust telefonil 56150280
Päevatoimetaja: Priit Simson

Sündmuste kalender

KES ME OLEME?
Portaal Elva24 on 2014. aastal loodud MTÜ Elva Meediaklubi väljaanne, mille eesmärk on operatiivne, julge ja sõltumatu kajastus kõigest, mis Elvas ja tema lähiümbruses inimestele oluline.
Väljaandja ja peatoimetaja: Priit Simson
Väljaandja: Holger Berg
AITA MEIL SAADA PAREMAKS
Anna meile teada, mis Elvas toimub, saada meile huvitav foto või avalda arvamust päevakajalisel teemal. Saada e-kiri info(at)elva24.ee või helista telefonil 56150280
TOETA ELVA24 VÄLJAANDMIST Elva24 sünnib tegijate entusiasmist ega teeni väljaandjatele tulu. Kui sulle meeldib, mida me teeme ja hoolid Elva arengust, oled teretulnud meid toetama. Annetustest saadud raha läheb portaali elementaarsete püsikulude katteks ja meediahariduse edendamiseks Elva koolinoorte seas.

Meie pangakonto number on: EE382200221059950702(Swedbank)
 


Warning: Unknown: Your script possibly relies on a session side-effect which existed until PHP 4.2.3. Please be advised that the session extension does not consider global variables as a source of data, unless register_globals is enabled. You can disable this functionality and this warning by setting session.bug_compat_42 or session.bug_compat_warn to off, respectively in Unknown on line 0