esmaspäev, 25. september 2017

     Esileht    Uudised  Arvamus  Kultuur  Elva Jooksusari  Sport  Kuu tegija  Retro  Sündmused  
    
REKLAAM   
Kõige kiiremad uudised Elvast.

Piirkonnapolitseinik Jaana Toode: lemmikloomade eest peab hoolt kandma

Autor: Elva24
2016.10.13 19:15:27
Üha enam on linnapilti hakanud tekkima hulkuvad või omanikuta lemmikloomad. Elva linnas kehtib koerte, kasside ja muude loomade pidamise eeskiri, millega täies pikkuses on võimalik tutvuda www.riigiteataja.ee.
Elva linna koerte ja kasside ning teiste lemmikloomade pidamise eeskiri sätestab loomade pidamise korra. Tuleb silmas pidada, et eeskiri on kohustuslik täitmiseks kõigile isikutele, kes omavad lemmikloomi.

Lemmiklooma pidamisel tuleb, lisaks eeskirjale, lähtuda headest tavadest, loomakaitseseadusest, veterinaarkorralduse seadusest ja loomatauditõrjeseadusest.
Lemmiklooma on lubatud pidada loomapidajale kuuluvas või tema valduses olevas ehitises või territooriumil, mis peab olema piiratud viisil, et oleks välistatud looma omal tahtel välja pääsemine. Nii ei teki olukorda, kus loom teisi rünnata saaks.

Loomapidaja kannab täielikku vastutust looma poolt tekitatud kahju eest, ka juhul kui looma kasutatakse õigusvastase tegevuse takistamiseks. Korterelamu üldkasutatavates ruumides ja territooriumil lemmikloomaga viibides on loomapidaja kohustatud jälgima, kuidas tema lemmikloom käitub.

Lemmiklooma pidamine ei tohi häirida avalikku korda. Hoidke naabreid ja arvestage ka nende rahuga. Lemmikloomaga avalikus kohas viibimisel on omanik kohustatud kasutama jalutusrihma või kandmisvahendit.

LOOMAOMANIK PEAB LEMMIKU EEST HOOLITSEMA

Looma pidaja on kohustatud tagama lemmikloomale liigikohased pidamistingimused ning tal peab olema piisavas koguses joogivett ning süüa. Loomaomanik peab territooriumi sissepääsu juurde paigaldama koera olemasolust teatava hoiatussildi.

Loomaga ei tohi viibida rahvakogunemisel, kalmistul, kaubandusettevõttetes, rannas, turul, spordi- ja mänguväljakutel ning avalikel üritustel ja vastavalt märgistatud kohtades, kui vastupidist pole lubatud. Samuti ei tohi lemmiklooma avalikes veekogudes pesta.

Loomaomanik peab tagama teenistuskohustusi täitva isiku, näiteks postiljoni, arsti ja politsei ohutu viibimise loomapidaja territooriumil. Samuti peab ta järgima looma pidamisel veterinaar-, sanitaar- ja hügieeninõudeid. Omanik peab oma lemmikloomaga avalikus kohas viibimisel koristama looma väljaheited, kasutama jalutusrihma või kandmisvahendit, ühistranspordis koeral suukorvi. Kui lemmikloom on lahti pääsenud, peab omanik ta viivitamata kinni püüdma.

LOOMA EI TOHI VÄÄRKOHELDA

Loomaomanik ei tohi oma lemmikut hüljata, vigastada, piinata, jätta abitusse seisundisse, tekitada valu ja välditavaid füüsilisi ning vaimseid kannatusi, põhjustada looma hukkumist või panna toime mõni muu lubamatu tegu looma suhtes.

Elvas tegeleb hulkuvate lemmikloomadega veterinaararst. Koerte, kasside ning muude lemmikloomade pidamise eeskirjade rikkumisel on kohtuväline menetleja linnavalitsus. Sellest hetkest, mil lemmikloom on põhjustanud varalise kahju või tervisekahjustuse on kohtuväline menetleja politsei.

Jaana Toode

Elva piirkonnapolitseinik


Uudised

Elva Õppejõudude Kogu 300-eurose stipendiumi võitsid Saskia Tullino ja Stella Eileen Päid

Elva Kohvikutepäev on saamas täistuure: järjestikku avanevad uued paigad

ELVA KOHVIKUTEPÄEV ALANUD! Kasteheina kohvikus on massid
Arvamus

PRIIT SIMSON: Räägime sellest, mida meie tahame, mitte sellest, mida poepidajad tahavad

PRIIT SIMSON: Nägemiseni järgmisel hooajal

Piirkonnapolitseinik Jaana Toode: lemmikloomade eest peab hoolt kandma
Kultuur

Elva kultuurikeskuse juhataja Kätlin Saarela: olen saanud julgustust, et oleme õigel teel ja meilt oodatakse uusi põnevaid ettevõtmisi

FOTOD: Elvas avas uksed kaasaegne kultuurikeskus

Aastavahetuse peotelk on valmis ja ootab külalisi
Elva-Jooksusari

Vaata vanu fotosid kunagisest, vahetult augustitormi eel peetud Vapramäe jooksust!

Laupäeval algab taas Elva jooksusari – Vapramäe jooksuga

Täieneb! Elva mäejooksu võitsid Keio Kits ja Tatjana Mannima
Sport

Jooksuportaal: Hannes Veide katkestas Spartathloni maratoni

Eile lõppes jooksukrosside sari Elva Sügis 2016

Hannes Veide stardib homme Kreekas Spartathloni ultrajooksul
Retro

Einelauast restoranini: Elva jaamahoones hakati süüa pakkuma juba üle saja aasta tagasi

Elva Elu 1936: tehkem oma kodud korda!

Karindosk pani kõrtsi kinni, tuletõrjujad tegid lahti
Kuu-tegija

Septembrikuu tegija on Elva puhkepiirkonna edendaja Kätlin Saarela

Augustikuu tegija on FC Elva treener ja tegevjuht Marek Naaris

Juulikuu tegijad on MTÜ Elva Elama eestvedajad Madis Ess ja Toomas Laatsit

Mis Elvas toimub? Saatke oma kommentaarid, teemad, arvamuslood ja fotod aadressil info(at)elva24.ee või võtke ühendust telefonil 56150280
Päevatoimetaja: Priit Simson

Sündmuste kalender

KES ME OLEME?
Portaal Elva24 on 2014. aastal loodud MTÜ Elva Meediaklubi väljaanne, mille eesmärk on operatiivne, julge ja sõltumatu kajastus kõigest, mis Elvas ja tema lähiümbruses inimestele oluline.
Väljaandja ja peatoimetaja: Priit Simson
Väljaandja: Holger Berg
AITA MEIL SAADA PAREMAKS
Anna meile teada, mis Elvas toimub, saada meile huvitav foto või avalda arvamust päevakajalisel teemal. Saada e-kiri info(at)elva24.ee või helista telefonil 56150280
TOETA ELVA24 VÄLJAANDMIST Elva24 sünnib tegijate entusiasmist ega teeni väljaandjatele tulu. Kui sulle meeldib, mida me teeme ja hoolid Elva arengust, oled teretulnud meid toetama. Annetustest saadud raha läheb portaali elementaarsete püsikulude katteks ja meediahariduse edendamiseks Elva koolinoorte seas.

Meie pangakonto number on: EE382200221059950702(Swedbank)
 


Warning: Unknown: Your script possibly relies on a session side-effect which existed until PHP 4.2.3. Please be advised that the session extension does not consider global variables as a source of data, unless register_globals is enabled. You can disable this functionality and this warning by setting session.bug_compat_42 or session.bug_compat_warn to off, respectively in Unknown on line 0