reede, 18. august 2017

     Esileht    Uudised  Arvamus  Kultuur  Elva Jooksusari  Sport  Kuu tegija  Retro  Sündmused  
    
REKLAAM   
Kõige kiiremad uudised Elvast.

ÕIGUSTÜHINE OTSUS: Elva linnavolikogu tegi turundusstrateegia kinnitamisel ajalugu

Autor: Elva24
2014.06.18 14:17:01
Kas keegi kujutab ette, et ühe arenenud demokraatliku riigi kohalik omavalitsus võtab vastu määruse, milleks on näiteks „Pipi Pikksukk“. Midagi sellist juhtus 16. juunil Elva volikogus, kus 9 poolthäälega 17-st võeti vastu otsus „Elva turundusstrateegia ja tegevuskava 2014-2020“ viitega samanimelisele lisale.

Selles lisas on linnavalitsuse raha eest tellitud raport, mille koostajaks oli Piret Hallik-Sass, kelle firma Turundustugi on registreeritud Reiu külas, Tahkuranna vallas, Pärnumaal. Dokumendilt, mis kannab pealkirja turundusstrateegia ootaks tegevuskava, et see on vormistatud juriidiliselt korrektse dokumendina. Oleks kirjas, kes selle dokumendi väljastaja, millisel õiguslikul alusel on see koostatud, milline on dokumendi reguleerimisala, kuidas toimub juhtimine, mille abil hinnatakse tegevuste tulemuslikkust, millised on kellelegi kohustused ja vastutus. Selle asemel on igal raporti lehel kirjas, et dokumendi koostaja ja väljaandja on Turundustugi, kes tegutseb Pärnumaal.

Veelgi huvitavam on aga raporti sisu. Näiteks on seal juttu sellest, et peagi luuakse Elva ajutrust, kuigi pole selge, kelle poolt ja millisel juriidilisel alusel see luuakse. Tore on teada saada, et Elva hakkab korraldama maratoni eelvõistlust, kus hakatakse mõõtma osalejate tervisenäitajaid (lk. 28). Kahjuks pole kirjas, kas tervisenäitajate mõõtmine saab mõne abilinnapea ülesandeks või on kavas see teenus sisse osta. Minu vaieldamatu lemmik on puidust seenekujulise teeninduspunkti kasutuselevõtmine joogipunktina (lk. 28).

Turundusstrateegia tipuks on kindlasti suurejooneline kava ehitada Arbi järvele veealuse ja veepealse kontsertsaal, mille maapealne osa pakub näitusi, etendusi ja kontserdielamusi koos looduselamusega marja korjamisest ja seenetorkimisest (lk. 29).

Abilinnapea Heiki Hansen süüdistas mind raporti koostajate mõnitamises, kui ma need huvitavamad kohad olin volikogule ette lugenud. Tõttan igaks juhuks kinnitama, et ma suhtun suure sümpaatiaga visioonidesse ja inimestesse, kes neid esitavad. Juhul, kui need on õiges kohas. Elva turundusstrateegia ja tegevuskava peaks aga olema tekst, millel on kõik juriidiliselt pädeva dokumendi tunnused.

Õiguskantsler Indrek Teder koostas hiljuti ringkirja, milles ta juhtis tähelepanu sellele, et mitmed kohaliku omavalitsuse üksused ei suhtu tema hinnangul piisava tõsiduse ja hoolikusega linna või valla määrustesse, mis tuleb avaldada Riigi Teatajas terviktekstidena. Nõuetekohaselt avaldamata määrused on õigustühised ja võivad põhjustada õiguskantsleri sõnul tõsiseid riiveid kohaliku omavalitsuse elanike põhiõigustele.

Asja ei muuda ka see, et kuueks aastaks mõeldud Elva turundusstrateegia ja tegevuskava võeti vastu üksikotsusena, mitte üldaktina, nagu seda nõuab kohaliku omavalitsuse ja korralduse seadus. Vastutust kannavad kõik 9 volikogu liiget, kes sõnakuulekalt sellise juriidilise mõttetuse poolt hääletasid. Õnneks on tegemist õigustühise otsusega.


Jüri Allik. Foto: Rein Kuresoo


Jüri Allik
Elva linnavolikogu liige
akadeemik, Tartu Ülikooli professorUudised

Elva Õppejõudude Kogu 300-eurose stipendiumi võitsid Saskia Tullino ja Stella Eileen Päid

Elva Kohvikutepäev on saamas täistuure: järjestikku avanevad uued paigad

ELVA KOHVIKUTEPÄEV ALANUD! Kasteheina kohvikus on massid
Arvamus

PRIIT SIMSON: Räägime sellest, mida meie tahame, mitte sellest, mida poepidajad tahavad

PRIIT SIMSON: Nägemiseni järgmisel hooajal

Piirkonnapolitseinik Jaana Toode: lemmikloomade eest peab hoolt kandma
Kultuur

Elva kultuurikeskuse juhataja Kätlin Saarela: olen saanud julgustust, et oleme õigel teel ja meilt oodatakse uusi põnevaid ettevõtmisi

FOTOD: Elvas avas uksed kaasaegne kultuurikeskus

Aastavahetuse peotelk on valmis ja ootab külalisi
Elva-Jooksusari

Vaata vanu fotosid kunagisest, vahetult augustitormi eel peetud Vapramäe jooksust!

Laupäeval algab taas Elva jooksusari – Vapramäe jooksuga

Täieneb! Elva mäejooksu võitsid Keio Kits ja Tatjana Mannima
Sport

Jooksuportaal: Hannes Veide katkestas Spartathloni maratoni

Eile lõppes jooksukrosside sari Elva Sügis 2016

Hannes Veide stardib homme Kreekas Spartathloni ultrajooksul
Retro

Einelauast restoranini: Elva jaamahoones hakati süüa pakkuma juba üle saja aasta tagasi

Elva Elu 1936: tehkem oma kodud korda!

Karindosk pani kõrtsi kinni, tuletõrjujad tegid lahti
Kuu-tegija

Septembrikuu tegija on Elva puhkepiirkonna edendaja Kätlin Saarela

Augustikuu tegija on FC Elva treener ja tegevjuht Marek Naaris

Juulikuu tegijad on MTÜ Elva Elama eestvedajad Madis Ess ja Toomas Laatsit

Mis Elvas toimub? Saatke oma kommentaarid, teemad, arvamuslood ja fotod aadressil info(at)elva24.ee või võtke ühendust telefonil 56150280
Päevatoimetaja: Priit Simson

Sündmuste kalender

KES ME OLEME?
Portaal Elva24 on 2014. aastal loodud MTÜ Elva Meediaklubi väljaanne, mille eesmärk on operatiivne, julge ja sõltumatu kajastus kõigest, mis Elvas ja tema lähiümbruses inimestele oluline.
Väljaandja ja peatoimetaja: Priit Simson
Väljaandja: Holger Berg
AITA MEIL SAADA PAREMAKS
Anna meile teada, mis Elvas toimub, saada meile huvitav foto või avalda arvamust päevakajalisel teemal. Saada e-kiri info(at)elva24.ee või helista telefonil 56150280
TOETA ELVA24 VÄLJAANDMIST Elva24 sünnib tegijate entusiasmist ega teeni väljaandjatele tulu. Kui sulle meeldib, mida me teeme ja hoolid Elva arengust, oled teretulnud meid toetama. Annetustest saadud raha läheb portaali elementaarsete püsikulude katteks ja meediahariduse edendamiseks Elva koolinoorte seas.

Meie pangakonto number on: EE382200221059950702(Swedbank)
 


Warning: Unknown: Your script possibly relies on a session side-effect which existed until PHP 4.2.3. Please be advised that the session extension does not consider global variables as a source of data, unless register_globals is enabled. You can disable this functionality and this warning by setting session.bug_compat_42 or session.bug_compat_warn to off, respectively in Unknown on line 0