reede, 18. august 2017

     Esileht    Uudised  Arvamus  Kultuur  Elva Jooksusari  Sport  Kuu tegija  Retro  Sündmused  
    
REKLAAM   
Kõige kiiremad uudised Elvast.

ABILINNAPEA HEIKI HANSEN: Akadeemik pole jumal

Autor: Elva24
2014.06.21 09:52:00
Akadeemik pole jumal. Ja kui olekski, on ikkagi Eestis kõrgeim õigusemõistja kohus. Kui hr. Allik seega linnavolikogu liikmena oma arvamusloo lõpus kuulutab, et õnneks on Elva turundusstrateegia kinnitamise otsus õigustühine, on see tema isiklik arvamus, olgugi, et see kõlas ülima tõena. Sama tõekuulutus ajendaski mind kirjutama, sest liialt palju on viimasel ajal kallutatud ja valedel baseeruvat mõttevahetust. Kui keegi püüab arvata teisiti, tembeldatakse ta linnajuhtide sabarakuks. Minu puhul see õnneks ei tööta ja otsustagu siis head lugejad ise, keda uskuda ja keda mitte.

Elva turundusstrateegiat asuti tulenevalt linna arengukavast välja töötama eelmise aasta alguses. Töögruppi olid oodatud kõik ja vastavad kuulutused ilmusid nii Elva kodulehel kui Elva Postipoisis. Samuti saadeti kutsed suurematele huvigruppidele ja volikogu liikmetele. Toimus kolm seminari, millelt saadud info baasil koostas konsultant volikogu ette jõudnud strateegiadokumendi. Volikogule saadeti see tutvumiseks märtsi alguses ja esimest korda arutati seda linnavolikogu istungil aprilli lõpus.

Vaatamata kahekuulisele tutvumisajale leidis opositsioon, et oleks veel vaja tutvumis- ja ettepanekute aega. Otsustamine lükati poolteist kuud edasi. Ettepanekuid laekus ainult arengukomisjonilt ja Rein Kuresoolt, enamus neist olid mitte konkreetset dokumenti puudutavad, vaid arvestamiseks strateegia realiseerimisel. Kuna midagi sisulist polnud välja pakkuda, otsustas hr. Allik, et dokumendi vorming ja ülesehitus on volikogule kinnitamiseks liiga labane.

Huvitav, kus oli see arvamus kõik need neli kuud, mil oli võimalik dokumenti kommenteerida ja ettepanekuid teha? Selge, et selline viimase minuti reaktsioon näitab poliitilist eesmärki antud dokument maha hääletada. Ja seda teeb fraktsioon, kes rahvale kuulutab, et nemad seisavad linnakodanike huvide eest ning ei oma poliitilisi ambitsioone. Jätame poliitika - mida halba siis selle strateegia vastuvõtmine oleks linnale kaasa toonud, et sellele peab kogu hingest vastu võitlema?


Abilinnapea Heiki Hansen


Halvim, mis saab juhtuda, on see, et strateegiat ei hakata realiseerima ja kõik läheb vanaviisi. Kui aga strateegiaga tegeleda, just seda linnavalitsus ka tegema hakkab, annab see Elvale uue arengu ja kindlad suunad erinevate huvigruppide ühesuunaliseks liikumiseks. Seega saab opositsiooni tegevust tõlgendada kui Elva arengu pahatahtlikku pidurdamist.

Kurb on see, et poliitilistel eesmärkidel hakatakse solvama nii apoliitilisi linnaametnikke, kaheldes nende võimes dokumente vormistada, kui lihtsaid linnakodanikke, kes on andnud oma ideid strateegia koostamisse. Just see sama veealune kontserdisaal on üks neist ideedest, mis ei ole strateegia ega tegevuskava osa, vaid üks paljudest töögrupis osalenute ideedest. Strateegias on see eraldatud ja selgelt on ka markeeritud, et tegu on illustratiivse materjaliga. Seda teavad ka kõik volikogu liikmed ja selle paigutamine teistesse kontekstidesse on pahatahtlik. Siinjuures omab psühholoogiharidusega akadeemik enda arvates kõrgemat juriidilist pädevust kui juristiharidusega linnasekretär.

Jään enda juurde, et hr. Alliku vastavasisulised etteheited on ideede autorite ja linnaametnike mõnitamine. Kui me ei lase fantaasial lennata ja tapame eos kõik esmapilgul utoopilised ideed, pole mõtet loota ka arengule.

Kuna volikogu otsuseid on võimalik vaidlustada halduskohtus, siis jõudu hr. Jüri Allikule - saame teada, kas otsus oli õigustühine või mitte. Palun poliitilised rünnakud suunata poliitikutele, mitte linnaametnikele ja heatahtlikele linnakodanikele.

Heiki Hansen
Elva abilinnapea


Uudised

Elva Õppejõudude Kogu 300-eurose stipendiumi võitsid Saskia Tullino ja Stella Eileen Päid

Elva Kohvikutepäev on saamas täistuure: järjestikku avanevad uued paigad

ELVA KOHVIKUTEPÄEV ALANUD! Kasteheina kohvikus on massid
Arvamus

PRIIT SIMSON: Räägime sellest, mida meie tahame, mitte sellest, mida poepidajad tahavad

PRIIT SIMSON: Nägemiseni järgmisel hooajal

Piirkonnapolitseinik Jaana Toode: lemmikloomade eest peab hoolt kandma
Kultuur

Elva kultuurikeskuse juhataja Kätlin Saarela: olen saanud julgustust, et oleme õigel teel ja meilt oodatakse uusi põnevaid ettevõtmisi

FOTOD: Elvas avas uksed kaasaegne kultuurikeskus

Aastavahetuse peotelk on valmis ja ootab külalisi
Elva-Jooksusari

Vaata vanu fotosid kunagisest, vahetult augustitormi eel peetud Vapramäe jooksust!

Laupäeval algab taas Elva jooksusari – Vapramäe jooksuga

Täieneb! Elva mäejooksu võitsid Keio Kits ja Tatjana Mannima
Sport

Jooksuportaal: Hannes Veide katkestas Spartathloni maratoni

Eile lõppes jooksukrosside sari Elva Sügis 2016

Hannes Veide stardib homme Kreekas Spartathloni ultrajooksul
Retro

Einelauast restoranini: Elva jaamahoones hakati süüa pakkuma juba üle saja aasta tagasi

Elva Elu 1936: tehkem oma kodud korda!

Karindosk pani kõrtsi kinni, tuletõrjujad tegid lahti
Kuu-tegija

Septembrikuu tegija on Elva puhkepiirkonna edendaja Kätlin Saarela

Augustikuu tegija on FC Elva treener ja tegevjuht Marek Naaris

Juulikuu tegijad on MTÜ Elva Elama eestvedajad Madis Ess ja Toomas Laatsit

Mis Elvas toimub? Saatke oma kommentaarid, teemad, arvamuslood ja fotod aadressil info(at)elva24.ee või võtke ühendust telefonil 56150280
Päevatoimetaja: Priit Simson

Sündmuste kalender

KES ME OLEME?
Portaal Elva24 on 2014. aastal loodud MTÜ Elva Meediaklubi väljaanne, mille eesmärk on operatiivne, julge ja sõltumatu kajastus kõigest, mis Elvas ja tema lähiümbruses inimestele oluline.
Väljaandja ja peatoimetaja: Priit Simson
Väljaandja: Holger Berg
AITA MEIL SAADA PAREMAKS
Anna meile teada, mis Elvas toimub, saada meile huvitav foto või avalda arvamust päevakajalisel teemal. Saada e-kiri info(at)elva24.ee või helista telefonil 56150280
TOETA ELVA24 VÄLJAANDMIST Elva24 sünnib tegijate entusiasmist ega teeni väljaandjatele tulu. Kui sulle meeldib, mida me teeme ja hoolid Elva arengust, oled teretulnud meid toetama. Annetustest saadud raha läheb portaali elementaarsete püsikulude katteks ja meediahariduse edendamiseks Elva koolinoorte seas.

Meie pangakonto number on: EE382200221059950702(Swedbank)
 


Warning: Unknown: Your script possibly relies on a session side-effect which existed until PHP 4.2.3. Please be advised that the session extension does not consider global variables as a source of data, unless register_globals is enabled. You can disable this functionality and this warning by setting session.bug_compat_42 or session.bug_compat_warn to off, respectively in Unknown on line 0