reede, 18. august 2017

     Esileht    Uudised  Arvamus  Kultuur  Elva Jooksusari  Sport  Kuu tegija  Retro  Sündmused  
    
REKLAAM   
Kõige kiiremad uudised Elvast.

JÜRI ALLIK: Abilinnapea ei ole Pipi Pikksukk

Autor: Elva24
2014.06.24 17:07:22
Elva abilinnapea Heiki Hansen tegi huvitava avastuse: akadeemik ei ole jumal. Ma tean vaid paari Eesti Teaduste Akadeemia akadeemikut, kes natuke meenutavad kui mitte Jumalat, siis vähemalt Moosest oma käsulaudadega. Kuid ka nemad teavad, et mitte kellelgi – isegi mitte abilinnapeal – pole tõe monopoli. Teadlase erinevus kohalikust poliitikust on see, et teadlased on oma elust õppinud kokku vähemalt 23 aastat seda, kuidas tõde välja selgitada.

Mulle hakkab näima, et jumala mainimine polnud Heiki Hansenil juhuslik. Tema suhtumine juriidilistesse dokumentidesse on väga sarnane sellele, kuidas katoliku kirik omal ajal pühakirja suhtus. Ainult preestril oli õigus piiblist aru saada ja seda lihtrahvale seletada.

Diplomi omamine ei tee kedagi automaatselt juriidiliselt pädevaks. Eesti Vabariigis on suletud mitu kõrgkooli, mis nime poolest andsid juriidilist haridust, kuid mis ei vastanud elementaarsetele nõuetele. Kuigi Heiki Hansen tahaks, et keegi autoriteetne isik, eriti siis, kui ta töötab tema otseses alluvuses, ütleks, milline paber vastab seadusele ja milline mitte, on demokraatliku riigi ülesehitus siiski natuke teine. Kõik peavad tundma seadusi, kuid iseäranis need, kellel on enda arvates pädevust juhtida kohaliku omavalitsuse üksust.
Ma olen erinevates maailma ülikoolides õpetanud üle 40 aasta ja olen näinud tudengeid, kes oskamata vastata eksamiküsimusele üritavad rääkida millestki muust, millest nad arvavad paremini aru saavat. Nii hakkas Heiki Hansen kõnelema sellest, et mina solvan apoliitilisi ametnikke ja mõnitan Elva turundusstrateegia ja tegevuskava autoreid.

Ma ütlen veelkord: hästi tore, et fantaasial lasti lennata ja pähe tulid utoopilised ideed. Minu kui seaduskuuleka kodaniku probleem on selles, et mitte kusagil pole kirjas, et kohaliku omavalitsuse ülesanne on nimetada utoopiaid õigusaktideks. Kui minu eelmises mõtteavalduses olnud probleemist oli raske aru saada, siis võin seda veelkord korrata.

Eesti Vabariigi õiguskantsler Indrek Teder koostas hiljuti kirja, milles ta tuletas meelde, et kõik kohaliku omavalitsuse õigusaktid, mis ei ole avaldatud Riigi Teatajas täistekstina, on õigustühised. Kuna „Elva turundusstrateegia ja tegevuskava 2014-2020“ pole täistekstina Riigi Teatajas ilmunud, siis pole seda ka õigusaktina olemas.

Jüri Allik
Elva linnavolikogu liige
akadeemik, Tartu Ülikooli professor


Uudised

Elva Õppejõudude Kogu 300-eurose stipendiumi võitsid Saskia Tullino ja Stella Eileen Päid

Elva Kohvikutepäev on saamas täistuure: järjestikku avanevad uued paigad

ELVA KOHVIKUTEPÄEV ALANUD! Kasteheina kohvikus on massid
Arvamus

PRIIT SIMSON: Räägime sellest, mida meie tahame, mitte sellest, mida poepidajad tahavad

PRIIT SIMSON: Nägemiseni järgmisel hooajal

Piirkonnapolitseinik Jaana Toode: lemmikloomade eest peab hoolt kandma
Kultuur

Elva kultuurikeskuse juhataja Kätlin Saarela: olen saanud julgustust, et oleme õigel teel ja meilt oodatakse uusi põnevaid ettevõtmisi

FOTOD: Elvas avas uksed kaasaegne kultuurikeskus

Aastavahetuse peotelk on valmis ja ootab külalisi
Elva-Jooksusari

Vaata vanu fotosid kunagisest, vahetult augustitormi eel peetud Vapramäe jooksust!

Laupäeval algab taas Elva jooksusari – Vapramäe jooksuga

Täieneb! Elva mäejooksu võitsid Keio Kits ja Tatjana Mannima
Sport

Jooksuportaal: Hannes Veide katkestas Spartathloni maratoni

Eile lõppes jooksukrosside sari Elva Sügis 2016

Hannes Veide stardib homme Kreekas Spartathloni ultrajooksul
Retro

Einelauast restoranini: Elva jaamahoones hakati süüa pakkuma juba üle saja aasta tagasi

Elva Elu 1936: tehkem oma kodud korda!

Karindosk pani kõrtsi kinni, tuletõrjujad tegid lahti
Kuu-tegija

Septembrikuu tegija on Elva puhkepiirkonna edendaja Kätlin Saarela

Augustikuu tegija on FC Elva treener ja tegevjuht Marek Naaris

Juulikuu tegijad on MTÜ Elva Elama eestvedajad Madis Ess ja Toomas Laatsit

Mis Elvas toimub? Saatke oma kommentaarid, teemad, arvamuslood ja fotod aadressil info(at)elva24.ee või võtke ühendust telefonil 56150280
Päevatoimetaja: Priit Simson

Sündmuste kalender

KES ME OLEME?
Portaal Elva24 on 2014. aastal loodud MTÜ Elva Meediaklubi väljaanne, mille eesmärk on operatiivne, julge ja sõltumatu kajastus kõigest, mis Elvas ja tema lähiümbruses inimestele oluline.
Väljaandja ja peatoimetaja: Priit Simson
Väljaandja: Holger Berg
AITA MEIL SAADA PAREMAKS
Anna meile teada, mis Elvas toimub, saada meile huvitav foto või avalda arvamust päevakajalisel teemal. Saada e-kiri info(at)elva24.ee või helista telefonil 56150280
TOETA ELVA24 VÄLJAANDMIST Elva24 sünnib tegijate entusiasmist ega teeni väljaandjatele tulu. Kui sulle meeldib, mida me teeme ja hoolid Elva arengust, oled teretulnud meid toetama. Annetustest saadud raha läheb portaali elementaarsete püsikulude katteks ja meediahariduse edendamiseks Elva koolinoorte seas.

Meie pangakonto number on: EE382200221059950702(Swedbank)
 


Warning: Unknown: Your script possibly relies on a session side-effect which existed until PHP 4.2.3. Please be advised that the session extension does not consider global variables as a source of data, unless register_globals is enabled. You can disable this functionality and this warning by setting session.bug_compat_42 or session.bug_compat_warn to off, respectively in Unknown on line 0