reede, 18. august 2017

     Esileht    Uudised  Arvamus  Kultuur  Elva Jooksusari  Sport  Kuu tegija  Retro  Sündmused  
    
REKLAAM   
Kõige kiiremad uudised Elvast.

VOLIKOGU ESIMEES MEELIS KARRO: inimesed ootavad Elvat edasiviivaid otsuseid

Autor: Elva24
2014.06.29 13:10:07
Mida öelda vastuseks pärast seda, kui mulle on esitatud volikogu opositsiooni poolt umbusaldusavaldus? Elvas tegutseb koalitsioon Reformierakonna ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna vahel, demokraatliku hääletamise tulemusena valiti sügisel volikogu esimeheks mind. Elva Linnakodaniku fraktsioon (see moodustus Valimisliit Elva ja Valimisliit Kodulinna Eest baasil) esitas tol korral ka oma volikogu esimehe kandidaadi, kes ei osutunud valituks.


Tsiteerin siinkohal meie kauaaegse voliniku Rein Abeli (Reformierakond) sõnu: „Seekord läksid valimised nii ja oleks viimane aeg sellega kõigil leppida ning hakata lõpuks Elva eest ühiselt seisma ja midagi lõpuks ka ära otsustada!“ Kuldsed sõnad...

PIKEMAD ISTUNGID, ROHKEM ARUTELU
Vastupidiselt umbusalduses toodud süüdistustele leian, et Elva linnavolikogus toimuvaga võib rahul olla. Volikogu istungite aeg on pikenenud just seeläbi, et volinikel on võimaldatud sisukamalt oma arvamusi esitada. Tänu komisjoni esimeestele on hästi tööle läinud komisjonid, kus on vastu võetud mitmeid Elva jaoks väga olulisi otsuseid. Silmakirjalik on see, et umbusalduse avalduse algatajad on tulnud varasemalt minu juurde, et just tunnustada mind varasemast kaasavama volikogu juhtimise eest.

Murelikuks teeb asjaolu, et osa volinikke tegeleb valimistest saadik ikka veel võimumängudega ning seeläbi püütakse igal võimalikul viisil lõhestada nii linnavalitsust kui koalitsiooni. Ilmekas näide sellest ongi viimane volikogu ja sellele eelnenud kaks nädalat, kus needsamad inimesed, kes algatasid minule umbusalduse, tegid kaks nädalat tagasi enne oma algatust mulle ettepaneku hakata Elva linnapeaks. Selline ettepanek eeldab minu suhtes ju vastupidiselt just väga suurt usaldust. Olen aru saanud, et just tänu heale tööle volikogus fraktsioon Elva Linnakodanik minule Elva linnapea ametit pakkuski.

Arutasin seda ettepanekut paljude inimestega ja otsustasin vastata fraktsioonile Elva Linnakodanik eitavalt, sest kõik inimesed, kellega rääkisin, leidsid eranditult, et Elvale on täna kõige parem olemasolev võimuliit.

Fraktsioon Elva Linnakodanik on oma väljaütlemistes väga populistlik. Alates kohaliku omavalitsuse valimistest on toimunud kaheksa volikogu istungit ning hulgaliselt erinevaid komisjone, see on piisav aeg, et ülevaade saada volikogu liikmete pädevusest ja missioonist.

Faktid ja ajalugu näitavad, et kahjuks ei lähe paljude puhul sõnad ja teod kokku. Võtame kasvõi ühe näite – turundusstrateegia. Mai kuu volikogus võeti sellel teemal teravalt sõna ja volikogu enamus, kaasa arvatud mina, otsustas, et anname aega poolteist kuud seda strateegiat täiendada. Kolm fraktsiooni Elva Linnakodanik volinikku, kes võtsid sellel teemal üle-eelmises volikogus kõige teravamalt sõna, ei teinud aga ettepanekute tähtajaks mitte ainsatki muudatusettepanekut. Taolisi näiteid on kahjuks palju.

SPORDI- JA KULTUURIHOONE OOTAB OTSUST

Minu eesmärk on jätkuvalt teha Elva jaoks neid otsuseid, mis minu hinnangul on Elva arengut silmas pidades hädavajalikud. Jah, kindlasti on võimalik muuta volikogu töö professionaalsemaks, olla veel kaasavam ja teha tihedamat koostööd. Eks tuleb volinikega maha istuda ja võimalikud kitsaskohad läbi vaielda. Täna on minu peamisteks ülesanneteks Elva haridussüsteemi ja Elva mainega tegelemine ning spordihoone ja kultuurimaja küsimuse lõplik ja kiire lahendamine.

Mina eeldan volinikelt, et me ei mängi volikogus Toompead ja ajaksime Elvas ikka Elva asja, sest olenemata erimeelsustest erinevates küsimustes, ootavad inimesed meilt tarku, Elvat edasiviivaid otsuseid, mitte paigaltammumist ja üksteise kritiseerimist.


Uudised

Elva Õppejõudude Kogu 300-eurose stipendiumi võitsid Saskia Tullino ja Stella Eileen Päid

Elva Kohvikutepäev on saamas täistuure: järjestikku avanevad uued paigad

ELVA KOHVIKUTEPÄEV ALANUD! Kasteheina kohvikus on massid
Arvamus

PRIIT SIMSON: Räägime sellest, mida meie tahame, mitte sellest, mida poepidajad tahavad

PRIIT SIMSON: Nägemiseni järgmisel hooajal

Piirkonnapolitseinik Jaana Toode: lemmikloomade eest peab hoolt kandma
Kultuur

Elva kultuurikeskuse juhataja Kätlin Saarela: olen saanud julgustust, et oleme õigel teel ja meilt oodatakse uusi põnevaid ettevõtmisi

FOTOD: Elvas avas uksed kaasaegne kultuurikeskus

Aastavahetuse peotelk on valmis ja ootab külalisi
Elva-Jooksusari

Vaata vanu fotosid kunagisest, vahetult augustitormi eel peetud Vapramäe jooksust!

Laupäeval algab taas Elva jooksusari – Vapramäe jooksuga

Täieneb! Elva mäejooksu võitsid Keio Kits ja Tatjana Mannima
Sport

Jooksuportaal: Hannes Veide katkestas Spartathloni maratoni

Eile lõppes jooksukrosside sari Elva Sügis 2016

Hannes Veide stardib homme Kreekas Spartathloni ultrajooksul
Retro

Einelauast restoranini: Elva jaamahoones hakati süüa pakkuma juba üle saja aasta tagasi

Elva Elu 1936: tehkem oma kodud korda!

Karindosk pani kõrtsi kinni, tuletõrjujad tegid lahti
Kuu-tegija

Septembrikuu tegija on Elva puhkepiirkonna edendaja Kätlin Saarela

Augustikuu tegija on FC Elva treener ja tegevjuht Marek Naaris

Juulikuu tegijad on MTÜ Elva Elama eestvedajad Madis Ess ja Toomas Laatsit

Mis Elvas toimub? Saatke oma kommentaarid, teemad, arvamuslood ja fotod aadressil info(at)elva24.ee või võtke ühendust telefonil 56150280
Päevatoimetaja: Priit Simson

Sündmuste kalender

KES ME OLEME?
Portaal Elva24 on 2014. aastal loodud MTÜ Elva Meediaklubi väljaanne, mille eesmärk on operatiivne, julge ja sõltumatu kajastus kõigest, mis Elvas ja tema lähiümbruses inimestele oluline.
Väljaandja ja peatoimetaja: Priit Simson
Väljaandja: Holger Berg
AITA MEIL SAADA PAREMAKS
Anna meile teada, mis Elvas toimub, saada meile huvitav foto või avalda arvamust päevakajalisel teemal. Saada e-kiri info(at)elva24.ee või helista telefonil 56150280
TOETA ELVA24 VÄLJAANDMIST Elva24 sünnib tegijate entusiasmist ega teeni väljaandjatele tulu. Kui sulle meeldib, mida me teeme ja hoolid Elva arengust, oled teretulnud meid toetama. Annetustest saadud raha läheb portaali elementaarsete püsikulude katteks ja meediahariduse edendamiseks Elva koolinoorte seas.

Meie pangakonto number on: EE382200221059950702(Swedbank)
 


Warning: Unknown: Your script possibly relies on a session side-effect which existed until PHP 4.2.3. Please be advised that the session extension does not consider global variables as a source of data, unless register_globals is enabled. You can disable this functionality and this warning by setting session.bug_compat_42 or session.bug_compat_warn to off, respectively in Unknown on line 0