reede, 18. august 2017

     Esileht    Uudised  Arvamus  Kultuur  Elva Jooksusari  Sport  Kuu tegija  Retro  Sündmused  
    
REKLAAM   
Kõige kiiremad uudised Elvast.

Priit Simson: Stipendiumit saagu viieline ja olümpiaadivõitja

2014.09.16 10:36:25
Elva gümnaasiumi stipendiumisüsteem on kogu Eesti mõistes silmatorkavalt võimas, kuid sellel on siiani üks häda – me ikka veel ei tea, kes ja kuidas seda saama hakkavad.

Statuuti veel pole või õigemini – on ainult selle kavand.

Statuudi kavand on umbes selline, et komisjon tuleb kokku ja eks siis näe, kes õpilastest erinevates alalõikudes tubli on olnud. Mis sõnum noortele see veel on? Õppeaasta juba jookseb ja noorte teavitamine Elva võimalustest peab algama kiiremas korras.

ET TEAKS ARVESTADA

Statuuti tuleb muuta palju selgemaks. Sõnum heale õpilasele peab olema nii selge kui võimalik. Oled läbi viieline? Tule Elvasse ja stipendium on sinu. Oled maakonnaolümpiaadi võitja? Tule õpi Elvas ja 300 eurot on kohe sinu. Ja teisel poolaastal veel sama palju, kui püsid tasemel. Rannus, Rõngus või Elvas õppiv olümpiaadiäss või muidu lahtise peaga kuju peab saama arvestada, et Elva gümnaasiumis on tal kindlad tagatised, mitte „eks me näe“ olukord.

Just läbi viielised ja maakonnaolümpiaadi võitjad on need, keda võiksime eeskätt tunnustada ja toetada. Nemad on need, kes toovad Elva koolile maine. Võib juhtuda, et läbi viielisi või maakonnaolümpiaadi võitjaid aastakäigust ei tulegi. Need, kellel on tunnistusel „väga heade“ kõrval paar „head“, oleks järgmine kategooria, kes võiks stipendiumit saada. Maakonnaolümpiaadide teised-kolmandad oleks nendega samal pulgal. Stipendium tuleks välja maksta igal juhul parimatele olemasolevatele.

Olümpiaadidel tublil õpilasel ei tarvitse kõik hinded nii tugevad ollagi, kuid oma tipus olevate teadmiste eest lemmikalal väärib ta stipendiumit ikkagi. Sageli on järgnevas elus otsustav just see tugevus lemmikalal, mitte nõrkused teisal.

Teatud segadust on põhjustanud tõsiasi, et kui sügisel kohe stipendiumit maksta, pole veel värskelt gümnaasiumisse saabunutel õpitulemusi ette näidata. See on väike mure. Kümnendikud võiksid sügisel saada poole stipendiumist ehk 300 eurot kevadsemestri tulemuste järgi, olgu need saavutatud Elvas, Rannus, Tartus või mujal. Valga maakonna kevadine olümpiaadivõit võiks meile ka sobida. Ja kui olümpiaadivõitjaid ning viielisi tuleb rohkem kui linna poolt eraldatud raha jätkub, siis oleme väga õnnelikud ning edukad (me ju saime, mida tahtsime) ja ajame kasvõi vilistlastega raha kokku, kui linnal seda pole.

STIPENDIUM ON AUASI
Mõned mõtlevad, et see on äkki liiga madal – motiveerida õpilasi rahaga. Daamid ja härrad, nagu öeldakse, uhkus tuleb enne allakäiku. See on hea raha headele inimestele. Päris paljud Elva õpilased käivad suvel tööl. Katsuge ise kusagil teenindajana kolm eurot tunnis teenida ja mõelge veel natuke madaluse ja ülevuse üle. Kui õpilaste motiveerimine stipendiumiga on madal, siis on seda ka näiteks palga maksmine töötatajatele – missioonitundest piisab, eks ole?

Elva Õppejõudude Kogu maksis tänavu kevadel 300-eurose stipendiumi Diana Griffelile. Üheainsa noore tüdrukuga tuli kohtuma tosinkond kõrgkoolide õppejõudu, neist mitmed professorid ja üks akadeemik. Olla stipendiaat võiks olla oluline fakt, mille noor inimene enda lühikesevõitu CV-sse kirjutab.

Õppejõudude kogu andis kevadel välja stipendiumi parima uurimistöö eest.Uudised

Elva Õppejõudude Kogu 300-eurose stipendiumi võitsid Saskia Tullino ja Stella Eileen Päid

Elva Kohvikutepäev on saamas täistuure: järjestikku avanevad uued paigad

ELVA KOHVIKUTEPÄEV ALANUD! Kasteheina kohvikus on massid
Arvamus

PRIIT SIMSON: Räägime sellest, mida meie tahame, mitte sellest, mida poepidajad tahavad

PRIIT SIMSON: Nägemiseni järgmisel hooajal

Piirkonnapolitseinik Jaana Toode: lemmikloomade eest peab hoolt kandma
Kultuur

Elva kultuurikeskuse juhataja Kätlin Saarela: olen saanud julgustust, et oleme õigel teel ja meilt oodatakse uusi põnevaid ettevõtmisi

FOTOD: Elvas avas uksed kaasaegne kultuurikeskus

Aastavahetuse peotelk on valmis ja ootab külalisi
Elva-Jooksusari

Vaata vanu fotosid kunagisest, vahetult augustitormi eel peetud Vapramäe jooksust!

Laupäeval algab taas Elva jooksusari – Vapramäe jooksuga

Täieneb! Elva mäejooksu võitsid Keio Kits ja Tatjana Mannima
Sport

Jooksuportaal: Hannes Veide katkestas Spartathloni maratoni

Eile lõppes jooksukrosside sari Elva Sügis 2016

Hannes Veide stardib homme Kreekas Spartathloni ultrajooksul
Retro

Einelauast restoranini: Elva jaamahoones hakati süüa pakkuma juba üle saja aasta tagasi

Elva Elu 1936: tehkem oma kodud korda!

Karindosk pani kõrtsi kinni, tuletõrjujad tegid lahti
Kuu-tegija

Septembrikuu tegija on Elva puhkepiirkonna edendaja Kätlin Saarela

Augustikuu tegija on FC Elva treener ja tegevjuht Marek Naaris

Juulikuu tegijad on MTÜ Elva Elama eestvedajad Madis Ess ja Toomas Laatsit

Mis Elvas toimub? Saatke oma kommentaarid, teemad, arvamuslood ja fotod aadressil info(at)elva24.ee või võtke ühendust telefonil 56150280
Päevatoimetaja: Priit Simson

Sündmuste kalender

KES ME OLEME?
Portaal Elva24 on 2014. aastal loodud MTÜ Elva Meediaklubi väljaanne, mille eesmärk on operatiivne, julge ja sõltumatu kajastus kõigest, mis Elvas ja tema lähiümbruses inimestele oluline.
Väljaandja ja peatoimetaja: Priit Simson
Väljaandja: Holger Berg
AITA MEIL SAADA PAREMAKS
Anna meile teada, mis Elvas toimub, saada meile huvitav foto või avalda arvamust päevakajalisel teemal. Saada e-kiri info(at)elva24.ee või helista telefonil 56150280
TOETA ELVA24 VÄLJAANDMIST Elva24 sünnib tegijate entusiasmist ega teeni väljaandjatele tulu. Kui sulle meeldib, mida me teeme ja hoolid Elva arengust, oled teretulnud meid toetama. Annetustest saadud raha läheb portaali elementaarsete püsikulude katteks ja meediahariduse edendamiseks Elva koolinoorte seas.

Meie pangakonto number on: EE382200221059950702(Swedbank)
 


Warning: Unknown: Your script possibly relies on a session side-effect which existed until PHP 4.2.3. Please be advised that the session extension does not consider global variables as a source of data, unless register_globals is enabled. You can disable this functionality and this warning by setting session.bug_compat_42 or session.bug_compat_warn to off, respectively in Unknown on line 0