reede, 18. august 2017

     Esileht    Uudised  Arvamus  Kultuur  Elva Jooksusari  Sport  Kuu tegija  Retro  Sündmused  
    
REKLAAM   
Kõige kiiremad uudised Elvast.

MAAVANEM RENO LAIDRE: Miks riigikaitsegümnaasium Elvasse ei sobiks

Autor: Elva24
2014.09.17 12:53:22
Viimastel nädalatel on kõneainet pakkunud idee luua Elvasse riigikaitsegümnaasium, kus antaks põhihariduse põhjal riigikaitse kallakuga keskharidust (Vt ka Märt Meesak: Parim koht riigikaitsegümnaasiumile on Elva“ refereeritud Elva24-s 13.9) .Oma toetust Elvasse riigikaitsegümnaasiumi rajamisele avaldasid ka Elva linnapea ning Elva Gümnaasiumi direktor. Tartu maavanemana kiidan heaks nii riigikaitsegümnaasiumi rajamise idee kui kooli tulemise Tartumaale. Samas olen skeptiline, kas Elva Gümnaasiumi reorganiseerimine riigikaitsegümnaasiumiks on piirkonna gümnaasiumihariduse kvaliteedi ja kättesaadavuse seisukohalt kõige mõistlikum.

VÄHEVÕITU ÕPPESUUNDI

Riigikaitsegümnaasiumi idee väljakäijate sõnul peaks see olema eliitõppeasutus, kus lisaks teoreetilisele ja praktilisele riigikaitseõppele pannakse rõhku reaalainete, keelte ning küberkaitsevaldkonna õpetamisele. Riigikaitsegümnaasiumi eesmärk on anda praktilist haridust neile, kes soovivad alustada karjääri kaitseväes.

Saan aru elvalaste murest gümnaasiumi jätkusuutlikkuse pärast -- õpilaste arv on viimase aastakümnega oluliselt vähenenud, paljud lähivaldade õpilased eelistavad omandada keskharidust hoopis Tartus. Mõistan soovi riigi rahaga "tagalat kindlustada", kuid ei usu revolutsioonilistesse lahendustesse.

Riiklik riigikaitsegümnaasium Elvas tähendaks seda, et siinsetele noortele muid õppesuundi gümnaasiumitasemel enam ei pakutakski. Ma ei usu, et see oleks linna tuleviku jaoks hea. Oht kaotada Elva regiooni õpilasi teistele koolidele on minu arvates suurem kui võimalik võit Elvasse mujalt õppima tulijatest.

REGIONAALNE GÜMNAASIUM

Kitsa spetsialiseerumisega kool sobiks pigem suuremasse keskusse, kus õpilastel on ka muid valikuid. Nõo Reaalgümnaasiumis näiteks, kuhu pääseb kohaliku põhikooli lõpetajatest õppima ca 10 protsenti, on side kohaliku kogukonnaga on üsna nõrk.

Elva Gümnaasium peaks jääma Lääne- ja Lõuna-Tartumaa regionaalseks gümnaasiumiks, kus võiks piirduda riigikaitse õppesuuna pakkumisega.

Senisest rohkem tuleb tähelepanu pühendada kooli kvaliteedi ja maine üldisele kindlustamisele, tugevdada matemaatika, emakeele ja loodusainete õpetamist. Loodan, et see saavutatakse -- energilise juhi ja kogenud kaadri koostöös ning kogukonna toetusega.
Uudised

Elva Õppejõudude Kogu 300-eurose stipendiumi võitsid Saskia Tullino ja Stella Eileen Päid

Elva Kohvikutepäev on saamas täistuure: järjestikku avanevad uued paigad

ELVA KOHVIKUTEPÄEV ALANUD! Kasteheina kohvikus on massid
Arvamus

PRIIT SIMSON: Räägime sellest, mida meie tahame, mitte sellest, mida poepidajad tahavad

PRIIT SIMSON: Nägemiseni järgmisel hooajal

Piirkonnapolitseinik Jaana Toode: lemmikloomade eest peab hoolt kandma
Kultuur

Elva kultuurikeskuse juhataja Kätlin Saarela: olen saanud julgustust, et oleme õigel teel ja meilt oodatakse uusi põnevaid ettevõtmisi

FOTOD: Elvas avas uksed kaasaegne kultuurikeskus

Aastavahetuse peotelk on valmis ja ootab külalisi
Elva-Jooksusari

Vaata vanu fotosid kunagisest, vahetult augustitormi eel peetud Vapramäe jooksust!

Laupäeval algab taas Elva jooksusari – Vapramäe jooksuga

Täieneb! Elva mäejooksu võitsid Keio Kits ja Tatjana Mannima
Sport

Jooksuportaal: Hannes Veide katkestas Spartathloni maratoni

Eile lõppes jooksukrosside sari Elva Sügis 2016

Hannes Veide stardib homme Kreekas Spartathloni ultrajooksul
Retro

Einelauast restoranini: Elva jaamahoones hakati süüa pakkuma juba üle saja aasta tagasi

Elva Elu 1936: tehkem oma kodud korda!

Karindosk pani kõrtsi kinni, tuletõrjujad tegid lahti
Kuu-tegija

Septembrikuu tegija on Elva puhkepiirkonna edendaja Kätlin Saarela

Augustikuu tegija on FC Elva treener ja tegevjuht Marek Naaris

Juulikuu tegijad on MTÜ Elva Elama eestvedajad Madis Ess ja Toomas Laatsit

Mis Elvas toimub? Saatke oma kommentaarid, teemad, arvamuslood ja fotod aadressil info(at)elva24.ee või võtke ühendust telefonil 56150280
Päevatoimetaja: Priit Simson

Sündmuste kalender

KES ME OLEME?
Portaal Elva24 on 2014. aastal loodud MTÜ Elva Meediaklubi väljaanne, mille eesmärk on operatiivne, julge ja sõltumatu kajastus kõigest, mis Elvas ja tema lähiümbruses inimestele oluline.
Väljaandja ja peatoimetaja: Priit Simson
Väljaandja: Holger Berg
AITA MEIL SAADA PAREMAKS
Anna meile teada, mis Elvas toimub, saada meile huvitav foto või avalda arvamust päevakajalisel teemal. Saada e-kiri info(at)elva24.ee või helista telefonil 56150280
TOETA ELVA24 VÄLJAANDMIST Elva24 sünnib tegijate entusiasmist ega teeni väljaandjatele tulu. Kui sulle meeldib, mida me teeme ja hoolid Elva arengust, oled teretulnud meid toetama. Annetustest saadud raha läheb portaali elementaarsete püsikulude katteks ja meediahariduse edendamiseks Elva koolinoorte seas.

Meie pangakonto number on: EE382200221059950702(Swedbank)
 


Warning: Unknown: Your script possibly relies on a session side-effect which existed until PHP 4.2.3. Please be advised that the session extension does not consider global variables as a source of data, unless register_globals is enabled. You can disable this functionality and this warning by setting session.bug_compat_42 or session.bug_compat_warn to off, respectively in Unknown on line 0