reede, 18. august 2017

     Esileht    Uudised  Arvamus  Kultuur  Elva Jooksusari  Sport  Kuu tegija  Retro  Sündmused  
    
REKLAAM   
Kõige kiiremad uudised Elvast.

LUGEJAKIRI: Lõkketegemisest Elva linnas

Autor: Elva24
2014.10.06 11:08:21
Seoses saabuva sügisega on alanud lõkete tegemise kõrghooaeg. Vähemalt meie tänavas on agarad lõkkemeistrid jälle hoo sisse saanud, mis tähendab lõkkevinguseid õhtuid nii õues kui toas. Lõkke tegemist reguleerib Elvas nii jäätmehooldus- kui heakorraeeskiri, ent õppust võiks siin võtta hoopis pealinnast.

Meie linna heakorraeeskirja §9 näeb ette, et küttekolde välise tule tegemisel tuleb lähtuda seadusest või seaduse alusel antud õigusaktides sätestatud kohas ja tingimusel.

Elvas reguleerib jäätmehooldust seega peaasjalikult jäätmehoolduseeskiri, täpsemalt selle §4, kus seisab, et jäätmete põletamine on lubatud ainult selleks jäätmeluba või ohtlike jäätmete käitluslitsentsi omavas ettevõttes. Jäätmete põletamine väljaspool selleks ettenähtud kohti on eeskirja järgi aga keelatud. Küttekolletes võib loata põletada ainult immutamata ja värvimata puitu ning kiletamata paberit ja pappi.


Kuidas on aga lood sügiseste puulehtede ja haljastusjäätmetega? Eeskiri annab juhise, et kuivi aia- ja haljastusjäätmeid võib oma kinnistul põletada tingimusel, kui on täidetud siseministri 30.08.2010 määrusest nr 40 "Küttekoldevälise tule tegemise ja grillimise kohale esitatavad nõuded" tulenevad punktid.

Tallinnas on prahipõletus reguleeritud heakorraeeskirja järgi, mis keelab põletada jäätmeid (prügi) ning aia- ja haljastusjäätmeid, välja arvatud oksi. Lõkke tegemine ja grillimine avalikus kohas on lubatud aga vaid linna rajatud ja märgistatud lõkkeplatsil. Kui soovid teha seda mujal, vajad keskkonnaameti eelnevat luba.

Tallinna linna kodulehel on olemas ka eraldi info lõkke tegemise kohta, mida Elva linna kodulehelt kahjuks leida võimalik ei ole. Ehk oleks siinkohal Elva linnal Tallinnalt midagi õppida ja meie linna heakorraeeskirja tuleks mõned muudatused teha?

Annika Johanson


Uudised

Elva Õppejõudude Kogu 300-eurose stipendiumi võitsid Saskia Tullino ja Stella Eileen Päid

Elva Kohvikutepäev on saamas täistuure: järjestikku avanevad uued paigad

ELVA KOHVIKUTEPÄEV ALANUD! Kasteheina kohvikus on massid
Arvamus

PRIIT SIMSON: Räägime sellest, mida meie tahame, mitte sellest, mida poepidajad tahavad

PRIIT SIMSON: Nägemiseni järgmisel hooajal

Piirkonnapolitseinik Jaana Toode: lemmikloomade eest peab hoolt kandma
Kultuur

Elva kultuurikeskuse juhataja Kätlin Saarela: olen saanud julgustust, et oleme õigel teel ja meilt oodatakse uusi põnevaid ettevõtmisi

FOTOD: Elvas avas uksed kaasaegne kultuurikeskus

Aastavahetuse peotelk on valmis ja ootab külalisi
Elva-Jooksusari

Vaata vanu fotosid kunagisest, vahetult augustitormi eel peetud Vapramäe jooksust!

Laupäeval algab taas Elva jooksusari – Vapramäe jooksuga

Täieneb! Elva mäejooksu võitsid Keio Kits ja Tatjana Mannima
Sport

Jooksuportaal: Hannes Veide katkestas Spartathloni maratoni

Eile lõppes jooksukrosside sari Elva Sügis 2016

Hannes Veide stardib homme Kreekas Spartathloni ultrajooksul
Retro

Einelauast restoranini: Elva jaamahoones hakati süüa pakkuma juba üle saja aasta tagasi

Elva Elu 1936: tehkem oma kodud korda!

Karindosk pani kõrtsi kinni, tuletõrjujad tegid lahti
Kuu-tegija

Septembrikuu tegija on Elva puhkepiirkonna edendaja Kätlin Saarela

Augustikuu tegija on FC Elva treener ja tegevjuht Marek Naaris

Juulikuu tegijad on MTÜ Elva Elama eestvedajad Madis Ess ja Toomas Laatsit

Mis Elvas toimub? Saatke oma kommentaarid, teemad, arvamuslood ja fotod aadressil info(at)elva24.ee või võtke ühendust telefonil 56150280
Päevatoimetaja: Priit Simson

Sündmuste kalender

KES ME OLEME?
Portaal Elva24 on 2014. aastal loodud MTÜ Elva Meediaklubi väljaanne, mille eesmärk on operatiivne, julge ja sõltumatu kajastus kõigest, mis Elvas ja tema lähiümbruses inimestele oluline.
Väljaandja ja peatoimetaja: Priit Simson
Väljaandja: Holger Berg
AITA MEIL SAADA PAREMAKS
Anna meile teada, mis Elvas toimub, saada meile huvitav foto või avalda arvamust päevakajalisel teemal. Saada e-kiri info(at)elva24.ee või helista telefonil 56150280
TOETA ELVA24 VÄLJAANDMIST Elva24 sünnib tegijate entusiasmist ega teeni väljaandjatele tulu. Kui sulle meeldib, mida me teeme ja hoolid Elva arengust, oled teretulnud meid toetama. Annetustest saadud raha läheb portaali elementaarsete püsikulude katteks ja meediahariduse edendamiseks Elva koolinoorte seas.

Meie pangakonto number on: EE382200221059950702(Swedbank)
 


Warning: Unknown: Your script possibly relies on a session side-effect which existed until PHP 4.2.3. Please be advised that the session extension does not consider global variables as a source of data, unless register_globals is enabled. You can disable this functionality and this warning by setting session.bug_compat_42 or session.bug_compat_warn to off, respectively in Unknown on line 0