reede, 18. august 2017

     Esileht    Uudised  Arvamus  Kultuur  Elva Jooksusari  Sport  Kuu tegija  Retro  Sündmused  
    
REKLAAM   
Kõige kiiremad uudised Elvast.

MADIS ESS JA TOOMAS LAATSIT: Ideid tasub välja käia

Autor: Elva24
2014.10.16 22:29:56
Oktoobrikuu esimese pühapäeva õhtu mõjus üllatuslikult. Facebookis Elva grupis oli Elva volikogu esimees kutsunud linlasi üles jõulukuuske raudteejaama ette hääletama.

Üllatuslikult seepärast, et varasema aasta jooksul, mil oleme selle ilusa traditsiooni mõtet järjepidevalt propageerinud, on linnavalitsus ja volikogu esimees Meelis Karro pigem passiivsed olnud. Seda eelmise aastal oktoobrikuus (enne kohalikke valimisi), kui Valimisliit Elva liikmed raudteejaama juurde elu sauna ja kuuse näol lubasid.

Eelmise aasta detsembrikuus tutvustasime Elva volikogu rahanduskomisjonile jaamaesise pargi rekonstrueerimise eskiisprojekti ja palusime projekti elluviimiseks linna poolset kaasrahastamist. Hiljem oleme käinud jõulukuusekuuse aluse eskiisidega linnavalitsuses ning ei ükski linnapea, ega volikogu esimees pole kuuseteema vastu küll aasta jooksul suuremat huvi tundnud.

Madis Ess

Toomas Laatsit


Nüüd nähes volikogu esimehe Karro poolset üleskutset kuuse asukohta valima, tekib positiivne üllatus - kas tegelikult lähebki kuuseteema korda? Igatahes väga hea üleskutse nii online-meedias kui ka tänava peal. Volikogu esimehe lubadus on antud ja loodame, et volikogu esimees juba aasta aega sadade elvalaste meeles olnud sajandipikkuse traditsiooni taastamisele ehitusliku poole pealt kaasa aitab.

SAUNATEEMA ELUSTUS TAAS

Kuid juba varakevadel oli ka teine üllatus. Linnapea Toomas Järveoja, kes juba mitu aastat oli öelnud: “Linnasaunaga on Elvas kõik kõige paremas korras ja teenus parem kui kunagi varem”, muutis järsku enda suhtumist. Elva Postipoiss 8. veebruaril kirjutas linnapea: "Linnavalitsus plaanib sauna linna tagasi”. Ka see artikkel näitas 180-kraadist kannapööret.

Kas järsku oli vajadus ka linnapea mõtteis sauna järele tekkinud? Kas oli selleks võimalus tekkimas? Kas linnapea hakkas arvestama sadade elvalaste soovidega, kes andsid mõned aastad tagasi allkirja sauna sulgemise vastu? Nüüd on saunateema jälle natukene fookusest väljas, aga püüame ka sellega järjepidevalt tegeleda.

PROGRESS TÄNAVAVALGUSTUSE OSAS

Kolmas positiivne kogukonna mõju Elvale on MTÜ suvisest rahakogumisest tänavate pimendamise vastu. Ehkki toona ei õnnestunud küll tervet raha valgemate tänavate jaoks kokku koguda, on kuuldavasti tuleva aasta eelarvesse tänavavalgustus täies mahus sisse planeeritud ning suvekülaline enam kottpimedas öös auto kaugtulede vihku näkku ei saa. Selgelt oli siin kogukonna mõju, mille tulemusena ka volikogu ja linnavalitsus end (eriti lähenevate Riigikogu valimiste eel) sunnitud liigutama olid.

Elvalastele olulised mõtted on seega avaldunud kolmes Elvale väga olulises teemas: linnasaunas, jõulukuuses raudteejaama ees ning ka valgetes tänavates - need ei ole kogukonna pseudomured, seda on rahvas väljendanud.

Elvas hoiab inimesi elamas ja kutsub siia ka teisi ikka see eriline Elva õhustik, mida me ise kogukonnaga üleval hoiame. Valgustatud tänavad, heakord ja traditsioonide hoidmine ainult tugevdavad seda. Elva Elama on jõudnud senini mitmel korral vedada heakorratalguid, kinkinud elvalastele helkureid, korrastanud jõe- ja järveäärseid puhkealasid, korraldanud perepäeva.

Kogukonnal on mõju ja mitte vaid talgutest osavõtmisel, vaid ka olulise nö survegrupina. Kutsume elvalasi üles liituma MTÜ Elva Elama liikmeks. Üheskoos saame rohkem tehtud, kaasalöömiseks võta meiega ühendust: elvaelama@gmail.com !

Madis Ess ja Toomas Laatsit, MTÜ Elva Elama


Uudised

Elva Õppejõudude Kogu 300-eurose stipendiumi võitsid Saskia Tullino ja Stella Eileen Päid

Elva Kohvikutepäev on saamas täistuure: järjestikku avanevad uued paigad

ELVA KOHVIKUTEPÄEV ALANUD! Kasteheina kohvikus on massid
Arvamus

PRIIT SIMSON: Räägime sellest, mida meie tahame, mitte sellest, mida poepidajad tahavad

PRIIT SIMSON: Nägemiseni järgmisel hooajal

Piirkonnapolitseinik Jaana Toode: lemmikloomade eest peab hoolt kandma
Kultuur

Elva kultuurikeskuse juhataja Kätlin Saarela: olen saanud julgustust, et oleme õigel teel ja meilt oodatakse uusi põnevaid ettevõtmisi

FOTOD: Elvas avas uksed kaasaegne kultuurikeskus

Aastavahetuse peotelk on valmis ja ootab külalisi
Elva-Jooksusari

Vaata vanu fotosid kunagisest, vahetult augustitormi eel peetud Vapramäe jooksust!

Laupäeval algab taas Elva jooksusari – Vapramäe jooksuga

Täieneb! Elva mäejooksu võitsid Keio Kits ja Tatjana Mannima
Sport

Jooksuportaal: Hannes Veide katkestas Spartathloni maratoni

Eile lõppes jooksukrosside sari Elva Sügis 2016

Hannes Veide stardib homme Kreekas Spartathloni ultrajooksul
Retro

Einelauast restoranini: Elva jaamahoones hakati süüa pakkuma juba üle saja aasta tagasi

Elva Elu 1936: tehkem oma kodud korda!

Karindosk pani kõrtsi kinni, tuletõrjujad tegid lahti
Kuu-tegija

Septembrikuu tegija on Elva puhkepiirkonna edendaja Kätlin Saarela

Augustikuu tegija on FC Elva treener ja tegevjuht Marek Naaris

Juulikuu tegijad on MTÜ Elva Elama eestvedajad Madis Ess ja Toomas Laatsit

Mis Elvas toimub? Saatke oma kommentaarid, teemad, arvamuslood ja fotod aadressil info(at)elva24.ee või võtke ühendust telefonil 56150280
Päevatoimetaja: Priit Simson

Sündmuste kalender

KES ME OLEME?
Portaal Elva24 on 2014. aastal loodud MTÜ Elva Meediaklubi väljaanne, mille eesmärk on operatiivne, julge ja sõltumatu kajastus kõigest, mis Elvas ja tema lähiümbruses inimestele oluline.
Väljaandja ja peatoimetaja: Priit Simson
Väljaandja: Holger Berg
AITA MEIL SAADA PAREMAKS
Anna meile teada, mis Elvas toimub, saada meile huvitav foto või avalda arvamust päevakajalisel teemal. Saada e-kiri info(at)elva24.ee või helista telefonil 56150280
TOETA ELVA24 VÄLJAANDMIST Elva24 sünnib tegijate entusiasmist ega teeni väljaandjatele tulu. Kui sulle meeldib, mida me teeme ja hoolid Elva arengust, oled teretulnud meid toetama. Annetustest saadud raha läheb portaali elementaarsete püsikulude katteks ja meediahariduse edendamiseks Elva koolinoorte seas.

Meie pangakonto number on: EE382200221059950702(Swedbank)
 


Warning: Unknown: Your script possibly relies on a session side-effect which existed until PHP 4.2.3. Please be advised that the session extension does not consider global variables as a source of data, unless register_globals is enabled. You can disable this functionality and this warning by setting session.bug_compat_42 or session.bug_compat_warn to off, respectively in Unknown on line 0