reede, 18. august 2017

     Esileht    Uudised  Arvamus  Kultuur  Elva Jooksusari  Sport  Kuu tegija  Retro  Sündmused  
    
REKLAAM   
Kõige kiiremad uudised Elvast.

Meelis Karro: Omavalitsused ei pea teineteist kopeerima

Autor: Elva24
2014.12.27 16:32:07
2014 oli Lääne- Tartumaale huvitav aasta, kus omavalitsusjuhid said mitmel korral kokku arutamaks, kuidas minna edasi. Arutlesime peamiselt küll haridusteemadel, aga mõtteid vahetati ka ühise infovälja ja majanduspiirkonna üle.Ei, me ei arutanud selle üle, kas ja kuidas teostada niinimetatud haldusreformi. Me arutasime seda, kuidas teha tihedamalt koostööd ja olla tulevikus üheskoos tugevamad kui täna üksinda. Omavalitsusjuhid on valitud seismaks oma piirkonna inimeste huvide eest. Seetõttu oli ka ühise laua taga kohati tunda pingeid, kuid iga uue kokkusaamise juures tekkis järjest soojem õhkkond ja üksmeel, et koostööd tuleb teha tihedamalt ja jõulisemalt.

Ma ei ole kunagi varjanud, et Elva volikogu esimehena näen ma Elvat kui Lääne- Tartumaa suurimat omavalitsust selle piirkonna keskusena. Ma näen Elvat tugeva Lääne-Tartumaa omavalitsusena, kus on innovaatiline ja konkurentsivõimeline gümnaasium, kus on korralik huvihariduslik infrastruktuur, kultuuri ja spordihoone, ning kus asetseb piirkonna tervisekeskus.

KOOSTÖÖ KOOLE KAOTAMATA

On tõsi, et ma näen Elvat Lääne-Tartumaa tõmbekeskusena, mis hõlmab nii haridust, majandust kui ühiskondlikke teenuseid. Kuid see on minu nägemus. Ühiselt laua taga istudes on selge, et arvamused, mis suunas piirkond peaks edasi liikuma, lähevad mitmeski küsimuses lahku ja mingit kiiret ja ühtset lahendust leida on raske. See on raske, aga mitte võimatu.

Usun, et läbi ühtse tegutsemise ja läbi tihedama koostöö peab Lääne-Tartumaa andma Toompeale kindla sõnumi, et meie inimesed ei soovi kolida ei Tartu ega sealt edasi Tallinna, vaid me oleme valmis pakkuma selle piirkonna inimestele kvaliteetset elukeskkonda. Selleks ei pea me korraldama haldusreformi ega kaotama sunduslikult koole.

Selleks peame me tegema tihedamalt koostööd ja teadvustama endale, et 14 km raadiuses asetseb 7 omavalitsust, kes kõik soovivad pakkuda oma elanikele elamisväärset elukeskkonda, unustades, et tihti kopeerime me täpselt samu tegevusi ning ehitisi ja seda kõigest 10 minutilise auto või bussisõidu kauguselt.

OMA VALLAST LAIEM MÕTLEMINE

On kombeks, et aasta lõpus seatakse endale eesmärke ja sihte. Mina sean endale 2015. aasta eesmärgiks, et Lääne-Tartumaa seitse omavalitsust hakkaksid mõtlema oma kodukohast suuremalt kui oma valla piirid. Et me näeksime Lääne-Tartumaad kui ühtset ja koostööd tegevat kogukonda ja õpiksime tundma selle piirkonna suurt potentsiaali.
Usun, et just selline Lääne-Tartumaa on koht kus me tahame elada ja oma lapsi kasvatada.

Kutsun kõiki Lääne-Tartumaa piirkonna elanikke seadma endale üks väike eesmärk, mis on seotud meie piirkonnaga ja aitab seda arendada. Koos oleme tugevamad ja meie kõigi panus on väga oluline.

Soovin kõigile mõnusat vana-aasta lõppu ja teguderohket uut aastat!

Meelis Karro
Elva linnavolikogu esimees
Uudised

Elva Õppejõudude Kogu 300-eurose stipendiumi võitsid Saskia Tullino ja Stella Eileen Päid

Elva Kohvikutepäev on saamas täistuure: järjestikku avanevad uued paigad

ELVA KOHVIKUTEPÄEV ALANUD! Kasteheina kohvikus on massid
Arvamus

PRIIT SIMSON: Räägime sellest, mida meie tahame, mitte sellest, mida poepidajad tahavad

PRIIT SIMSON: Nägemiseni järgmisel hooajal

Piirkonnapolitseinik Jaana Toode: lemmikloomade eest peab hoolt kandma
Kultuur

Elva kultuurikeskuse juhataja Kätlin Saarela: olen saanud julgustust, et oleme õigel teel ja meilt oodatakse uusi põnevaid ettevõtmisi

FOTOD: Elvas avas uksed kaasaegne kultuurikeskus

Aastavahetuse peotelk on valmis ja ootab külalisi
Elva-Jooksusari

Vaata vanu fotosid kunagisest, vahetult augustitormi eel peetud Vapramäe jooksust!

Laupäeval algab taas Elva jooksusari – Vapramäe jooksuga

Täieneb! Elva mäejooksu võitsid Keio Kits ja Tatjana Mannima
Sport

Jooksuportaal: Hannes Veide katkestas Spartathloni maratoni

Eile lõppes jooksukrosside sari Elva Sügis 2016

Hannes Veide stardib homme Kreekas Spartathloni ultrajooksul
Retro

Einelauast restoranini: Elva jaamahoones hakati süüa pakkuma juba üle saja aasta tagasi

Elva Elu 1936: tehkem oma kodud korda!

Karindosk pani kõrtsi kinni, tuletõrjujad tegid lahti
Kuu-tegija

Septembrikuu tegija on Elva puhkepiirkonna edendaja Kätlin Saarela

Augustikuu tegija on FC Elva treener ja tegevjuht Marek Naaris

Juulikuu tegijad on MTÜ Elva Elama eestvedajad Madis Ess ja Toomas Laatsit

Mis Elvas toimub? Saatke oma kommentaarid, teemad, arvamuslood ja fotod aadressil info(at)elva24.ee või võtke ühendust telefonil 56150280
Päevatoimetaja: Priit Simson

Sündmuste kalender

KES ME OLEME?
Portaal Elva24 on 2014. aastal loodud MTÜ Elva Meediaklubi väljaanne, mille eesmärk on operatiivne, julge ja sõltumatu kajastus kõigest, mis Elvas ja tema lähiümbruses inimestele oluline.
Väljaandja ja peatoimetaja: Priit Simson
Väljaandja: Holger Berg
AITA MEIL SAADA PAREMAKS
Anna meile teada, mis Elvas toimub, saada meile huvitav foto või avalda arvamust päevakajalisel teemal. Saada e-kiri info(at)elva24.ee või helista telefonil 56150280
TOETA ELVA24 VÄLJAANDMIST Elva24 sünnib tegijate entusiasmist ega teeni väljaandjatele tulu. Kui sulle meeldib, mida me teeme ja hoolid Elva arengust, oled teretulnud meid toetama. Annetustest saadud raha läheb portaali elementaarsete püsikulude katteks ja meediahariduse edendamiseks Elva koolinoorte seas.

Meie pangakonto number on: EE382200221059950702(Swedbank)
 


Warning: Unknown: Your script possibly relies on a session side-effect which existed until PHP 4.2.3. Please be advised that the session extension does not consider global variables as a source of data, unless register_globals is enabled. You can disable this functionality and this warning by setting session.bug_compat_42 or session.bug_compat_warn to off, respectively in Unknown on line 0