reede, 18. august 2017

     Esileht    Uudised  Arvamus  Kultuur  Elva Jooksusari  Sport  Kuu tegija  Retro  Sündmused  
    
REKLAAM   
Kõige kiiremad uudised Elvast.

ILVER KOKK: LIIGA PIME ELVA

Autor: Elva24
2014.12.27 17:13:32
Peale päikeseloojangut läheksin nii mõnigi kord linna peale pildistama, nö ööpilte. Aga ... minu jaoks ei ole Elvas praegu mitte ühtegi arvestatavat objekti, mida pildistada. Päevasel ajal ikka leiab mõne. Kuid sellest ei piisa.

Arvestatav objekt on minu jaoks selline, millest saadav tulemus – pilt/foto - lööb silmad särama, teeb hinge hellaks-õndsaks ja uhkeks ning kui see oleks ka veel postkaardil olemas siis ostaks kohe. Kas enesele mälestuseks või tuttavatele sõpradele saatmiseks. Võiksin ka öelda nii, et foto tipptase võikski olla, kui see jõuab postkaardile. Või nt ruumi seinale raami sisse.

Pilte võib, saab ja tehaksegi tänapäeval ju tuhandeid, kuid igat neist postkaardile ei pane. Müügil olevaid kaarte vaadates vangutan sageli arusaamatusest pead ja ohkan: „Milleks küll ...?“ Siiski potentsiaali nende „ööpiltide“ jaoks on.

Esiteks tahaks väga head pilti saada Koolipoisi kujust põhikooli ees, aga ... valgust on vähe! Või kui teisiti sõnastada: valgus on ebapiisav. Sealsamas posti küljes on 3 laternat – kui saaks ühe neist asendada sellise suunatavaga ...Praegu tuleb valgus ülalt alla Koolipoisi jalgadele, kuid nägu pole vist kellelegi oluline. Päevasel ajal tehtava pildi jaoks on asukoht hea. Rõõm on näha kui Koolipoisi juures tehakse koolitee alguses ja lõpus pilte.

Meie vana hea vaksal on ka suht õnnetus seisus. Paar tulukest keskmise ukse juures. Ja ülejäänud valgustus on linnatänava oma. Vahepeal võib juhtuda et tänavavalgustus annab objektile uue vaatenurga, kuid ... mitte selle objekti puhul. Ja see pole ka tänavavalgustuse eesmärk. Üks hea näide on mul siiski olemas. Tartust. Aga äkki oleks juba aeg Elva linna au ja uhkus rohkem esile tuua?HALJASALA EI TOO RAEKODA ESILE

Võite ju vastata, et ega Raekoda pole ju kavalgustatud. Ei ole tõesti – aga miks ei ole???

Ka see maja väärib rohkem tähelepanu ja lisavalgustust. Selle majaga on muidugi ka see suur probleem, et selle ees olev haljasala ei toeta maja esile toomist. Praegust on talutavalt näha vaid pool hoonest (seda muidugi päevasel ajal). Selleks et saada pildile terve hoone, tuleb minna Sinilinnu poolsesse külge ja valida sobiv koht. Kusjuures – sellest küljest on tehtud ka väga hea pilt, mitte küll minu poolt. „Elva hetked“ võistlusel oli lisaks minu pildile samast kohast teine ja palju parem.

Probleemi ei oleks, kui need kaks imeilusat objekti oleksid kõrvuti. Täna tuleks aga tegeleda sellega, et säilitada haljasala üldine kaunidus, kuid et saaks ka maja ilu esile tuua. Tänu lisavalgustusele ka öösel, muidugi. Kas teate kui kena on vaadata kui Tartu poolt Räpinasse sisse sõites paistab üle Võhandu jõe kohalik luteri kirik? Sarnaselt on valgustatud ka Nõo luteri kirik ...

Rohkem meil siin linnas ju nagu polegi objekte. Ööpiltide jaoks.

Ahjaa ... üks objekt on ju siiski veel - see Männikäbi. Sellest ei tahaks tegelikult kohe rääkidagi mitte. Täna ma selle üle uhke küll pole. Hea lausa, et sinna tänavavalgustus nii halvasti paistab ... neid hõljuvaid soomuseid oleks häbi külalistele näidata. „Loodus“ teeb oma töö. Pean silmas seda, et mõned soomused on kuhigile kadunud. Palun siinkohal vabandust, kui kõik soomused on siiski alles ja kusagil hoiul.

UUED VALGUSLAHENDUSED

Mina kutsuks tagasi selle kooli õpilased, kes selle projektiga tegelesid. Kas nimeliselt samad (kui võimalik/vajalik) või sama eriala õppivad, ja laseks teha sellise projektilaadse ülesande. Selle nimetus võiks kõlada „Arhitektuuri väikevormi rekontrueerimine ja valgustuslahenduste planeerimine“ – midagi sellist. Sealjuures sooviksin näha vähemalt 2 valgustuslahendust. Ja kui kaugel on Männikäbi miniatuursete vormide plaan? Mul on nagu meeles, et käis ju ka selline jutt, et saab luua pisemad käbid kõnniteede äärde valgustuseks. Võimalik, et mäletan valesti, ärge siis pahandage. Eelnevat arvestades on minu jaoks pisike ime, et Männikäbi nii ruttu külmkapimagneti peal müüki jõudis.

Vahest teile piisabki sellest, et linn on ilus vaid korra aastas (jõulude ajal), ja kui külalistega lähete näiteks veebruaris kl 18 linna peale siis, ega te ju vaatamisväärsusi ei näita (iroonia).

Jätsin selle teema nimelt nii hiliseks ajaks aasta lõpus, et seda ei saaks poliitikud pookida kergesõnaliselt järgmise aasta eelarve arutelusse. Minu eesmärk ja soov on, et tehke nende objektide kallal korralikult tööd ja kirjutage rahad näiteks ülejärgmiseks, 2016. aastaks. Võibolla projekt „Männikäbi“ oleks tasuta, ma ei tea.

Muidugi kui leitakse varem võimalused nende objektide esile toomiseks – suurepärane. Seni aga pean Tartus käima.Uudised

Elva Õppejõudude Kogu 300-eurose stipendiumi võitsid Saskia Tullino ja Stella Eileen Päid

Elva Kohvikutepäev on saamas täistuure: järjestikku avanevad uued paigad

ELVA KOHVIKUTEPÄEV ALANUD! Kasteheina kohvikus on massid
Arvamus

PRIIT SIMSON: Räägime sellest, mida meie tahame, mitte sellest, mida poepidajad tahavad

PRIIT SIMSON: Nägemiseni järgmisel hooajal

Piirkonnapolitseinik Jaana Toode: lemmikloomade eest peab hoolt kandma
Kultuur

Elva kultuurikeskuse juhataja Kätlin Saarela: olen saanud julgustust, et oleme õigel teel ja meilt oodatakse uusi põnevaid ettevõtmisi

FOTOD: Elvas avas uksed kaasaegne kultuurikeskus

Aastavahetuse peotelk on valmis ja ootab külalisi
Elva-Jooksusari

Vaata vanu fotosid kunagisest, vahetult augustitormi eel peetud Vapramäe jooksust!

Laupäeval algab taas Elva jooksusari – Vapramäe jooksuga

Täieneb! Elva mäejooksu võitsid Keio Kits ja Tatjana Mannima
Sport

Jooksuportaal: Hannes Veide katkestas Spartathloni maratoni

Eile lõppes jooksukrosside sari Elva Sügis 2016

Hannes Veide stardib homme Kreekas Spartathloni ultrajooksul
Retro

Einelauast restoranini: Elva jaamahoones hakati süüa pakkuma juba üle saja aasta tagasi

Elva Elu 1936: tehkem oma kodud korda!

Karindosk pani kõrtsi kinni, tuletõrjujad tegid lahti
Kuu-tegija

Septembrikuu tegija on Elva puhkepiirkonna edendaja Kätlin Saarela

Augustikuu tegija on FC Elva treener ja tegevjuht Marek Naaris

Juulikuu tegijad on MTÜ Elva Elama eestvedajad Madis Ess ja Toomas Laatsit

Mis Elvas toimub? Saatke oma kommentaarid, teemad, arvamuslood ja fotod aadressil info(at)elva24.ee või võtke ühendust telefonil 56150280
Päevatoimetaja: Priit Simson

Sündmuste kalender

KES ME OLEME?
Portaal Elva24 on 2014. aastal loodud MTÜ Elva Meediaklubi väljaanne, mille eesmärk on operatiivne, julge ja sõltumatu kajastus kõigest, mis Elvas ja tema lähiümbruses inimestele oluline.
Väljaandja ja peatoimetaja: Priit Simson
Väljaandja: Holger Berg
AITA MEIL SAADA PAREMAKS
Anna meile teada, mis Elvas toimub, saada meile huvitav foto või avalda arvamust päevakajalisel teemal. Saada e-kiri info(at)elva24.ee või helista telefonil 56150280
TOETA ELVA24 VÄLJAANDMIST Elva24 sünnib tegijate entusiasmist ega teeni väljaandjatele tulu. Kui sulle meeldib, mida me teeme ja hoolid Elva arengust, oled teretulnud meid toetama. Annetustest saadud raha läheb portaali elementaarsete püsikulude katteks ja meediahariduse edendamiseks Elva koolinoorte seas.

Meie pangakonto number on: EE382200221059950702(Swedbank)
 


Warning: Unknown: Your script possibly relies on a session side-effect which existed until PHP 4.2.3. Please be advised that the session extension does not consider global variables as a source of data, unless register_globals is enabled. You can disable this functionality and this warning by setting session.bug_compat_42 or session.bug_compat_warn to off, respectively in Unknown on line 0