reede, 18. august 2017

     Esileht    Uudised  Arvamus  Kultuur  Elva Jooksusari  Sport  Kuu tegija  Retro  Sündmused  
    
REKLAAM   
Kõige kiiremad uudised Elvast.

PEATOIMETAJA PRIIT SIMSON: ELVA 24 - TÄISKÄIK EDASI!

2015.01.09 15:00:19
Vahepealsed paar kuud Elva24 tegevuses on olnud üsna vaiksed ja oleme publikule vastuse võlgu – kas elame või sureme. Oli hetki, mil arvasin, et parem oleks lõpetada.

Tunnistan ausalt, õhinapõhise portaali elu tähendab paratamatult ka seda, et aeg-ajalt võib õhin haihtuda. Ja pärast palavikulisi suvekuid ta haihtuski.Ärge öelge, et me poleks pingutanud. Rabasime, tootsime isegi kuumal juulikuulainsa Elva meediakanalina isegi kolm uudist päevas, otsisime üles kunagi tuntud, kuid kaua unustuses inimesi. Vestlesime turistidega kaugetelt maadelt, lõime lahinguid rannakaubanduse lepingu ja paadilaenutuse pärast, andsime jooksvalt, otse mängude ajal infot FC Elva mängudest.

Ja muidugi – üritused, üritused, üritused. Kohvikutepäeva järjekorrad, saiakesed, kaunistused. Meid said lugeda inimesed, kes on Elvast pärit ja hoolivad sellest paigast, kuid kelleni kohalik ajakirjandus muidu ei ulatuks.

Kõik see võttis omajagu läbi. See pole meie töö. Me ei pea seda tegema. Me ei võlgne kellelegi midagi. See on meie hobi.

VAIKUSE MÕJU

Eesmärk oli pigem pakkuda inspiratsiooni, tekitada tunnet – „nii saab ka“, mitte jäädagi ise vankrivedajaks. Nagu aprillikuisel portaali avaüritusel ütlesin – teeme suve ära, siis vaatame, teeme otsuse. Meie tegutsesime suurema hooga oktoobri lõpuni. Sealt edasi tulid üksiklasud ja tekkis küsimus – kaua veel? Tegijad sellest mingit kasu ei saanud.

Elva 24 sai ka suvise korjandusega Elva linnaelanike annetusi. Muidugi, portaali kogukuludest on see piisk. See ressurss kulus ära. Tekkiski küsimus – kaua veel? Facebook on rahakorjamisi täis, ei tahaks ju lõputult kerjata.

Kuid meie liigse vaikusega kaasnevad mõned kehvad nähtused. Maavanem paneb nädalavahetuse viimase bussiliini Tartust kinni ja keegi ei köhi. Ometi on see linnaelanikele eluline info. Samm Elva külaks muutumise suunas. Külla pole vaja kuigi sageli bussiga sõita. Seal ei ela ju niikuinii kedagi. Sinna pole mõtet ka spordihalli teha.

On veel kehvi nähtusi. Jõulueelne viimane Elva Postipoiss oli selline, et neli lehekülge järjest oli igal leheküljel linnapea pilt. Riigikogu valimised lähenevad. Sõbrad, see ei ole meie tee. Tahate promo, siis ostke reklaami.

TOETA ELVA 24 TEGEVUST

On mõned asjad, mille poolt me tahaks väga jõuliselt olla. Üks neist on Elva gümnaasium. Ma usun, et Elva koolis on parajasti hea loov meeleolu ning Elva gümnaasiumi tugevdamisele tahame me igati appi tulla.

Tahame kindlasti edendada ettevõtlikkust, olgu see siis kasvõi pisikeses mahus, kohvikutepäeva või kodumajutuse raames. Toetame noori inimesi, kes teevad uusi lahedaid asju.

Me ei tea, kauaks meil jätkub hoogu ja energiat. Breþnevlik staaþ pole otseselt meie eesmärgiks. Kuid te saate sellele edasiliikumise hoole omalt poolt kaasa aidata. Kui jääme üksi koormat kandma, siis võidab Elvas keskpärasus, tagurlus, koogutamine ja provintsistumine. Võidab kuidagiviisi hakkamasaamise elutarkus. Võidab suhtumine, et „Elvas pole miski võimalik, olgem realistid“.

Jah, kõrbenud projekte ja hapnenud algatusi on see linn täis. Kuid kas me suudame väita, et miski neist ei jätnud oma jälge? Kas meie ainsaks õppetunniks on see, et „ei ole ikka mõtet“?

Vaiksed ajad ning tegijate kõhklused on selja taga ning Elva24 läheb taas uue hooga käima. Muide, me hakkame ka reklaami müüma.

Kuid mitte ainult. Me teeme uue korjanduse. Teie abi on tähtis. Nüüd ja tulevikus. Sõnad on head, kui sõnad koos annetustega veel paremad.

Vabal ajakirjandusel on oma hind. Aga tegelikult pole see hind hooliva elvalase jaoks üldse kõrge. Viis eurot? Hea! Kümme eurot? Väga hea! 20 eurot? Suurepärane! Saate meid aidata, annetades MTÜ Elva Meediaklubi arvele EE382200221059950702 .


Uudised

Elva Õppejõudude Kogu 300-eurose stipendiumi võitsid Saskia Tullino ja Stella Eileen Päid

Elva Kohvikutepäev on saamas täistuure: järjestikku avanevad uued paigad

ELVA KOHVIKUTEPÄEV ALANUD! Kasteheina kohvikus on massid
Arvamus

PRIIT SIMSON: Räägime sellest, mida meie tahame, mitte sellest, mida poepidajad tahavad

PRIIT SIMSON: Nägemiseni järgmisel hooajal

Piirkonnapolitseinik Jaana Toode: lemmikloomade eest peab hoolt kandma
Kultuur

Elva kultuurikeskuse juhataja Kätlin Saarela: olen saanud julgustust, et oleme õigel teel ja meilt oodatakse uusi põnevaid ettevõtmisi

FOTOD: Elvas avas uksed kaasaegne kultuurikeskus

Aastavahetuse peotelk on valmis ja ootab külalisi
Elva-Jooksusari

Vaata vanu fotosid kunagisest, vahetult augustitormi eel peetud Vapramäe jooksust!

Laupäeval algab taas Elva jooksusari – Vapramäe jooksuga

Täieneb! Elva mäejooksu võitsid Keio Kits ja Tatjana Mannima
Sport

Jooksuportaal: Hannes Veide katkestas Spartathloni maratoni

Eile lõppes jooksukrosside sari Elva Sügis 2016

Hannes Veide stardib homme Kreekas Spartathloni ultrajooksul
Retro

Einelauast restoranini: Elva jaamahoones hakati süüa pakkuma juba üle saja aasta tagasi

Elva Elu 1936: tehkem oma kodud korda!

Karindosk pani kõrtsi kinni, tuletõrjujad tegid lahti
Kuu-tegija

Septembrikuu tegija on Elva puhkepiirkonna edendaja Kätlin Saarela

Augustikuu tegija on FC Elva treener ja tegevjuht Marek Naaris

Juulikuu tegijad on MTÜ Elva Elama eestvedajad Madis Ess ja Toomas Laatsit

Mis Elvas toimub? Saatke oma kommentaarid, teemad, arvamuslood ja fotod aadressil info(at)elva24.ee või võtke ühendust telefonil 56150280
Päevatoimetaja: Priit Simson

Sündmuste kalender

KES ME OLEME?
Portaal Elva24 on 2014. aastal loodud MTÜ Elva Meediaklubi väljaanne, mille eesmärk on operatiivne, julge ja sõltumatu kajastus kõigest, mis Elvas ja tema lähiümbruses inimestele oluline.
Väljaandja ja peatoimetaja: Priit Simson
Väljaandja: Holger Berg
AITA MEIL SAADA PAREMAKS
Anna meile teada, mis Elvas toimub, saada meile huvitav foto või avalda arvamust päevakajalisel teemal. Saada e-kiri info(at)elva24.ee või helista telefonil 56150280
TOETA ELVA24 VÄLJAANDMIST Elva24 sünnib tegijate entusiasmist ega teeni väljaandjatele tulu. Kui sulle meeldib, mida me teeme ja hoolid Elva arengust, oled teretulnud meid toetama. Annetustest saadud raha läheb portaali elementaarsete püsikulude katteks ja meediahariduse edendamiseks Elva koolinoorte seas.

Meie pangakonto number on: EE382200221059950702(Swedbank)
 


Warning: Unknown: Your script possibly relies on a session side-effect which existed until PHP 4.2.3. Please be advised that the session extension does not consider global variables as a source of data, unless register_globals is enabled. You can disable this functionality and this warning by setting session.bug_compat_42 or session.bug_compat_warn to off, respectively in Unknown on line 0