kolmapäev, 23. august 2017

     Esileht    Uudised  Arvamus  Kultuur  Elva Jooksusari  Sport  Kuu tegija  Retro  Sündmused  
    
REKLAAM   
Kõige kiiremad uudised Elvast.

PRIIT SIMSON: RENO, TEE BUSSILIIKLUS KORDA!

2015.01.12 15:58:24
Kui maavanem Reno Laidre meile aasta lõpus viisakalt meeldivaid bussireise soovis, põrgatas ta edasi lingi uute bussiaegade kohta, mis nägi välja nagu Kenoloto loosimise tulemused. Selle vahega, et võita polnud midagi.Korraks jäin mõttesse: mis toimub inimese peas, kes teavet bussiaegade kohta esitab stiilis „liin 402, liin 403“ jne? Et kui tahad teada, millal viimane buss Tartust Elva poole läheb, siis on ju elementaarne, et hakkad seda otsima liini nr 438 alt? Eriti kui liin number 437 ei väljunud mitte Tartust, vaid Lagujalt ja mitte õhtul, vaid hommikul?

ARUSAAMATU SÜSTEEMIGA SÕIDUGRAAFIK

Paratamatult tekib mulje, et info edastaja pole ise kordagi vaevunud seda läbi lugema – mis sest, et just maavanem vastutab maakonnaliinide toimimise eest. „Võime infot süstematiseerida“ – kas see pole mitte põhikooli õppekava?

Kuid sellega asi ei piirdunud. Maavanem jättis ka mainimata selle, mis antud info juures oluline. Oluline oli nimelt see, et kui varem saite nädalavahetusel 22.30 bussiga koju, võisite Tartus pikemalt väljas käia, võib-olla koguni kusagil õhtuses vahetuses pikalt töötada, siis nüüd enam mitte. „Võime eristada olulist ebaolulisest“ – see peaks olema rohkem juba gümnaasiumitaseme intellektuaalne võime.

Ma ei hakka pikemalt peatuma sellel, et katsed saada kommentaari selle kohta maavanemalt – kahel korral olen seda üritanud Facebookis, korra maavalitsuse meili kaudu - on jäänud asjatuiks. Küll aga selgitas maavalitsuse avalike suhete töötaja Eda Tagamets mu telefonikõne peale, et kuna päris viimane buss olevat jäänud mõnedele töölkäijatele liiga hiliseks, siis piirduti 21.25 bussiga, mida ei pea nii kaua ootama.

POLE AUTOT, ISTU KODUS?

Halloo, kuidas käia Tartus laupäeva õhtuti kontserdil või teatris? Või kui Tallinnast naasmine jää hilisemaks? Kas autota inimesed polegi inimesed? Ja võib-olla tahaks ka autoomanikud vahest õhtuti Tartus ühe konjaki võtta ja pärast mitte lõhnadega rooli istuda?

Minu kogemuse põhjal on viimase bussi peal rahvast küll ja sama kinnitasid mitmed Elva24 lugejad. Kindlasti leidub neidki, kelle jaoks just 22.30 buss on töölttulekuks õige variant – paljud poed suletakse kell 22.00. Ainus buss, millega Reno Laidre nähtavasti sõidab on Reformierakonna kampaaniabuss.

Foto: Facebooki grupp Reformierakond Jõgevamaal


Viimase bussi käigustvõtmine on järjekordne samm Elva külaks muutumise poole. Kui me käsitleme Elvat sisuliselt Tartu lähilinnaosana, siis peaks bussid käima nii nagu linnatransport ikka – keskööni.

Maavanem ei peaks kiirustama riigikokku, vaid tegema kõigepealt Tartu-Elva bussiühenduse korda. Esimene kampaaniakingitus on see, et mul tuleb ilmselt mõnikord taksoga Tartust Elvasse sõita.

Täna pärastlõunal teatas maavanem Reno Laidre Facebooki Elva kommuunis, et nädalavahetuse 22.30 Tartu-Elva buss hakkab taas sõitma alates 1. veebruarist.


Uudised

Elva Õppejõudude Kogu 300-eurose stipendiumi võitsid Saskia Tullino ja Stella Eileen Päid

Elva Kohvikutepäev on saamas täistuure: järjestikku avanevad uued paigad

ELVA KOHVIKUTEPÄEV ALANUD! Kasteheina kohvikus on massid
Arvamus

PRIIT SIMSON: Räägime sellest, mida meie tahame, mitte sellest, mida poepidajad tahavad

PRIIT SIMSON: Nägemiseni järgmisel hooajal

Piirkonnapolitseinik Jaana Toode: lemmikloomade eest peab hoolt kandma
Kultuur

Elva kultuurikeskuse juhataja Kätlin Saarela: olen saanud julgustust, et oleme õigel teel ja meilt oodatakse uusi põnevaid ettevõtmisi

FOTOD: Elvas avas uksed kaasaegne kultuurikeskus

Aastavahetuse peotelk on valmis ja ootab külalisi
Elva-Jooksusari

Vaata vanu fotosid kunagisest, vahetult augustitormi eel peetud Vapramäe jooksust!

Laupäeval algab taas Elva jooksusari – Vapramäe jooksuga

Täieneb! Elva mäejooksu võitsid Keio Kits ja Tatjana Mannima
Sport

Jooksuportaal: Hannes Veide katkestas Spartathloni maratoni

Eile lõppes jooksukrosside sari Elva Sügis 2016

Hannes Veide stardib homme Kreekas Spartathloni ultrajooksul
Retro

Einelauast restoranini: Elva jaamahoones hakati süüa pakkuma juba üle saja aasta tagasi

Elva Elu 1936: tehkem oma kodud korda!

Karindosk pani kõrtsi kinni, tuletõrjujad tegid lahti
Kuu-tegija

Septembrikuu tegija on Elva puhkepiirkonna edendaja Kätlin Saarela

Augustikuu tegija on FC Elva treener ja tegevjuht Marek Naaris

Juulikuu tegijad on MTÜ Elva Elama eestvedajad Madis Ess ja Toomas Laatsit

Mis Elvas toimub? Saatke oma kommentaarid, teemad, arvamuslood ja fotod aadressil info(at)elva24.ee või võtke ühendust telefonil 56150280
Päevatoimetaja: Priit Simson

Sündmuste kalender

KES ME OLEME?
Portaal Elva24 on 2014. aastal loodud MTÜ Elva Meediaklubi väljaanne, mille eesmärk on operatiivne, julge ja sõltumatu kajastus kõigest, mis Elvas ja tema lähiümbruses inimestele oluline.
Väljaandja ja peatoimetaja: Priit Simson
Väljaandja: Holger Berg
AITA MEIL SAADA PAREMAKS
Anna meile teada, mis Elvas toimub, saada meile huvitav foto või avalda arvamust päevakajalisel teemal. Saada e-kiri info(at)elva24.ee või helista telefonil 56150280
TOETA ELVA24 VÄLJAANDMIST Elva24 sünnib tegijate entusiasmist ega teeni väljaandjatele tulu. Kui sulle meeldib, mida me teeme ja hoolid Elva arengust, oled teretulnud meid toetama. Annetustest saadud raha läheb portaali elementaarsete püsikulude katteks ja meediahariduse edendamiseks Elva koolinoorte seas.

Meie pangakonto number on: EE382200221059950702(Swedbank)
 


Warning: Unknown: Your script possibly relies on a session side-effect which existed until PHP 4.2.3. Please be advised that the session extension does not consider global variables as a source of data, unless register_globals is enabled. You can disable this functionality and this warning by setting session.bug_compat_42 or session.bug_compat_warn to off, respectively in Unknown on line 0