kolmapäev, 23. august 2017

     Esileht    Uudised  Arvamus  Kultuur  Elva Jooksusari  Sport  Kuu tegija  Retro  Sündmused  
    
REKLAAM   
Kõige kiiremad uudised Elvast.

AARE ANDERSON: Riik vajab elukogenud juhte

2015.02.10 17:09:32

Isamaa ja Res Publica Liidu ridades riigikokku kandideeriva Luunja vallavanema ning endise Elva linnapea Aare Andersoni sõnul on oluline, et Riigikogus räägiksid otsuste tegemisel kaasa inimesed, kes on omavalitsustes tegutsedes elus juba üht-teist näinud.

Kuidas on Elva inimestel teist kasu, kui pääsete riigikokku?

Nii Elva kui teiste omavalitsuste inimeste jaoks on oluline, et riiki juhiksid inimesed, kes on oma elus üht-teist näinud ja korda saatnud. Olen aastaid tegutsenud omavalitsuste tasandil, suudan kaasa rääkida ja panustada kõikidel olulistel teemadel, mis inimeste elu puudutavad. Kasu on selles, et asjatundlikkus kohaliku eluga otseselt seotud reaalsete otsuste osas suureneb.

Mida peate seni oma suurimaks poliitiliseks saavutuseks?

Minu senine töö pole seotud poliitikaga tipptasemel, vaid kohapealse elu juhtimisega. Peamised saavutused on samuti seotud reaalse tööga kohapeal - olen omavalitsusjuhina varasemalt osalenud otsuste tegemisel, mis on mõjutanud Elva arengut: planeeringud Enicsi ja Saint Gobaini laiendamiseks, uued elurajoonid jm.

Viimase kuue aasta jooksul olen panustanud Luunja valla arengusse: elanike arvu kasv, uued lasteaiakohad, Prisma keskus, vallakeskus, sadam, kergliiklusteed, kooli hoidmine ja arendamine.
Viimasel ajal on kõne all olnud “tarkade töökohtade” küsimus. Millised targad töökohad võiksid järgmise nelja aastaga tekkida Elvasse ja kuidas teie nende tekitamisesse panustate?

Üha enam peaks tekkima töökohti, mis on tasustatud hästi ja seotud eelkõige suure lisandväärtusega – kõrgtehnoloogia, tippteadmised jm. Riigikogu liikmed ei tegele konkreetsete töökohtade loomisega konkreetsetesse kohtadesse. Küll aga on seadusandjate ülesanne teha kõik võimalik selleks, et ettevõtja tahaks ja saaks edukalt tegutseda kõikjal, sealhulgas Elvas.

Selleks on väga palju erinevaid abinõusid, millega tuleb tegeleda väga pikka aega väga järjekindlalt: näiteks mõistlik maksupoliitika, “tarkade töökohtade” loomise soodustamiseks sotsiaalmaksule lagi, ettevõtjaid koormavate regulatsioonide vähendamine, ettevõtlusprogrammide suunamine kõrge kasvupotentsiaaliga sektoritesse.

Samuti teadus-arendustegevuse ja innovatsiooni toetamine eelarverahaga, välisteenistuse rakendamine Eesti ettevõtete ekspordi toetamine ja uute turgude avamise teenistusse, erikokkulepped ettevõtetega tööhõive kasvuks, kvalifitseeritud tööjõu pakkumine läbi kutse- ja kõrghariduse, nutikas spetsialiseerumine, ettevõtlusõppe andmine gümnaasiumis ja põhikoolis, kõrghariduse rahastamises erialade toetamine, mille järele on globaalselt suur nõudlus, kapitali kättesaadavuse parandamine kasvuettevõtetele jne.

IRLi programm ettevõtluse arendamiseks on väga põhjalik, iga Riigikogu liige peab kaasa aitama selle elluviimisele.

Täna on tegelikult väga suur probleem selles, et pole piisavalt haritud töötajaid. Seega – kõik algab haridusest. Tänane haridussüsteem on tehnoloogia arengust mitu sammu maas, aga peaks olema ees.

Eelmistel valimistel lubas IRL kodukulud alla tuua. Miks see lubadus pole teostunud ja mida saaks edaspidi teha selleks, et kodukulud tõesti väheneksid?

Kodukulude ohjamine koosneb tegelikkuses paljudest konkreetsetest tegevustest. Tehtud ja teha on palju: kodualuse maamaksu vabastus, kortermajade soojustamise programm, lasterikaste perede kodutoetus, tegelemine kartellide ja monopolidega, kodulaenu intresside maksuvabastus, koduomanike võlakaitse – kõik need teemad on laual olnud.

Paraku ei ole ühelgi erakonnal võluvitsa, millega kõiki kodukuludega seonduvat jõuliselt mõjutada – ettevõtete tegevust, maailmaturu hindasid jne.

Elva24 viib läbi valimiseelseid intervjuusid. Esitame iga Jõgeva- ja Tartumaa ringkonnas täisnimekirja esitanud erakonna ühele kandidaadile neli küsimust, mis selgitavad nende eesmärke Riigikogu liikmena.


Uudised

Elva Õppejõudude Kogu 300-eurose stipendiumi võitsid Saskia Tullino ja Stella Eileen Päid

Elva Kohvikutepäev on saamas täistuure: järjestikku avanevad uued paigad

ELVA KOHVIKUTEPÄEV ALANUD! Kasteheina kohvikus on massid
Arvamus

PRIIT SIMSON: Räägime sellest, mida meie tahame, mitte sellest, mida poepidajad tahavad

PRIIT SIMSON: Nägemiseni järgmisel hooajal

Piirkonnapolitseinik Jaana Toode: lemmikloomade eest peab hoolt kandma
Kultuur

Elva kultuurikeskuse juhataja Kätlin Saarela: olen saanud julgustust, et oleme õigel teel ja meilt oodatakse uusi põnevaid ettevõtmisi

FOTOD: Elvas avas uksed kaasaegne kultuurikeskus

Aastavahetuse peotelk on valmis ja ootab külalisi
Elva-Jooksusari

Vaata vanu fotosid kunagisest, vahetult augustitormi eel peetud Vapramäe jooksust!

Laupäeval algab taas Elva jooksusari – Vapramäe jooksuga

Täieneb! Elva mäejooksu võitsid Keio Kits ja Tatjana Mannima
Sport

Jooksuportaal: Hannes Veide katkestas Spartathloni maratoni

Eile lõppes jooksukrosside sari Elva Sügis 2016

Hannes Veide stardib homme Kreekas Spartathloni ultrajooksul
Retro

Einelauast restoranini: Elva jaamahoones hakati süüa pakkuma juba üle saja aasta tagasi

Elva Elu 1936: tehkem oma kodud korda!

Karindosk pani kõrtsi kinni, tuletõrjujad tegid lahti
Kuu-tegija

Septembrikuu tegija on Elva puhkepiirkonna edendaja Kätlin Saarela

Augustikuu tegija on FC Elva treener ja tegevjuht Marek Naaris

Juulikuu tegijad on MTÜ Elva Elama eestvedajad Madis Ess ja Toomas Laatsit

Mis Elvas toimub? Saatke oma kommentaarid, teemad, arvamuslood ja fotod aadressil info(at)elva24.ee või võtke ühendust telefonil 56150280
Päevatoimetaja: Priit Simson

Sündmuste kalender

KES ME OLEME?
Portaal Elva24 on 2014. aastal loodud MTÜ Elva Meediaklubi väljaanne, mille eesmärk on operatiivne, julge ja sõltumatu kajastus kõigest, mis Elvas ja tema lähiümbruses inimestele oluline.
Väljaandja ja peatoimetaja: Priit Simson
Väljaandja: Holger Berg
AITA MEIL SAADA PAREMAKS
Anna meile teada, mis Elvas toimub, saada meile huvitav foto või avalda arvamust päevakajalisel teemal. Saada e-kiri info(at)elva24.ee või helista telefonil 56150280
TOETA ELVA24 VÄLJAANDMIST Elva24 sünnib tegijate entusiasmist ega teeni väljaandjatele tulu. Kui sulle meeldib, mida me teeme ja hoolid Elva arengust, oled teretulnud meid toetama. Annetustest saadud raha läheb portaali elementaarsete püsikulude katteks ja meediahariduse edendamiseks Elva koolinoorte seas.

Meie pangakonto number on: EE382200221059950702(Swedbank)
 


Warning: Unknown: Your script possibly relies on a session side-effect which existed until PHP 4.2.3. Please be advised that the session extension does not consider global variables as a source of data, unless register_globals is enabled. You can disable this functionality and this warning by setting session.bug_compat_42 or session.bug_compat_warn to off, respectively in Unknown on line 0