reede, 18. august 2017

     Esileht    Uudised  Arvamus  Kultuur  Elva Jooksusari  Sport  Kuu tegija  Retro  Sündmused  
    
REKLAAM   
Kõige kiiremad uudised Elvast.

MALLE PÄRN: Peab arvestama kogu Eesti heaoluga

2015.02.18 11:29:37
Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) ridades Riigikokku kandideeriva näitleja ja teoloogi Malle Pärna sõnul on senised valitsused tegelenud ainult “ülemise kihi”, mitte kogu Eesti rahva heaoluga.

Kuidas on Elva inimestel teist kasu, kui pääsete riigikokku?

Tulen kindlasti Elvasse kohale ja uurin, mis on teie valusad probleemid, ja annan need edasi teistele riigikogulastele. Minu põhimõte on see, et valitsus peab tegelema kogu Eesti rahva elu ja heaoluga, mitte ainult ülemise kihi heaoluga, nagu senised valitsused on teinud.

Ilus on meenutada meie algusaastaid, kui nii paljud mehised mehed rääkisid arukat juttu, ideedest ja aadetest, rahvast ja taludest. Aga kiiresti hakati kõike, mis meil oli, ära hävitama, löödi sarikad püsti, ja hakati ehitama: riigihoone ülemist korrust. See on nüüd liiga suureks paisunud, kardan, et kukub meile, kes me siin all oleme, ükskord kaela.
Meil on vaja puhast vaimset keskkonda.
Mida peate seni oma suurimaks poliitiliseks saavutuseks?

Ilmselt paljusid ühiskonna- ja poliitikakriitilisi artikleid, mis on ajakirjanduses ja internetis avaldatud. Näiteks “Riigijuhtidele: kuulake oma rahvast” Postimehe arvamusportaalis, kust on seda jagatud Facebooki üle 2300 korra. Ju siis oli vajalik? Aga ükski poliitik ei reageerinud.

Ja muidugi kandideerimist Riigikogusse, sest tegelikult mulle üldse ei meeldi valimised. Meie valimisseadus on nii absurdne ja vale, et ei tahaks sellesse räpasesse mängu üldse sekkuda. Ma ei käinud päris mitu aastat üldse valimas. Meil varastatakse hääled kokku ja siis jagatakse suvaliselt laiali. Mõni saab 10 000 häält, aga Toompeale trügitakse see, kes sai 200, sest oli “õiges” parteis. Mingi kamp tegelasi otsustab, kes “osutub valituks”. Põhiseadus ütleb, et igaühel on “õigus olla valitud” - aga tegelikult meil ei ole seda õigust. Meil on õigus kandideerida, aga mitte olla valitud.

Üks veel: esitasin internetis üleskutse nendele riigikogu liikmetele, keda enam tagasi ei valita. Et nad loobuksid oma lahkumiskompensatsioonist, sest see ju alandab nende väärikust. Kas nad on nii saamatud, et rahvas, kes on (nende eduka tegutsemise tulemusena) palju vaesem kui nemad, peab neid nagu vallavaeseid kuus kuud suure raha eest üleval pidama?

Viimasel ajal on kõne all olnud “tarkade töökohtade” küsimus. Millised targad töökohad võiksid järgmise nelja aastaga tekkida Elvasse ja kuidas teie sellele kaasa aitaksite?

Ega töökohad ei “teki”, neid ikka tekitatakse. EKRE plaanis on uurida välja 25 kõige bürokraatlikumat ja ettevõtlust takistavat seadust ja need ümber teha. Miks meil ettevõtlus ei arene? Sellepärast, et seadusandjad ehitavad nende teele takistusi. Meil on inimesed mitmekordselt maksustatud. Enne oleks nagu maks, ja siis alles palk, mis ei pruugi maksudest suurem olla.

20 protsendine käibemaks on absurdne! 5-6 oleks normaalne. Masu ajal tõsteti kaks protsenti, ja unustati! Kui meil läheb miski üles, siis enam alla ei tule. Nagu polekski gravitatsiooniseadust. Keskametnike armee on liiga suureks paisutatud, nemad mõtlevadki neid takistusi välja, et oma tööaega millegagi täita. Bürokraatia ja kantseliit tuleks tõsise ümbertöötlemise plaani võtta.

EKRE pooldab otsedemokraatia (sh rahvahääletuste) suurendamist riigi valitsemises. Kas siis, kui otsustab enamus ei või juhtuda, et vähemuse huvid jäävad varju?

Oleneb vähemusest. Igasuguse vähemuse õigustatud soovidega tuleb arvestada, ebaõigluse all kannatavad tuleb kaitse alla võtta.

Aga kui mingi organiseeritud vähemusgrupp soovib enamust oma isekale tahtele allutada, kultuuri või elukorralduse aluseid lõhkuda, siis peavadki need huvid varju jääma. Ja veel: rahvahääletus tuleb korraldada nii, et enne seda jagatakse objektiivset infot kõnealuse teema kohta. Ei mitte tehta lausläbinähtavat propagandat, et “tegemist on euroopalike väärtustega, kui te poolt ei hääleta, siis olete tagurlikud ja putinistid”. Ka enne Euroopa Liiduga ühinemist tehti meil ju liiga palju ühepoolset propagandat. See ei ole aus rahvahääletus. See on survestatud rahvahääletus, mille tulemusi ei saa usaldada.

Üldse, tahaks kangesti, et ka poliitikud oleksid arukad, ausad, hoolivad, objektiivsed, ja oskaksid omavahel koostööd teha, mitte ainult võimu pärast kakelda.

Uudised

Elva Õppejõudude Kogu 300-eurose stipendiumi võitsid Saskia Tullino ja Stella Eileen Päid

Elva Kohvikutepäev on saamas täistuure: järjestikku avanevad uued paigad

ELVA KOHVIKUTEPÄEV ALANUD! Kasteheina kohvikus on massid
Arvamus

PRIIT SIMSON: Räägime sellest, mida meie tahame, mitte sellest, mida poepidajad tahavad

PRIIT SIMSON: Nägemiseni järgmisel hooajal

Piirkonnapolitseinik Jaana Toode: lemmikloomade eest peab hoolt kandma
Kultuur

Elva kultuurikeskuse juhataja Kätlin Saarela: olen saanud julgustust, et oleme õigel teel ja meilt oodatakse uusi põnevaid ettevõtmisi

FOTOD: Elvas avas uksed kaasaegne kultuurikeskus

Aastavahetuse peotelk on valmis ja ootab külalisi
Elva-Jooksusari

Vaata vanu fotosid kunagisest, vahetult augustitormi eel peetud Vapramäe jooksust!

Laupäeval algab taas Elva jooksusari – Vapramäe jooksuga

Täieneb! Elva mäejooksu võitsid Keio Kits ja Tatjana Mannima
Sport

Jooksuportaal: Hannes Veide katkestas Spartathloni maratoni

Eile lõppes jooksukrosside sari Elva Sügis 2016

Hannes Veide stardib homme Kreekas Spartathloni ultrajooksul
Retro

Einelauast restoranini: Elva jaamahoones hakati süüa pakkuma juba üle saja aasta tagasi

Elva Elu 1936: tehkem oma kodud korda!

Karindosk pani kõrtsi kinni, tuletõrjujad tegid lahti
Kuu-tegija

Septembrikuu tegija on Elva puhkepiirkonna edendaja Kätlin Saarela

Augustikuu tegija on FC Elva treener ja tegevjuht Marek Naaris

Juulikuu tegijad on MTÜ Elva Elama eestvedajad Madis Ess ja Toomas Laatsit

Mis Elvas toimub? Saatke oma kommentaarid, teemad, arvamuslood ja fotod aadressil info(at)elva24.ee või võtke ühendust telefonil 56150280
Päevatoimetaja: Priit Simson

Sündmuste kalender

KES ME OLEME?
Portaal Elva24 on 2014. aastal loodud MTÜ Elva Meediaklubi väljaanne, mille eesmärk on operatiivne, julge ja sõltumatu kajastus kõigest, mis Elvas ja tema lähiümbruses inimestele oluline.
Väljaandja ja peatoimetaja: Priit Simson
Väljaandja: Holger Berg
AITA MEIL SAADA PAREMAKS
Anna meile teada, mis Elvas toimub, saada meile huvitav foto või avalda arvamust päevakajalisel teemal. Saada e-kiri info(at)elva24.ee või helista telefonil 56150280
TOETA ELVA24 VÄLJAANDMIST Elva24 sünnib tegijate entusiasmist ega teeni väljaandjatele tulu. Kui sulle meeldib, mida me teeme ja hoolid Elva arengust, oled teretulnud meid toetama. Annetustest saadud raha läheb portaali elementaarsete püsikulude katteks ja meediahariduse edendamiseks Elva koolinoorte seas.

Meie pangakonto number on: EE382200221059950702(Swedbank)
 


Warning: Unknown: Your script possibly relies on a session side-effect which existed until PHP 4.2.3. Please be advised that the session extension does not consider global variables as a source of data, unless register_globals is enabled. You can disable this functionality and this warning by setting session.bug_compat_42 or session.bug_compat_warn to off, respectively in Unknown on line 0