kolmapäev, 23. august 2017

     Esileht    Uudised  Arvamus  Kultuur  Elva Jooksusari  Sport  Kuu tegija  Retro  Sündmused  
    
REKLAAM   
Kõige kiiremad uudised Elvast.

AIVO MOORITS: Miks on teistel omavalitsustel spordihallid, aga meil mitte?

Autor: Elva24
2015.03.14 15:54:42
Spordivõõrale inimesele või Elva linna külalisele võib jääda mulje, et spordiga tegelemiseks on võimalused kõik olemas – staadion jalgpalli mängimiseks ja kergejõustikuks, metsarajad tervisejooksuks, maratoni rada talvisel ajal suusatamiseks, väikelinna eripära tõttu võimalus sõita rattaga julgelt igal pool, järved ujumiseks. No mis sa hing veel ihkad eks?
See kõik on aga ainult jäämäe tipp. Nii väikese linna kohta on siin erinevaid spordialasid, mida harrastatakse, palju. Suvi on ilus aeg ja valdav enamus alasid saab välitingimustes ära teha. Kuid talve algusega kolivad lõpuks isegi jalgpallurid ära siseruumidesse.

HALL OLGU MULTIFUNKTSIONAALNE

Ja siin tekibki probleem, mis ei ole siiani lahendust leidnud. Meie linnas ei ole ruumi kõigile spordiga tegelejatele. Palju aastaid on räägitud Elva spordihoonest, kahjuks siiani on jäänud need jutud ainult lubaduste tasemele. On olnud kuskil sahtlis mingi projekt, aga seda olevat peetud liiga jalgpalli ja tennise keskseks.

Muidugi ei ole ka mina selle poolt, et eelistatakse ainult paari ala – saal peaks olema siiski võimalikult multifunktsionaalne. Selliseid näited on maakonnast võtta küll. See tõttu otsitaksegi võimalusi mujalt – Nõos, Otepääl, Tartus…isegi väikesed saalid Annikorus, Rõngus, Rannus lähevad “kaubaks”. Kuid miks me peame otsima neid võimalusi mujalt? Kas meie oma linn tõesti ei suuda või ei taha neid võimalusi pakkuda?

HEAD NÄITED

Kuna tegelen võrkpalliga, siis olen võistluste tõttu liikunud ringi nii Tartumaal, kui ka väljaspool maakonda. Ja ei suuda ära imestada, et kuidas teised on suutnud endale ehitada korralikud spordihooned või siis olemasolevaid restaureerinud tänapäevastele normidele vastavaks.

Jah, gümnaasiumi saal sai kerge uuenduse suvel – vahetati aknad, tõrvati katus ja saali tehti isegi tribüün (viimane on muidugi vist pinnuks silmas kõigile, kes saali kasutavad). Aga see üks saal ei suuda mahutada kõiki klubisid ega harrastajaid!


Foto: Tallinna Lasnamäe spordihall


Viimasel ajal on jõudnud mu kõrvu ka jutud, et lauatennis peab oma aegasid koomale tõmbama, kuna zumba on avastanud tervisespordikeskuse. Spordiga tegelejaid tuleb järjest peale ja ruumi jääb aina vähemaks. Aga suurem spordihuvi peaks ju olema hoopiski hea uudis?

Kas volikogu loodab sellele, et spordiga tegelejad lõpuks lähevad üle raudtee ja uusi enam peale ei tule…tundub nii, sest pooleteise aasta jooksul on suudetud ainult vaielda selle üle, et kumba rohkem vaja – spordihoonet või kultuurimaja. No jumal temaga, tehke see kultuurimaja valmis, saate kiiremini liikuda edasi spordihoone lubaduseni!


Uudised

Elva Õppejõudude Kogu 300-eurose stipendiumi võitsid Saskia Tullino ja Stella Eileen Päid

Elva Kohvikutepäev on saamas täistuure: järjestikku avanevad uued paigad

ELVA KOHVIKUTEPÄEV ALANUD! Kasteheina kohvikus on massid
Arvamus

PRIIT SIMSON: Räägime sellest, mida meie tahame, mitte sellest, mida poepidajad tahavad

PRIIT SIMSON: Nägemiseni järgmisel hooajal

Piirkonnapolitseinik Jaana Toode: lemmikloomade eest peab hoolt kandma
Kultuur

Elva kultuurikeskuse juhataja Kätlin Saarela: olen saanud julgustust, et oleme õigel teel ja meilt oodatakse uusi põnevaid ettevõtmisi

FOTOD: Elvas avas uksed kaasaegne kultuurikeskus

Aastavahetuse peotelk on valmis ja ootab külalisi
Elva-Jooksusari

Vaata vanu fotosid kunagisest, vahetult augustitormi eel peetud Vapramäe jooksust!

Laupäeval algab taas Elva jooksusari – Vapramäe jooksuga

Täieneb! Elva mäejooksu võitsid Keio Kits ja Tatjana Mannima
Sport

Jooksuportaal: Hannes Veide katkestas Spartathloni maratoni

Eile lõppes jooksukrosside sari Elva Sügis 2016

Hannes Veide stardib homme Kreekas Spartathloni ultrajooksul
Retro

Einelauast restoranini: Elva jaamahoones hakati süüa pakkuma juba üle saja aasta tagasi

Elva Elu 1936: tehkem oma kodud korda!

Karindosk pani kõrtsi kinni, tuletõrjujad tegid lahti
Kuu-tegija

Septembrikuu tegija on Elva puhkepiirkonna edendaja Kätlin Saarela

Augustikuu tegija on FC Elva treener ja tegevjuht Marek Naaris

Juulikuu tegijad on MTÜ Elva Elama eestvedajad Madis Ess ja Toomas Laatsit

Mis Elvas toimub? Saatke oma kommentaarid, teemad, arvamuslood ja fotod aadressil info(at)elva24.ee või võtke ühendust telefonil 56150280
Päevatoimetaja: Priit Simson

Sündmuste kalender

KES ME OLEME?
Portaal Elva24 on 2014. aastal loodud MTÜ Elva Meediaklubi väljaanne, mille eesmärk on operatiivne, julge ja sõltumatu kajastus kõigest, mis Elvas ja tema lähiümbruses inimestele oluline.
Väljaandja ja peatoimetaja: Priit Simson
Väljaandja: Holger Berg
AITA MEIL SAADA PAREMAKS
Anna meile teada, mis Elvas toimub, saada meile huvitav foto või avalda arvamust päevakajalisel teemal. Saada e-kiri info(at)elva24.ee või helista telefonil 56150280
TOETA ELVA24 VÄLJAANDMIST Elva24 sünnib tegijate entusiasmist ega teeni väljaandjatele tulu. Kui sulle meeldib, mida me teeme ja hoolid Elva arengust, oled teretulnud meid toetama. Annetustest saadud raha läheb portaali elementaarsete püsikulude katteks ja meediahariduse edendamiseks Elva koolinoorte seas.

Meie pangakonto number on: EE382200221059950702(Swedbank)
 


Warning: Unknown: Your script possibly relies on a session side-effect which existed until PHP 4.2.3. Please be advised that the session extension does not consider global variables as a source of data, unless register_globals is enabled. You can disable this functionality and this warning by setting session.bug_compat_42 or session.bug_compat_warn to off, respectively in Unknown on line 0