reede, 18. august 2017

     Esileht    Uudised  Arvamus  Kultuur  Elva Jooksusari  Sport  Kuu tegija  Retro  Sündmused  
    
REKLAAM   
Kõige kiiremad uudised Elvast.

TOOMAS JÄRVEOJA: Kelle huvides ilmus lugu „Elva asemel Elistverre“?

Autor: Elva24
2015.04.02 16:22:37
Lugesin portaalist Elva24 Katrin Paali lugu “Elva asemel Elistverre: Miks kadus Elvast Tartu Rattaralli?” (31.03) ning olen hetkel pettunud ja hämmingus. Kuidas on võimalik avaldada lugu, mille faktiväited on valed või täiesti omapoolselt tõlgendatud?

Tegeliku põhjuse, miks rattaralli trass sellel aastal Elvat ei läbi leiame Tartu Maratoni kodulehelt, kus selgelt kirjas, et raja väljavahetamise tingis Tartu-Võru maantee remont.
Esimene vale on juba loo teises lõigus, kus väidetakse, et Tartu Rattaralli ajaloos esimest korda ei kulge rada enam läbi Elva, paraku teab iga spordihuviline, et algusaastatel kulges Tartu Rattaralli trass Põlva suunal ja alates üheksakümnendate algusest Elva – Otepää suunal.

Teine väide:“Klubi Tartu Maraton juhataja Indrek Kelgu sõnul oli peamiseks ümberkorralduse põhjuseks see, et ei suudetud leida sellist lahendust, millega saaks rattaralli käigus Elvat läbida nii, et ratturite liikumine oleks ohutu ning liikluskorraldus tavaliiklejaile säilinud....”

Elva linn on alati koostööd teinud Tartu Maratoniga ja kõikidele küsimustele oleme lahenduse leidnud. On see siis liikluskorraldus, tänavate parandamine või TP paigutus linnas. Kuna linnal on käesoleval aastal plaanis mitmete tänavate remont, helistasin märtsi alguses Indrek Kelgule ja uurisin, kuidas rattaralli trass sellel aastal plaanitud on, et tänavate remont ei segaks rattureid. Indrek sõnas, et Tartu Rattaralli trass on veel lahtine. Meie vestluses ei olnud sõnagi juttu probleemidest liikluskorralduses Elva linnas, ka mitte eelnevatel aastatel.

Suhtlesin Indrek Kelguga, kes väitis: “Ajakirjanik ei ole siiski asja olemusest aru saanud. Selgitasin, et põhjus, miks Rattaralli Elvat sellel aastal ei läbi, on see, et me ei leidnud võimalust lõuna-ida suunalt Tartusse rajaga tagasi tulla nii, et ka tavaliiklusel oleks võimalik toimima jääda ja ratturite ohutus oleks tagatud. Elva läbimisega seonduvalt liikluskorraldusprobleemidest ei ole sõnagi juttu olnud. See on täiesti meelevaldne tõlgendus.”

KÜSIMUS AINULT TEEDEREMONDIS

Kolmandaks. Altraja jätkab kurbades toonides: “Sellise Eesti spordi suursündmuse Elvast minnalaskmine on pikaajalise passiivse suhtlemise tagajärg suhetes klubiga Tartu Maraton. Ajal, mil hambad risti katsume tõsta linna tuntust nii Eestis kui välismaal, koostades turunduskavasid ning leides investeeringutesummasid, on Eesti vaieldamatult ühe edukaima ja suurima spordiürituste korraldaja - Klubi Tartu Maraton - ürituste toimumine Elvas aastakümnete jooksul muutunud justkui iseenesest mõistetavaks asjaks.”

Ma ei saa aru, mille põhjal Are Altraja väidab, et Elva linnal on passiivsed suhted Klubi Tartu Maratoniga. Küll on jah, mõned Valimisliit Elva liikmed jõuliselt võidelnud spordikomisjonis Tartu Maratoni toetamise vastu.

Indrek Kelk kommenteerib Elva toetust järgmiselt: “Elva rahaline tugi on täiesti teine teema ja selle aasta Rattaralli otsused ei ole kuidagi seotud rahaga.”
Neljandaks sõnab Altraja: “Minu arvates on Tartu Rattaralli Elvast äraviimine viimane, kriitiline signaal Elva linnavõimudele.”

Kas tõesti on Elva linnavalitsusele kriitiline signaal Tartu - Võru maantee remont, mis ongi ainuke põhjus, miks sellel aastal Tartu Rattaralli ei läbi Elvat ning mis on ka ametlikult Tartu Maratoni kodulehel?Keda me peame uskuma?

Kurb, kui ajakirjanik kuuleb üht ja kirjutab teist. Kahjuks ei ole see esimene kord, kui Elva 24 avaldab Elva linna halvustava artikli, linnalt kommentaare küsimata.
Soovin Elva 24 meeskonnale edu ja objektiivset uudiste kajastamist.

Toomas Järveoja
Elva linnapea


Uudised

Elva Õppejõudude Kogu 300-eurose stipendiumi võitsid Saskia Tullino ja Stella Eileen Päid

Elva Kohvikutepäev on saamas täistuure: järjestikku avanevad uued paigad

ELVA KOHVIKUTEPÄEV ALANUD! Kasteheina kohvikus on massid
Arvamus

PRIIT SIMSON: Räägime sellest, mida meie tahame, mitte sellest, mida poepidajad tahavad

PRIIT SIMSON: Nägemiseni järgmisel hooajal

Piirkonnapolitseinik Jaana Toode: lemmikloomade eest peab hoolt kandma
Kultuur

Elva kultuurikeskuse juhataja Kätlin Saarela: olen saanud julgustust, et oleme õigel teel ja meilt oodatakse uusi põnevaid ettevõtmisi

FOTOD: Elvas avas uksed kaasaegne kultuurikeskus

Aastavahetuse peotelk on valmis ja ootab külalisi
Elva-Jooksusari

Vaata vanu fotosid kunagisest, vahetult augustitormi eel peetud Vapramäe jooksust!

Laupäeval algab taas Elva jooksusari – Vapramäe jooksuga

Täieneb! Elva mäejooksu võitsid Keio Kits ja Tatjana Mannima
Sport

Jooksuportaal: Hannes Veide katkestas Spartathloni maratoni

Eile lõppes jooksukrosside sari Elva Sügis 2016

Hannes Veide stardib homme Kreekas Spartathloni ultrajooksul
Retro

Einelauast restoranini: Elva jaamahoones hakati süüa pakkuma juba üle saja aasta tagasi

Elva Elu 1936: tehkem oma kodud korda!

Karindosk pani kõrtsi kinni, tuletõrjujad tegid lahti
Kuu-tegija

Septembrikuu tegija on Elva puhkepiirkonna edendaja Kätlin Saarela

Augustikuu tegija on FC Elva treener ja tegevjuht Marek Naaris

Juulikuu tegijad on MTÜ Elva Elama eestvedajad Madis Ess ja Toomas Laatsit

Mis Elvas toimub? Saatke oma kommentaarid, teemad, arvamuslood ja fotod aadressil info(at)elva24.ee või võtke ühendust telefonil 56150280
Päevatoimetaja: Priit Simson

Sündmuste kalender

KES ME OLEME?
Portaal Elva24 on 2014. aastal loodud MTÜ Elva Meediaklubi väljaanne, mille eesmärk on operatiivne, julge ja sõltumatu kajastus kõigest, mis Elvas ja tema lähiümbruses inimestele oluline.
Väljaandja ja peatoimetaja: Priit Simson
Väljaandja: Holger Berg
AITA MEIL SAADA PAREMAKS
Anna meile teada, mis Elvas toimub, saada meile huvitav foto või avalda arvamust päevakajalisel teemal. Saada e-kiri info(at)elva24.ee või helista telefonil 56150280
TOETA ELVA24 VÄLJAANDMIST Elva24 sünnib tegijate entusiasmist ega teeni väljaandjatele tulu. Kui sulle meeldib, mida me teeme ja hoolid Elva arengust, oled teretulnud meid toetama. Annetustest saadud raha läheb portaali elementaarsete püsikulude katteks ja meediahariduse edendamiseks Elva koolinoorte seas.

Meie pangakonto number on: EE382200221059950702(Swedbank)
 


Warning: Unknown: Your script possibly relies on a session side-effect which existed until PHP 4.2.3. Please be advised that the session extension does not consider global variables as a source of data, unless register_globals is enabled. You can disable this functionality and this warning by setting session.bug_compat_42 or session.bug_compat_warn to off, respectively in Unknown on line 0