reede, 18. august 2017

     Esileht    Uudised  Arvamus  Kultuur  Elva Jooksusari  Sport  Kuu tegija  Retro  Sündmused  
    
REKLAAM   
Kõige kiiremad uudised Elvast.

MAE HANSEN ELVA NOORTELE: RAJAGE ELU OMA TUGEVUSTELE

2015.04.10 23:50:03
Väikelinn nagu Elva ja tema kool annavad noorele inimesele täiesti sobiliku platvormi tulevikuks, kinnitab USA, Austria, Taani ja Eesti töökogemusega finantsvaldkonna tippjuht ja Elva gümnaasiumi vilistlane Mae Hansen. Nende ridade kirjutamise aegu oli ta parajasti sõitnud tööasju ajama Londonisse. Ja selle kõige juures on tema põhielukoht Elvas.

-Mae, mis tööd sa praegu teed ja kuidas su tööpäevad välja näevad?

Praegu ma töötan Austria investeerimisbutiigis ITOMINVEST, tegelen investorite ja projektide kokkuviimisega üle maailma.
Töö seisneb suuresti suhtlemisvõrgustiku ülesehitamises, reisimises, sest meie kliendid pole ainult Euroopas, vaid üle maailma. Tegelen investoritega, kes otsivad uusi projekte, suhtlen projektide algatajatega, kelleks on keskmise suurusega ettevõtted peamiselt Euroopas. Analüüsin nende strateegiat ja tegevusi. Enamus pingutust läheb oma networki arendamisse.

-Too näide mõnest põnevast projektist, kus sa investeeringu ja idee kokku tõid.

Kuna ma olen teinud seda alles mõned kuud ja üks tehing võtab aega 6-24 kuud, siis nii lühikese ajaga veel midagi kokku ei too. Saad vaid töötada selle kokkutoomise kallal. Üks huvitav projekt, mille kallal praegu töötame, puudutab meditsiinidiagnostika seadet, mis on ülemaailmses mitmemiljardi dollarilise bilansiga ettevõtte kiirendis välja töötatud. Juhtkond, kes seda vedanud on, tahab ettevõtet enda omandusse osta ja meie aitame neil seda struktureerida ehk siis leida parim juriidiline viis selle elluviimiseks ja abistame sobivate investorite leidmisel.

See on keskmise suurusega projekt. Selleks, et see meditsiinidiagnostika seade turule tuua, on neil vaja järgmiseks viieks aastaks leida 35 miljonit eurot. Esimesele 10 miljonile eurole oleme leidnud erainvestori, nüüd otsime juurde strateegilist investorit, ülejäänud 25 miljoni jaoks, kes aitaks seda toodet arendada ja ka turule viia.

Toote enda sisuks on voodi kõrval tehtavad testid. Kui oled meditsiiniliselt kriitilises olukorras ja on küsimus, kas võib sind opereerida või mitte, siis saab testida, kui tugev on su immuunsussüsteem ja milline on sepsise (veremürgitus) oht. Eriti vanematel inimestel on operatsiooni puhul tüsistuste tõenäosus üsna suur. Praegu hinnatakse seisundit nii, et võetakse veri ja seda analüüsitakse laboris. Vere transportimisel tekib mitmetunnine viivitus, mille jooksul vere mikroelemendid juba muutuvad. Uue seadme puhul võib seda teha juba 10-15 minutiga otse patsiendi voodi kõrval.
-Oled kunagi karjääri algul töötanud USA investeerimispangas Merrill Lynch. Kas elu näebki seal välja nagu üsna äärmuslikus filmis „Wall Street Wolf“?

(naerab) Eks investeerimispanganduses näebki elu välja nagu filmis! Ka see stressitase oli vastav sellele, mida filmis näha võib.

-Kas kauplemisruumides röögitakse tihti?

(nagu rahu ise) Aga loomulikult!
-Mis töökoht sinu jaoks seni kõige põnevam on olnud?

Eri eluetappidel on tähtsad erinevat sorti põnevused. Võiksin vaieldamatult öelda, et kõige põnevam ongi just see, mida ma praegu teen. Aga Danske Banki peakorteris Kopenhaagenis töötada strateegilise konsultandina oli samuti väga põnev.

-Tundsid, et saad seda suurt pilti oma pintslikesega joonistada natuke?

(naerab kavalalt) Ja-jaa. Ja mitte natuke, vaid päris palju sai!

-Kui sa oleksid praegu ise näiteks Elva noor ja tahaksid jõuda sinna, kus sinu praegune mina on, siis mida sa soovitaksid neile?

Tee tuleb valida ikka kutsumuse järgi. Teha seda, mida teha tahad. Mina 18-aastaselt või isegi 20-aastaselt ei teadnud küll, mida ma teha tahan. Kui ma kooli lõpetasin, siis väga paljusid sektoreid, mille vastu ma praegu suurt huvi tunnen, polnud sellisel skaalal olemaski (nt. startupindus). Maailm areneb lihtsalt niivõrd kiiresti.

Aga mida iganes sa teed, selgita välja oma tugevused ja raja oma elu oma tugevustele. Unusta ära oma nõrkuste arendamine. Sa ei suuda iialgi arendada oma nõrkusi sellele tasemele, kus need on inimesel, kelle jaoks need on tugevused. Vastasel juhul hakkad sa rinda pistma vale kaalukategooria tegelastega. Ja õpi keeli. Kui vähegi tahad tänapäeva maailmas midagi teha, siis on neid vaja. Muu tuleb juba tegevuse käigus.

-Hariduses koondub tipp üha enam suurlinnade keskustesse. Kas väikelinnadel on üldse šanssi?

Mina tulen Elva koolist ja olen päris normaalselt oma eluga hakkama saanud ning jõudnud ehk isegi päris kaugele. Vahe pole koolis, vaid inimeses. Küsimus on selles, kas sa raiskad oma energiat kooli kallal virisemisele või kulutad oma energiat selleks, et seda kooli ise paremaks teha või selleks, et iseennast arendada.

Minu jaoks oli see väikelinna keskkond piisavalt tiivustav. Olen ligi kümme aastat New Yorgis elanud ja seal ka õppinud. Keskkoolitasandil on väikelinnadel ja väiksematel koolidel oma eelist. Suures keskkonnas oled sa täiesti anonüümne. New Yorgis pidid inimesed küllalt palju tegelema koolis olelusvõitlusega. Väikelinnas on lihtsam olla keegi. Suurtel keskkondadel on omad plussid ja omad miinused. Väikses keskkonnas on lihtsam jõuda oma tugevuste äratundmiseni. Suures keskkonnas on need surved nii palju suuremad, et tähelepanu läheb mujale. Väikses kohas tekib õpilaste ja õpetajatega hea side. Suurlinnas – couldn’t care less! Ongi hingetu kombinaat.

Olen küll Tartu Ülikoolis matemaatikat ja informaatikat õppinud, aga tajusin, et minu teine tugevus numbritega tegelemise kõrval, milleks on inimestega suhtlemine, võiks olla äris kasulik. Mind huvitas äri, aga Eestis oli ja on äriõpe liiga teoreetiline. Tajusin seda eriti selgelt kui USAs ülikoolis õppides õpetas meile strateegiat inimene, kes tegeles Walt Disney Company strateegiaga ja tuletisväärpabereid õpetas inimene, kes ise pidas riskifondi.

Igatahes andis Elva gümnaasium piisavalt hea ettevalmistuse, et minna välisriiki kõrgharidust omandama. Enam kui piisava.

MAE HANSEN, sündinud 1977, lõpetanud Elva gümnaasiumi 1995

-Tegutseb Austria investeerimisbutiigis itominvest
-Juhtinud 62-liikmelist katusühendust MTÜ FinanceEstonia
-Olnud Danske Bank Group’i vanem strateegiline konsultant
-Olnud Danske Bank Eesti (varem Sampo) juhtkonna liige, klienditeeninduse juht
-Õppinud Viini Äri- ja Majandusülikoolis, Carlsoni Ärikoolis Minneapolises, Monmouth’i ülikoolis New Jerseys jneUudised

Elva Õppejõudude Kogu 300-eurose stipendiumi võitsid Saskia Tullino ja Stella Eileen Päid

Elva Kohvikutepäev on saamas täistuure: järjestikku avanevad uued paigad

ELVA KOHVIKUTEPÄEV ALANUD! Kasteheina kohvikus on massid
Arvamus

PRIIT SIMSON: Räägime sellest, mida meie tahame, mitte sellest, mida poepidajad tahavad

PRIIT SIMSON: Nägemiseni järgmisel hooajal

Piirkonnapolitseinik Jaana Toode: lemmikloomade eest peab hoolt kandma
Kultuur

Elva kultuurikeskuse juhataja Kätlin Saarela: olen saanud julgustust, et oleme õigel teel ja meilt oodatakse uusi põnevaid ettevõtmisi

FOTOD: Elvas avas uksed kaasaegne kultuurikeskus

Aastavahetuse peotelk on valmis ja ootab külalisi
Elva-Jooksusari

Vaata vanu fotosid kunagisest, vahetult augustitormi eel peetud Vapramäe jooksust!

Laupäeval algab taas Elva jooksusari – Vapramäe jooksuga

Täieneb! Elva mäejooksu võitsid Keio Kits ja Tatjana Mannima
Sport

Jooksuportaal: Hannes Veide katkestas Spartathloni maratoni

Eile lõppes jooksukrosside sari Elva Sügis 2016

Hannes Veide stardib homme Kreekas Spartathloni ultrajooksul
Retro

Einelauast restoranini: Elva jaamahoones hakati süüa pakkuma juba üle saja aasta tagasi

Elva Elu 1936: tehkem oma kodud korda!

Karindosk pani kõrtsi kinni, tuletõrjujad tegid lahti
Kuu-tegija

Septembrikuu tegija on Elva puhkepiirkonna edendaja Kätlin Saarela

Augustikuu tegija on FC Elva treener ja tegevjuht Marek Naaris

Juulikuu tegijad on MTÜ Elva Elama eestvedajad Madis Ess ja Toomas Laatsit

Mis Elvas toimub? Saatke oma kommentaarid, teemad, arvamuslood ja fotod aadressil info(at)elva24.ee või võtke ühendust telefonil 56150280
Päevatoimetaja: Priit Simson

Sündmuste kalender

KES ME OLEME?
Portaal Elva24 on 2014. aastal loodud MTÜ Elva Meediaklubi väljaanne, mille eesmärk on operatiivne, julge ja sõltumatu kajastus kõigest, mis Elvas ja tema lähiümbruses inimestele oluline.
Väljaandja ja peatoimetaja: Priit Simson
Väljaandja: Holger Berg
AITA MEIL SAADA PAREMAKS
Anna meile teada, mis Elvas toimub, saada meile huvitav foto või avalda arvamust päevakajalisel teemal. Saada e-kiri info(at)elva24.ee või helista telefonil 56150280
TOETA ELVA24 VÄLJAANDMIST Elva24 sünnib tegijate entusiasmist ega teeni väljaandjatele tulu. Kui sulle meeldib, mida me teeme ja hoolid Elva arengust, oled teretulnud meid toetama. Annetustest saadud raha läheb portaali elementaarsete püsikulude katteks ja meediahariduse edendamiseks Elva koolinoorte seas.

Meie pangakonto number on: EE382200221059950702(Swedbank)
 


Warning: Unknown: Your script possibly relies on a session side-effect which existed until PHP 4.2.3. Please be advised that the session extension does not consider global variables as a source of data, unless register_globals is enabled. You can disable this functionality and this warning by setting session.bug_compat_42 or session.bug_compat_warn to off, respectively in Unknown on line 0