reede, 18. august 2017

     Esileht    Uudised  Arvamus  Kultuur  Elva Jooksusari  Sport  Kuu tegija  Retro  Sündmused  
    
REKLAAM   
Kõige kiiremad uudised Elvast.

MADIS ESS JA TOOMAS LAATSIT: Löö kaasa paisjärve puhkeala kordategemisel!

Autor: Elva24
2015.04.13 12:34:06
MTÜ Elva Elama alustab 2015. aastat Elva paisjärve puhkeala taastamise ja uuendamisega. Oleme pikalt aru pidanud, kus, millal ja mida ette võtta. Pikema vaatluse käigus on selgeks saanud, et Elva Väikesel Väerajal liigub järjest enam tervisesportlasi, looduse nautlejaid ja loomulikult palaval suvel paisjärve külastajaid.


Esitasime möödunud aastal sama projekti idee ka Elva linna kaasavasse eelarvesse, kuid paraku ei osutunud projekt kõige menukamaks. Saime siiski projektile piisavalt palju hääli, mis näitab, et rekonstrueerimine oleks siiski vajalik.

VAJA ON RIIETUSKABIINI JA KÄIMLAT

Projekti tulemusena peaks saama paisjärve puhkeala rannaäärsele kaldapealsele riietuskabiini, kus saab ujuma tulles mugavalt riideid vahetada. Samale kaldapealse parkimisplatsi lähedale oleme kavandanud biokäimla, et puhkajatel oleks võimalik inimlikult keha kergendada.

Jalakäijate sild on küll tugev, kuid selle piirded on ära vajumas ning paljude külastajate mureks on olnud kõrge astumine sillale - seega plaanime piired välja vahetada ning rajada kaldteed paremaks üle silla liikumiseks. Samuti planeerime uuendada puhkepaviljoni ja lõkkeplatsi ala.

Jõe äärne puhkepaviljon on vajunud viltu ning selle kunagised istepingid ning lauad tugevalt amortiseerunud. Kuna hetkel on võimalik mootorsõidukiga sõita otse jõeäärse puhkepaviljoni juurde, siis soovime piirata sinna ligipääsu palkidest piiretega, et säiliks jõe- ja järveäärne haljasala. Samuti plaanime valmistada ranna kaldapealsele alale ehitada sinna miljöösse sobivad palkidest pingid.

Võimalusel püüame talgute raames hooldada rannaliiva ning täita suuremad augud paisjärve sissesõiduteel.

KOGUME 4000 EUROT

Kogu projekti hinnaguline maksumus on suurusjärgus 4000 €. Siinkohal kutsumegi kõiki häid kodanikke appi oma toetusega projekti panustama. Kutsume appi ka ettevõtteid, kes saaksid toetada puitmaterjalide, kinnitusvahendite, okaspuu palgiga, rannaliiva, teeparandusmaterjaliga või ehitustööriistadega! Kindlasti ootame ka abitööjõudu.

Rahalisi annetusi saab teha MTÜ Elva Elama arveldusarvele EE647700771001241485 (LHV pank) selgituseks „Elva paisjärv“, MTÜ Elva Elama kuulub tulumaksusoodustusega mittetulundusühingute ja sihtasutuste nimekirja.

Meie kontaktid: e-post elvaelama@gmail.com, telefonid 56248932 (Madis Ess) või 5105184 (Toomas Laatsit).

Paisjärve puhkeala uuendamise soovime teostada „Teeme ära“ üritusena 2.-3. mai 2015. Talgutele saab registreerida „Teeme ära“ koduleheküljel www.teemeara.ee.

See ei ole veel kaugeltki mitte kõik! Talgupäeval 2. mai saab paralleelselt kaasa lüüa Elva Gümnaasiumi Tartu mnt hoone taguse ja Arbi järve ümbruse heakorratalgutel. Nimelt Arbi järve lääne poolses otsas plaanime talgupäeva raames korrastada sealse kaldapealse, võsast, murdunud puudest ja sinna kogunenud prügist.

Võta kaasa hea tuju ja sõbrad ning löö kaasa! Registreerida nendele talgutele saab samuti „Teeme ära“ kodulehel. Talgulõuna tuleb korraldajate ja sponsorite poolt.

MTÜ ELVA ELAMA TÄNAVUNE TEGEVUSKAVA

1. Heakorra talgud Elva paisjärve ääres ja Arbi järve lääne kaldal 2.-3. mai. 2015
2. Elva järvede kaartide paigaldamine linnaruumi mais-juunis
3. Elva Kodanikukaitse ja Perepäev 29. augustil 2015
4. Ettevõtluspäev Elvas sügisel septembris-oktoobris
5. Sügistalgud oktoobris-novembris
Madis Ess
Toomas Laatsit

Uudised

Elva Õppejõudude Kogu 300-eurose stipendiumi võitsid Saskia Tullino ja Stella Eileen Päid

Elva Kohvikutepäev on saamas täistuure: järjestikku avanevad uued paigad

ELVA KOHVIKUTEPÄEV ALANUD! Kasteheina kohvikus on massid
Arvamus

PRIIT SIMSON: Räägime sellest, mida meie tahame, mitte sellest, mida poepidajad tahavad

PRIIT SIMSON: Nägemiseni järgmisel hooajal

Piirkonnapolitseinik Jaana Toode: lemmikloomade eest peab hoolt kandma
Kultuur

Elva kultuurikeskuse juhataja Kätlin Saarela: olen saanud julgustust, et oleme õigel teel ja meilt oodatakse uusi põnevaid ettevõtmisi

FOTOD: Elvas avas uksed kaasaegne kultuurikeskus

Aastavahetuse peotelk on valmis ja ootab külalisi
Elva-Jooksusari

Vaata vanu fotosid kunagisest, vahetult augustitormi eel peetud Vapramäe jooksust!

Laupäeval algab taas Elva jooksusari – Vapramäe jooksuga

Täieneb! Elva mäejooksu võitsid Keio Kits ja Tatjana Mannima
Sport

Jooksuportaal: Hannes Veide katkestas Spartathloni maratoni

Eile lõppes jooksukrosside sari Elva Sügis 2016

Hannes Veide stardib homme Kreekas Spartathloni ultrajooksul
Retro

Einelauast restoranini: Elva jaamahoones hakati süüa pakkuma juba üle saja aasta tagasi

Elva Elu 1936: tehkem oma kodud korda!

Karindosk pani kõrtsi kinni, tuletõrjujad tegid lahti
Kuu-tegija

Septembrikuu tegija on Elva puhkepiirkonna edendaja Kätlin Saarela

Augustikuu tegija on FC Elva treener ja tegevjuht Marek Naaris

Juulikuu tegijad on MTÜ Elva Elama eestvedajad Madis Ess ja Toomas Laatsit

Mis Elvas toimub? Saatke oma kommentaarid, teemad, arvamuslood ja fotod aadressil info(at)elva24.ee või võtke ühendust telefonil 56150280
Päevatoimetaja: Priit Simson

Sündmuste kalender

KES ME OLEME?
Portaal Elva24 on 2014. aastal loodud MTÜ Elva Meediaklubi väljaanne, mille eesmärk on operatiivne, julge ja sõltumatu kajastus kõigest, mis Elvas ja tema lähiümbruses inimestele oluline.
Väljaandja ja peatoimetaja: Priit Simson
Väljaandja: Holger Berg
AITA MEIL SAADA PAREMAKS
Anna meile teada, mis Elvas toimub, saada meile huvitav foto või avalda arvamust päevakajalisel teemal. Saada e-kiri info(at)elva24.ee või helista telefonil 56150280
TOETA ELVA24 VÄLJAANDMIST Elva24 sünnib tegijate entusiasmist ega teeni väljaandjatele tulu. Kui sulle meeldib, mida me teeme ja hoolid Elva arengust, oled teretulnud meid toetama. Annetustest saadud raha läheb portaali elementaarsete püsikulude katteks ja meediahariduse edendamiseks Elva koolinoorte seas.

Meie pangakonto number on: EE382200221059950702(Swedbank)
 


Warning: Unknown: Your script possibly relies on a session side-effect which existed until PHP 4.2.3. Please be advised that the session extension does not consider global variables as a source of data, unless register_globals is enabled. You can disable this functionality and this warning by setting session.bug_compat_42 or session.bug_compat_warn to off, respectively in Unknown on line 0