reede, 18. august 2017

     Esileht    Uudised  Arvamus  Kultuur  Elva Jooksusari  Sport  Kuu tegija  Retro  Sündmused  
    
REKLAAM   
Kõige kiiremad uudised Elvast.

MEELIS KARRO: ma ei kavatse umbusaldusega venitada ega kiirustada

2015.04.22 13:36:34
Minul pole linnalt töökohta vaja, ütleb kavandatava Elva võimuvahetuse kohta täna 35-aastaseks saanud Elva linnavolikogu esimees ja Elva sotsiaaldemokraatide pealik Meelis Karro. Praeguse Toomas Järveoja juhitava linnavalitsuse umbusaldamise kohta ütleb ta, et ei kavatse venitada – ega ka mitte kiirustada.

-Palju õnne, Meelis! 35. eluaasta peaks olema tippaeg – kogemused ja energia on kenasti tasakaalus.

Aitäh! Ma ise loodan, et see tippaeg peaks olema veel mõne aasta kaugusel. Seda ma vaatan küll, et paljud eakaaslased hakkavad jõudma otsustustasandile. Aga kindlasti on see selline aeg, kus tuleks püüda teha suuri asju.

-Laupäevasest teadaandest, et sotsiaaldemokraadid ja fraktsioon Elva Linnakodanik alustavad koostööd ja reformierakondlased on võimult kõrvale jäämas, on pisut aega möödas. Kust see lõhe reformierakondlastega – või lähenemine valimisliitudega pihta hakkas?

Eks neid kontakte on varemgi olnud, aga mõned on takerdunud detailidesse. Eelmise aasta lõpus saime valimisliitlastega kokku ja arutasime tõsisemalt, et mis siis Elvas edasi saama hakkab. Ja need kohtumised jätkusid, arutasime et mis saa edasi, kui linnapea Toomas Järveoja peaks minema riigikokku.
Ma ei saa öelda, et linna juhtimises oleks kõik tehtud valesti – me ju teame, kui väike mänguruum väikestel omavalitsustel eelarvega tegelikult on. Veevärgi ja kanalisatsiooni kordategemine, noortekeskuse renoveerimine, need kõik on vajalikud asjad.

Aga ma olen juba pikemat aega tajunud, et seda energiat, sära ja hoogu Elva linna juhtimise juures ei ole. Oleks vaja värskendust. Sellega tuleb arvestada, et Reformierakonna seltskond on kaheksa ja pool aastat linnavõimu juures olnud ja sellega saabub väsimus.

Ma ei ole tajunud, et linna juhtimisel oleks olnud suuremat visiooni. Samal ajal aga minu jaoks on väga tähtis olnud Lääne-Tartumaa teema. Et Elva oleks ikkagi Lääne-Tartumaa ümberkaudsete valdade inimeste jaoks haridus-, kultuuri- ja spordikeskus. Ma ei räägi siin sellest, et mingite valdadega kohe liituma hakata, aga olukorras, kus räägitakse riigireformist, sellest kuidas 2017. aastaks peaks vabatahtlikud ühinemised toimuma, et siin üldse mingit arutelu käiks. Ma ei näinud, et linnavalitsus oleks seda teemat üldse tõsiselt võtnud. Pigem sain sealt teada et teised pole nagunii huvitatud ja mis me sellest ikka saame.

Samas aga valdades ringi käies paistis, et mujal tegeletakse sellega rohkem. Samamoodi oli tervisekeskusega, mis Elvasse võinuks tulla – linnavalitsus rääkis, et ümberkaudsed vallad nagunii pole keegi huvitatud. Aga otse suheldes jäi mulle teine mulje.

Valimisliitudel on Suur-Elva teema märksa kauem laual olnud ja siin me nägime rohkem ühispinda. Peaksime vähemalt arutama, kus me saame edasi minna. Et Elva oleks Lääne-Tartumaa keskus – see ongi minu jaoks see visioon, mille poole me peame liikuma. Aga selleks peab Elva ise ka ümberkaudsete valdade jaoks atraktiivsem olema.

-Kas on tunda Reformierakonna poolt katseid tekkinud lõhet lappida ja kontakti võtta?

Ma ei näe, et siin saaks tulla veel väga palju tagasikäike või muid keerdkäike. Seni on Elva Linnakodanik ja Reformierakond küll teadaolevalt kontaktis olnud. Kadri Kiuruga on kontakti võetud. Aga küsimus pole niivõrd positsioonides kuivõrd põhimõttelistes muudatustes linna valitsemises.

-Kas sa eeldad, et Reformierakonna poolt võiks tulla veel täiendavaid pakkumisi?

Ma nagu imestaks, et mis see pakkumine saaks veel olla? Iseenesest minul pole linnalt töökohta vaja. Kui see pakkumine tuleks, siis see saaks olla ehk liiga meeleheitlik. Et na näitaksid midagi, mida nad seni selle aja jooksul näidanud pole? Täna on kavas kohtumine SDE ja valimisliitude vahel, kus arutatakse programmilisi küsimusi. Volikogu kutse esmaspäevaks on välja läinud, volikogu toimub, kuid umbusaldusavaldust seal veel sees pole. Meie ei kavatse sellega kiirustada – aga ka mitte venitada.

-Aga kes siis asemele saab? Kes võiks hakata linnapeaks. On see inimene olemas?

Kõneluste alguses nii mina kui fraktsiooni Elva linnakodanik juht Fred Koppel oleme kohe öelnud, et meil pole ambitsiooni saada linnapeaks. Kuid minu jaoks oleks oluline tingimus, et sellel inimesel, kes tuleb, oleks Elva Linnakodaniku fraktsiooni täielik toetus. Praegu nad selle inimese nime välja käinud pole ja poleks ka viisakas, kui mina seda ütleks, aga ma saan aru, et neil paar inimest on silmapiiril.

-Kas linnavalitsusse tuleb ametikohti juurde?

Töökohtade arvu kavas kasvatada pole. Aga samas linnavalitsuse struktuuri ülevaatamine on kestnud juba mõnda aega ja peab jätkuma. Kui kedagi uut juurde võtta – kas see just abilinnapea peaks olema. Võimalik, et see võiks olla mõne võtmevaldkonna jaoks vajalik spetsialistist nõunik.
Uudised

Elva Õppejõudude Kogu 300-eurose stipendiumi võitsid Saskia Tullino ja Stella Eileen Päid

Elva Kohvikutepäev on saamas täistuure: järjestikku avanevad uued paigad

ELVA KOHVIKUTEPÄEV ALANUD! Kasteheina kohvikus on massid
Arvamus

PRIIT SIMSON: Räägime sellest, mida meie tahame, mitte sellest, mida poepidajad tahavad

PRIIT SIMSON: Nägemiseni järgmisel hooajal

Piirkonnapolitseinik Jaana Toode: lemmikloomade eest peab hoolt kandma
Kultuur

Elva kultuurikeskuse juhataja Kätlin Saarela: olen saanud julgustust, et oleme õigel teel ja meilt oodatakse uusi põnevaid ettevõtmisi

FOTOD: Elvas avas uksed kaasaegne kultuurikeskus

Aastavahetuse peotelk on valmis ja ootab külalisi
Elva-Jooksusari

Vaata vanu fotosid kunagisest, vahetult augustitormi eel peetud Vapramäe jooksust!

Laupäeval algab taas Elva jooksusari – Vapramäe jooksuga

Täieneb! Elva mäejooksu võitsid Keio Kits ja Tatjana Mannima
Sport

Jooksuportaal: Hannes Veide katkestas Spartathloni maratoni

Eile lõppes jooksukrosside sari Elva Sügis 2016

Hannes Veide stardib homme Kreekas Spartathloni ultrajooksul
Retro

Einelauast restoranini: Elva jaamahoones hakati süüa pakkuma juba üle saja aasta tagasi

Elva Elu 1936: tehkem oma kodud korda!

Karindosk pani kõrtsi kinni, tuletõrjujad tegid lahti
Kuu-tegija

Septembrikuu tegija on Elva puhkepiirkonna edendaja Kätlin Saarela

Augustikuu tegija on FC Elva treener ja tegevjuht Marek Naaris

Juulikuu tegijad on MTÜ Elva Elama eestvedajad Madis Ess ja Toomas Laatsit

Mis Elvas toimub? Saatke oma kommentaarid, teemad, arvamuslood ja fotod aadressil info(at)elva24.ee või võtke ühendust telefonil 56150280
Päevatoimetaja: Priit Simson

Sündmuste kalender

KES ME OLEME?
Portaal Elva24 on 2014. aastal loodud MTÜ Elva Meediaklubi väljaanne, mille eesmärk on operatiivne, julge ja sõltumatu kajastus kõigest, mis Elvas ja tema lähiümbruses inimestele oluline.
Väljaandja ja peatoimetaja: Priit Simson
Väljaandja: Holger Berg
AITA MEIL SAADA PAREMAKS
Anna meile teada, mis Elvas toimub, saada meile huvitav foto või avalda arvamust päevakajalisel teemal. Saada e-kiri info(at)elva24.ee või helista telefonil 56150280
TOETA ELVA24 VÄLJAANDMIST Elva24 sünnib tegijate entusiasmist ega teeni väljaandjatele tulu. Kui sulle meeldib, mida me teeme ja hoolid Elva arengust, oled teretulnud meid toetama. Annetustest saadud raha läheb portaali elementaarsete püsikulude katteks ja meediahariduse edendamiseks Elva koolinoorte seas.

Meie pangakonto number on: EE382200221059950702(Swedbank)
 


Warning: Unknown: Your script possibly relies on a session side-effect which existed until PHP 4.2.3. Please be advised that the session extension does not consider global variables as a source of data, unless register_globals is enabled. You can disable this functionality and this warning by setting session.bug_compat_42 or session.bug_compat_warn to off, respectively in Unknown on line 0