reede, 18. august 2017

     Esileht    Uudised  Arvamus  Kultuur  Elva Jooksusari  Sport  Kuu tegija  Retro  Sündmused  
    
REKLAAM   
Kõige kiiremad uudised Elvast.

MARI NOVOŽILOVA: KERGEMEELNE VÕIMUVAHETUS

Autor: Elva24
2015.05.01 10:10:32
Taas kord on võimuvõitlused päevakorras. Pole küll midagi, milles praegust linnavalitsust süüdistada, aga kevadine aeg ja energiad liiguvad...

„Peaks midagi ära tegema,“ on kõige mõttetum väljend, mida kahjuks Elvas nii tihti kuuleb. Niisuguseid aktiivseid ja kohe maailmakorda soovida muutjaid on Elvas ka enne nähtud. Aga praktikuid on väheks jäänud.
Praegune Elva linnapea Toomas Järveoja on linna üks suurimaid patrioote, kes oskab meeskonna oskusi nii ära kasutada ja tööle panna, et mitte iga hinna eest ise esile trügida. Elva inimene, tubli ja asjalik, aga... ei sobi, olgugi, et on paljude aastate jooksul linna väga hästi juhtinud.

Ka tema juhitud meeskond on teinud ilusat tööd. Mitte midagi ei oska ette heita. Ka uued plaanid edasiseks on töös.

LÄHTUME MÕISTLIKUST JA VÕIMALIKUST

Enda kogemustest tuli meelde, kuidas Urmas Kruuse, olles omal ajal alles volikogu spordi- ja kultuurikomisjoni esimees, ütles ka, et vaat kui tema oleks linnavalitsuses, siis alles jne. Paar aastat hiljem, kui mees süsteemist aru sai ja linnapeana tööle hakkas, muutusid tema arvamused oluliselt – „üle oma varju hüpata ei saa“. Ja raha investeeringuteks ei võlu välja ka hollywoodliku naeratuse abil.

Linna armastame me kõik ja arengust oleme ka huvitatud. Aga lähtume mõistlikust ja võimalikust, sest Pariisiks ka kõige parema tahtmise juures Elva ei saa. Rabelema ja vägisi häid töötajaid välja vahetama hakata, et "midagi" muuta, on lihtsalt kergemeelne.

„Planeerimine ja visioon võiksid olla tugevamad", öeldakse. Aga milleks volikogu olemas on, kus 17 tulist meest koos, kui mitte visiooni paikapanemiseks? Linnavalitsus on ikkagi täideviiv organ.

ELVA POLE MÄNGUPLATS

Elva pole ka mänguplats, kus oma täitmata unistusi katsetada ellu viia. „Et äkki..“ Äkki ei juhtu midagi, tööd peavad tegema inimesed, kes tööd tunnevad.

Äkki aga tõesti hääli jätkub ja tubli linnavalitsus peab lihtsalt ära minema, siis tehtagu vähemalt õige valik: väga tugevad linnapead on olnud Kalle Jürgenson ja Aare Anderson, igati on sobiv Leelo Suidt.

Need inimesed on kogenud ja häid ideid targalt võimelised ellu viima ning neid ise genereerima. Miks mitte tarku inimesi ära kasutada.

Eva Kams tubli inimesena peab seda ametit ja süsteemi aasta - kaks õppima ja siis.. ei tea, kas ikka sobib.

Nüüd on siis ka algatatud umbusaldusavaldus Leelo Suidtile. Naeruväärne ja kurb. Leelo on üks väheseid, kes Elva elu tõsiselt edasi on arendanud ja oma tegevuse Elva heaks pühendanud. Aga on arusaadav, et loogikat otsida selles kõiges on mõttetu.


Uudised

Elva Õppejõudude Kogu 300-eurose stipendiumi võitsid Saskia Tullino ja Stella Eileen Päid

Elva Kohvikutepäev on saamas täistuure: järjestikku avanevad uued paigad

ELVA KOHVIKUTEPÄEV ALANUD! Kasteheina kohvikus on massid
Arvamus

PRIIT SIMSON: Räägime sellest, mida meie tahame, mitte sellest, mida poepidajad tahavad

PRIIT SIMSON: Nägemiseni järgmisel hooajal

Piirkonnapolitseinik Jaana Toode: lemmikloomade eest peab hoolt kandma
Kultuur

Elva kultuurikeskuse juhataja Kätlin Saarela: olen saanud julgustust, et oleme õigel teel ja meilt oodatakse uusi põnevaid ettevõtmisi

FOTOD: Elvas avas uksed kaasaegne kultuurikeskus

Aastavahetuse peotelk on valmis ja ootab külalisi
Elva-Jooksusari

Vaata vanu fotosid kunagisest, vahetult augustitormi eel peetud Vapramäe jooksust!

Laupäeval algab taas Elva jooksusari – Vapramäe jooksuga

Täieneb! Elva mäejooksu võitsid Keio Kits ja Tatjana Mannima
Sport

Jooksuportaal: Hannes Veide katkestas Spartathloni maratoni

Eile lõppes jooksukrosside sari Elva Sügis 2016

Hannes Veide stardib homme Kreekas Spartathloni ultrajooksul
Retro

Einelauast restoranini: Elva jaamahoones hakati süüa pakkuma juba üle saja aasta tagasi

Elva Elu 1936: tehkem oma kodud korda!

Karindosk pani kõrtsi kinni, tuletõrjujad tegid lahti
Kuu-tegija

Septembrikuu tegija on Elva puhkepiirkonna edendaja Kätlin Saarela

Augustikuu tegija on FC Elva treener ja tegevjuht Marek Naaris

Juulikuu tegijad on MTÜ Elva Elama eestvedajad Madis Ess ja Toomas Laatsit

Mis Elvas toimub? Saatke oma kommentaarid, teemad, arvamuslood ja fotod aadressil info(at)elva24.ee või võtke ühendust telefonil 56150280
Päevatoimetaja: Priit Simson

Sündmuste kalender

KES ME OLEME?
Portaal Elva24 on 2014. aastal loodud MTÜ Elva Meediaklubi väljaanne, mille eesmärk on operatiivne, julge ja sõltumatu kajastus kõigest, mis Elvas ja tema lähiümbruses inimestele oluline.
Väljaandja ja peatoimetaja: Priit Simson
Väljaandja: Holger Berg
AITA MEIL SAADA PAREMAKS
Anna meile teada, mis Elvas toimub, saada meile huvitav foto või avalda arvamust päevakajalisel teemal. Saada e-kiri info(at)elva24.ee või helista telefonil 56150280
TOETA ELVA24 VÄLJAANDMIST Elva24 sünnib tegijate entusiasmist ega teeni väljaandjatele tulu. Kui sulle meeldib, mida me teeme ja hoolid Elva arengust, oled teretulnud meid toetama. Annetustest saadud raha läheb portaali elementaarsete püsikulude katteks ja meediahariduse edendamiseks Elva koolinoorte seas.

Meie pangakonto number on: EE382200221059950702(Swedbank)
 


Warning: Unknown: Your script possibly relies on a session side-effect which existed until PHP 4.2.3. Please be advised that the session extension does not consider global variables as a source of data, unless register_globals is enabled. You can disable this functionality and this warning by setting session.bug_compat_42 or session.bug_compat_warn to off, respectively in Unknown on line 0