esmaspäev, 25. september 2017

     Esileht    Uudised  Arvamus  Kultuur  Elva Jooksusari  Sport  Kuu tegija  Retro  Sündmused  
    
REKLAAM   
Kõige kiiremad uudised Elvast.

ELVA KIRIKUÕPETAJA VALLO EHASALU: Lugu valust ja tahtest

Autor: Elva24
2014.04.18 11:12:27
Tugeval inimesel räägitakse olevat tugev pingetaluvus. Tema teo- ja mõtlemisvõime ei kao ka raskustes.


Täna tähistame Suurt Reedet. Suur Reede näitab pinget Jeesuse elus, tema eluotsas, ja seda, kuidas ta seda talus. Jeesus oli Suurel Reedel risti naelutatuna tugevas füüsilises valus, mis tahab võtta tahte ja head isiksuseomadused.

Tunneme seda oma elust. Veel enamgi, et pinge oleks suurem, Jeesus oleks ju võinud süüdistada iseennast ristile sattumise pärast. Vabal tahtel läks ta ju kannatusteele. Miks ei hoidnud ta end sellest silmapilgust, millest alates ta jäi abituks?

TÖÖTADA ÜLE VALU

Kuid ristivalu ei muutnud teda. Tugevate inimeste kohta öeldakse, nad töötavad ka üle valu. Mõeldes enesele võime küsida, kui palju on võimalik töötada üle valu. Tegelikult ei tahaks.

Jeesus tundis ristil rippudes inimeste laituse kibedust. Laitus on seda hullem, et need olid Jeesuse omad inimesed, oma rahvuskaaslased, nemadki uhkeldasid oma innukusega Jumala teenimisel. Pilgates kasutasid nad usulist sõnavara: "Kui sa oled Jumala Poeg, siis tule ristilt alla." Laita on ka nii kerge.

Peale ristist möödujate, teed käijate ja uudishimulike, laitis Jeesust ka teine ristilöödu, kurjategija tema kõrval. Ka selle juures ei nõrgenenud Jeesuse tahe. Ta kuulas inimeste kõnesid, sai neist aru, olgu need mahategevad või toetavad.

Siis kuulis Jeesus midagi, mis vajas tema tähelepanu. Kolmas ristilöödu, kurjategija, parandas meelt. Ta tunnistas, et nemad kaks, tema ise ja see teine, kes Jeesust laitis, on löödud risti kuriteo eest, tapmise eest, Jeesus aga süütult.

MÕELDA KA TEISTELE

Nüüd pöördus ta Jeesuse poole, paludes andeksandmist. Sellega tegi ristilöödud kurjategija targalt. Ta tunnistas, et Jeesus on Jumala Poeg. Jeesus on keegi, kelle pole pöörduda andeksandmise palvega.

Jeesus kinnitas talle, et juba täna pääseb ta taevariiki. Jeesusel oli jõudu kuulutada evangeeliumi, kuulutada rõõmusõnumit, ka ristil.

Vaatamata valule ja pingele jõudis Jeesus mõelda ka teistele. Jeesusel, kes palus andeksandmist oma ristilööjatele, jätkus keskendumisvõimet inimeste sõnadele ka kõige valu ja ebaõnnestumise keskel, jätkus jõudu kuulda palvet ja kuulutada andeksandmist.
Uudised

Elva Õppejõudude Kogu 300-eurose stipendiumi võitsid Saskia Tullino ja Stella Eileen Päid

Elva Kohvikutepäev on saamas täistuure: järjestikku avanevad uued paigad

ELVA KOHVIKUTEPÄEV ALANUD! Kasteheina kohvikus on massid
Arvamus

PRIIT SIMSON: Räägime sellest, mida meie tahame, mitte sellest, mida poepidajad tahavad

PRIIT SIMSON: Nägemiseni järgmisel hooajal

Piirkonnapolitseinik Jaana Toode: lemmikloomade eest peab hoolt kandma
Kultuur

Elva kultuurikeskuse juhataja Kätlin Saarela: olen saanud julgustust, et oleme õigel teel ja meilt oodatakse uusi põnevaid ettevõtmisi

FOTOD: Elvas avas uksed kaasaegne kultuurikeskus

Aastavahetuse peotelk on valmis ja ootab külalisi
Elva-Jooksusari

Vaata vanu fotosid kunagisest, vahetult augustitormi eel peetud Vapramäe jooksust!

Laupäeval algab taas Elva jooksusari – Vapramäe jooksuga

Täieneb! Elva mäejooksu võitsid Keio Kits ja Tatjana Mannima
Sport

Jooksuportaal: Hannes Veide katkestas Spartathloni maratoni

Eile lõppes jooksukrosside sari Elva Sügis 2016

Hannes Veide stardib homme Kreekas Spartathloni ultrajooksul
Retro

Einelauast restoranini: Elva jaamahoones hakati süüa pakkuma juba üle saja aasta tagasi

Elva Elu 1936: tehkem oma kodud korda!

Karindosk pani kõrtsi kinni, tuletõrjujad tegid lahti
Kuu-tegija

Septembrikuu tegija on Elva puhkepiirkonna edendaja Kätlin Saarela

Augustikuu tegija on FC Elva treener ja tegevjuht Marek Naaris

Juulikuu tegijad on MTÜ Elva Elama eestvedajad Madis Ess ja Toomas Laatsit

Mis Elvas toimub? Saatke oma kommentaarid, teemad, arvamuslood ja fotod aadressil info(at)elva24.ee või võtke ühendust telefonil 56150280
Päevatoimetaja: Priit Simson

Sündmuste kalender

KES ME OLEME?
Portaal Elva24 on 2014. aastal loodud MTÜ Elva Meediaklubi väljaanne, mille eesmärk on operatiivne, julge ja sõltumatu kajastus kõigest, mis Elvas ja tema lähiümbruses inimestele oluline.
Väljaandja ja peatoimetaja: Priit Simson
Väljaandja: Holger Berg
AITA MEIL SAADA PAREMAKS
Anna meile teada, mis Elvas toimub, saada meile huvitav foto või avalda arvamust päevakajalisel teemal. Saada e-kiri info(at)elva24.ee või helista telefonil 56150280
TOETA ELVA24 VÄLJAANDMIST Elva24 sünnib tegijate entusiasmist ega teeni väljaandjatele tulu. Kui sulle meeldib, mida me teeme ja hoolid Elva arengust, oled teretulnud meid toetama. Annetustest saadud raha läheb portaali elementaarsete püsikulude katteks ja meediahariduse edendamiseks Elva koolinoorte seas.

Meie pangakonto number on: EE382200221059950702(Swedbank)
 


Warning: Unknown: Your script possibly relies on a session side-effect which existed until PHP 4.2.3. Please be advised that the session extension does not consider global variables as a source of data, unless register_globals is enabled. You can disable this functionality and this warning by setting session.bug_compat_42 or session.bug_compat_warn to off, respectively in Unknown on line 0