esmaspäev, 25. september 2017

     Esileht    Uudised  Arvamus  Kultuur  Elva Jooksusari  Sport  Kuu tegija  Retro  Sündmused  
    
REKLAAM   
Kõige kiiremad uudised Elvast.

Elva kultuurikeskuse juhataja Kätlin Saarela: olen saanud julgustust, et oleme õigel teel ja meilt oodatakse uusi põnevaid ettevõtmisi

Autor: Elva24
2017.03.15 16:12:46
Elva uus kultuurikeskus on olnud mõni nädal avatud ning esimesed üritused seljataga. Elva24 küsis keskuse juhatajalt Kätlin Saarelalt, kuidas uus hoone esimestele pidudele vastu pidanud on ja milline on olnud tagasiside.

Kuidas juhataja pilguga esimesi nädalaid hindate?

Algus on olnud oodatust kiirem, põnevam ja võimeid proovilepanevam. Pisiseadistused ja sättimised, majja sisse elamine, süsteemide õppimine ja nii edasi. Meid ei rahuldanud esialgne saalitoolide paigaldamise süsteem, sest see nõudis meeste jõudu ja teenus tuli sisse osta. Nüüdseks on aga süsteem tootja poolt välja vahetatud ja saame oma jõududega toolid paigaldatud.

Uksed on avatud ja huviringid tegutsevad. Ainuüksi meie galeriid külastab iga päev hulgaliselt huvilisi. Esimesed suured peod on maha peetud ja see kõik on andnud hoogu ja indu, et veel põnevamaid asju ette võtta.

Millist tagasisidet olete külastajatelt saanud?

Nii maja kui ka esimesed peod on valdavalt hästi vastu võetud. Eriti tore on see, et piirkond, kes meid on juba leidnud ja omaks võtnud, ulatub Tallinnast Võruni. Olen isiklikult saanud vaid positiivset tagasisidet, tunnustust ja julgustust, et oleme õigel teel ja meilt oodatakse uusi ja põnevaid ettevõtmisi.

Kas suurel avamispeol esinenud Anne Veski jäi uue saaliga rahule?

Nii palju, kui meil enne kontserti ja esinemiste vahepeal oli mahti suhelda, siis Anne Veski oli vaimustunud meie keskusest ja võimalustest. Sama kehtib ka Shatee tantsugrupi kohta.


On kõlanud mõtteavaldusi, et maja oleks ikkagi võinud olla suurem ja toolid pehmemad. Mis te selle peale kostate?

Ei tea, kas kunagi saabub aeg, mil ollakse millegagi lõpuni rahul. „Oleks“ ja „võiks“ jäavad alati õhku. Maja on täpselt nii suur, kui olid võimalused. Ja ta peab olema nii suur, et ka aasta pärast oleksime suutelised seda üleval pidama. Alati on võimalus defitsiidi tekkimisel uusi lahendusi välja mõelda, miks mitte suurema spordhalli, diskoteegi ja veel suurema kohviku või restoraniga. Toolidega me tegeleme, pehmus on alati suhteline. Selge on, et kontserdisaali me kinotoole ei paigalda, tuleb leida kompromiss, kuldne kesktee.
Uue asja puhul on ikka nii, et proovime ja katsetame, enne kui päris tööle saame. Aga eks kriitika ongi edasiviiv jõud.

Kas kino tuleb?

Kinoga tegeleme, valmidus on olemas, eeltöö tehtud, hinnapakkumised ja erinevad lahendused võetud. Saali häälestus võttis omajagu aega, aga katsume kinoprojektiga siiski enne sügist tegelda.

Kui rääkida Elva kultuurielust laiemalt, siis mis on praegu hästi? Mis vajaks turgutamist?

Ütleme nii, et kes soovib, see saab kõik kohapealt kätte. Seda toetab nüüd ka valminud uus maja, mis on siiski multifunktsionaalne. Saali võimalused on rahuldanud Eesti tippe. Siin on toimunud kontserte ja tantsuõhtuid. Maailmanimega diskor keerutas plaate ühel meie jätkupeol. Kohe külastab meid Rakvere teater, meil on Eesti tasemel kunstinäitus.

Elvasse jõauab täpselt niipalju kultuuri, kui seda tarbida jõutakse või soovitakse. Suurüritused jäävad pealinna, aga kõik muu on siin kohapeal võimalik, ja kui on nõudlust, siis on ka pakkumine. Uues kultuurikeskuses on loomulikult võimalik mitmekesisemat programmi pakkuda, sest maja võimalused lubavad seda – suuremad kontserdid, teater, tantsuõhtud.

Kogukonnalt ootan seda, et nad ikka üritustel osaleksid, mitte ainult mõtetes ja jutus, vaid ikka kohale tulles. Hea meel, et on noori, kellel on julgust ja algatusvõimet midagi suurt korraldada ja ma loodan, et kogukond võtab selle omaks ja toetab nii nõu kui ka jõuga. Olgu selleks siis volbriöö, ELVAFF, kohvikutepäev või laulupidu.

Millal on lahti kultuurikeskuse kohvik?

Kohvik hakkab lahti olema kultuurikeskusete ürituste ajal ja avatakse tund enne ürituse algust. Kohale tasub tulla võimalikult vara, siis on järjekord lühem ja kindlustate istekoha, et rahulikult kohvitades Arbi järve vaadet nautida.

Kust saab kultuurikeskuse ürituse kohta infot?

Meil on kodulehekülg www.elvakultuur.ee, samuti saab meid jälgida Facebookis. Tulge meie FB-sõbraks www.facebook.com/elvakultuur

Mis on järgmine suurem üritus?

Juba sel kolmapäeval [täna - toim.] etendub meil Rakvere teatri etendus "Maalermeister", pileteid on veel saada.


Uudised

Elva Õppejõudude Kogu 300-eurose stipendiumi võitsid Saskia Tullino ja Stella Eileen Päid

Elva Kohvikutepäev on saamas täistuure: järjestikku avanevad uued paigad

ELVA KOHVIKUTEPÄEV ALANUD! Kasteheina kohvikus on massid
Arvamus

PRIIT SIMSON: Räägime sellest, mida meie tahame, mitte sellest, mida poepidajad tahavad

PRIIT SIMSON: Nägemiseni järgmisel hooajal

Piirkonnapolitseinik Jaana Toode: lemmikloomade eest peab hoolt kandma
Kultuur

Elva kultuurikeskuse juhataja Kätlin Saarela: olen saanud julgustust, et oleme õigel teel ja meilt oodatakse uusi põnevaid ettevõtmisi

FOTOD: Elvas avas uksed kaasaegne kultuurikeskus

Aastavahetuse peotelk on valmis ja ootab külalisi
Elva-Jooksusari

Vaata vanu fotosid kunagisest, vahetult augustitormi eel peetud Vapramäe jooksust!

Laupäeval algab taas Elva jooksusari – Vapramäe jooksuga

Täieneb! Elva mäejooksu võitsid Keio Kits ja Tatjana Mannima
Sport

Jooksuportaal: Hannes Veide katkestas Spartathloni maratoni

Eile lõppes jooksukrosside sari Elva Sügis 2016

Hannes Veide stardib homme Kreekas Spartathloni ultrajooksul
Retro

Einelauast restoranini: Elva jaamahoones hakati süüa pakkuma juba üle saja aasta tagasi

Elva Elu 1936: tehkem oma kodud korda!

Karindosk pani kõrtsi kinni, tuletõrjujad tegid lahti
Kuu-tegija

Septembrikuu tegija on Elva puhkepiirkonna edendaja Kätlin Saarela

Augustikuu tegija on FC Elva treener ja tegevjuht Marek Naaris

Juulikuu tegijad on MTÜ Elva Elama eestvedajad Madis Ess ja Toomas Laatsit

Mis Elvas toimub? Saatke oma kommentaarid, teemad, arvamuslood ja fotod aadressil info(at)elva24.ee või võtke ühendust telefonil 56150280
Päevatoimetaja: Priit Simson

Sündmuste kalender

KES ME OLEME?
Portaal Elva24 on 2014. aastal loodud MTÜ Elva Meediaklubi väljaanne, mille eesmärk on operatiivne, julge ja sõltumatu kajastus kõigest, mis Elvas ja tema lähiümbruses inimestele oluline.
Väljaandja ja peatoimetaja: Priit Simson
Väljaandja: Holger Berg
AITA MEIL SAADA PAREMAKS
Anna meile teada, mis Elvas toimub, saada meile huvitav foto või avalda arvamust päevakajalisel teemal. Saada e-kiri info(at)elva24.ee või helista telefonil 56150280
TOETA ELVA24 VÄLJAANDMIST Elva24 sünnib tegijate entusiasmist ega teeni väljaandjatele tulu. Kui sulle meeldib, mida me teeme ja hoolid Elva arengust, oled teretulnud meid toetama. Annetustest saadud raha läheb portaali elementaarsete püsikulude katteks ja meediahariduse edendamiseks Elva koolinoorte seas.

Meie pangakonto number on: EE382200221059950702(Swedbank)
 


Warning: Unknown: Your script possibly relies on a session side-effect which existed until PHP 4.2.3. Please be advised that the session extension does not consider global variables as a source of data, unless register_globals is enabled. You can disable this functionality and this warning by setting session.bug_compat_42 or session.bug_compat_warn to off, respectively in Unknown on line 0