esmaspäev, 25. september 2017

     Esileht    Uudised  Arvamus  Kultuur  Elva Jooksusari  Sport  Kuu tegija  Retro  Sündmused  
    
REKLAAM   
Kõige kiiremad uudised Elvast.

HARULDANE ENTUSIASM: Tragi tantsuõpetaja viib Murumuna lasteaia töötajad tantsupeole

2014.06.09 16:18:07
Tantsu- ja laulupeol ei tule just eriti tihti ette seda, et üritusel esinevad lasteaiakollektiivid, mis koosnevad laste asemel hoopis täiskasvanutest. Murumuna tervistedendava lasteaia kollektiiv on aga just üks seesugune tantsurühm - ja ega nendesarnaseid sellesuviselt XIX Tantsupeolt kuigi palju rohkem leiagi.

Murumuna lasteaia tantsurühma juhendaja on Oksana Aasa, kes töötab Murumunas õppealajuhatajana, ning tema loodud tantsurühmal lõppeb sel aastal juba neljas hooaeg. "Kõigepealt alustasime lihtsalt võimlemistrennidega personalile, sest see pidavat tõstma töövõimekust," ütles Aasa ja lisas, et seejärel polnud enam kutsed võimlemispeolegi kaugel. Teisel aastal tuldi tema sõnul mõttele, et võiks ju ka tantsupeole minna.

ESIMEST KORDA TANTSUPEOL

Ent tantsupeole ei saa igaüks: sinna jõudmiseks pidi läbima tiheda sõela külg külje kõrval võimlemisklubidega ning käima oma tantsuoskusi ka ette näitamas. "Ettevalmistuste jaoks teeme rohkem trenni, kui muidu, ja eks meie naised on rohkem pabinas ka," ütles Aasa. Tema sõnul on pea kõigil see esimeseks tantsupeokogemuseks ning keegi ei tea, kui raskeks esinemispäevad kujunevad ja milline tantsupidu üldse olema saab. Tantsuõpetaja enda jaoks on suursündmus juba järjekorras viies.


Murumuna lasteaia liikumisrühm. Foto: Oksana Aasa


Juhendajatele hoiavad eduka esinemise tarbeks pöidlaid ka asutuse pesamunad. "Lapsed on väga õnnelikud! Kui kasvatajad lastele ja nende vanematele peole minekust rääkisid, siis nii mõnigi ütles, et läheb nüüd ka tantsupidu vaatama," sõnas Aasa. Erilised on ju lasteaiakasvatajate kollektiivid ka põhjusel, et neid on tantsupeol sel aastal vaid kaks.

LAPSED PEO JAOKS VÄIKESED

Ent kas lasteaialapsed ise tantsupeost osa võtta ei sooviks? Aasa sõnul on neile kohati keeruline isegi selgitada, mis see tantsupidu täpselt on, ent mittemineku põhjuseid on teisigi.

"Me küll võtame osa võimlemispidudest, käime koolitantsul ja teeme rütmikat, aga Tallinnasse minekuks on lasteaialaps ikka väga väike," sõnas Aasa, kes on esinema viinud ka esimese klassi lapsi ning tõdenud, et isegi nemad pole valmis veel niivõrd kaua emast-isast eemal olema. Kestab ju tantsupidu mitu pikka päeva ning hõlmab ka ettevalmistusi. Tänavusel peolgi võib lasteaialastest koosnevaid tantsugruppe vaid ühe käe sõrmedel üles lugeda.

Murumuna lasteaia kollektiiv läheb tantsupeole esinema kaheksaliikmelise grupiga, tegelikkuses on liikumisrühmas aga 20 lasteaia töötajat. Kokku tantsitakse neli tantsu: üks liigi- ja kolm üldtantsu. XIX tantsupidu "Puudutus" toimub Kalevi staadionil Tallinnas 4.-6. juulini.

Uudised

Elva Õppejõudude Kogu 300-eurose stipendiumi võitsid Saskia Tullino ja Stella Eileen Päid

Elva Kohvikutepäev on saamas täistuure: järjestikku avanevad uued paigad

ELVA KOHVIKUTEPÄEV ALANUD! Kasteheina kohvikus on massid
Arvamus

PRIIT SIMSON: Räägime sellest, mida meie tahame, mitte sellest, mida poepidajad tahavad

PRIIT SIMSON: Nägemiseni järgmisel hooajal

Piirkonnapolitseinik Jaana Toode: lemmikloomade eest peab hoolt kandma
Kultuur

Elva kultuurikeskuse juhataja Kätlin Saarela: olen saanud julgustust, et oleme õigel teel ja meilt oodatakse uusi põnevaid ettevõtmisi

FOTOD: Elvas avas uksed kaasaegne kultuurikeskus

Aastavahetuse peotelk on valmis ja ootab külalisi
Elva-Jooksusari

Vaata vanu fotosid kunagisest, vahetult augustitormi eel peetud Vapramäe jooksust!

Laupäeval algab taas Elva jooksusari – Vapramäe jooksuga

Täieneb! Elva mäejooksu võitsid Keio Kits ja Tatjana Mannima
Sport

Jooksuportaal: Hannes Veide katkestas Spartathloni maratoni

Eile lõppes jooksukrosside sari Elva Sügis 2016

Hannes Veide stardib homme Kreekas Spartathloni ultrajooksul
Retro

Einelauast restoranini: Elva jaamahoones hakati süüa pakkuma juba üle saja aasta tagasi

Elva Elu 1936: tehkem oma kodud korda!

Karindosk pani kõrtsi kinni, tuletõrjujad tegid lahti
Kuu-tegija

Septembrikuu tegija on Elva puhkepiirkonna edendaja Kätlin Saarela

Augustikuu tegija on FC Elva treener ja tegevjuht Marek Naaris

Juulikuu tegijad on MTÜ Elva Elama eestvedajad Madis Ess ja Toomas Laatsit

Mis Elvas toimub? Saatke oma kommentaarid, teemad, arvamuslood ja fotod aadressil info(at)elva24.ee või võtke ühendust telefonil 56150280
Päevatoimetaja: Priit Simson

Sündmuste kalender

KES ME OLEME?
Portaal Elva24 on 2014. aastal loodud MTÜ Elva Meediaklubi väljaanne, mille eesmärk on operatiivne, julge ja sõltumatu kajastus kõigest, mis Elvas ja tema lähiümbruses inimestele oluline.
Väljaandja ja peatoimetaja: Priit Simson
Väljaandja: Holger Berg
AITA MEIL SAADA PAREMAKS
Anna meile teada, mis Elvas toimub, saada meile huvitav foto või avalda arvamust päevakajalisel teemal. Saada e-kiri info(at)elva24.ee või helista telefonil 56150280
TOETA ELVA24 VÄLJAANDMIST Elva24 sünnib tegijate entusiasmist ega teeni väljaandjatele tulu. Kui sulle meeldib, mida me teeme ja hoolid Elva arengust, oled teretulnud meid toetama. Annetustest saadud raha läheb portaali elementaarsete püsikulude katteks ja meediahariduse edendamiseks Elva koolinoorte seas.

Meie pangakonto number on: EE382200221059950702(Swedbank)
 


Warning: Unknown: Your script possibly relies on a session side-effect which existed until PHP 4.2.3. Please be advised that the session extension does not consider global variables as a source of data, unless register_globals is enabled. You can disable this functionality and this warning by setting session.bug_compat_42 or session.bug_compat_warn to off, respectively in Unknown on line 0