esmaspäev, 25. september 2017

     Esileht    Uudised  Arvamus  Kultuur  Elva Jooksusari  Sport  Kuu tegija  Retro  Sündmused  
    
REKLAAM   
Kõige kiiremad uudised Elvast.

Elvast pärit arvutispetsialist toob lavale heategevusliku muusikali

Autor: Elva24
2014.10.21 18:55:04
Elvas kasvanud arvutispetsialist Ando Urbas toob koos abikaasaga Nordea kontserdimajas ja Vanemuise teatris lavale heategevusliku muusikali “Koerhaldjas Mia”.

Etendust mängitakse ainult neli korda Tallinnas ja kolm korda Tartus ning peaosades astuvad üles Getter Jaani, Kaire Vilgats, Emil Rutiku, Kaarel Orumägi, Contra ja Kaari Sillamaa Laste ja Noorte Teatri laululapsed.

Etendus põhineb 2013. aastal ilmunud Kadi Urbase lasteraamatul "Mia muinasjutud".

Kuidas sündis mõte tuua lavale muusikal?

Oleme viis aastat korraldanud Mia jõulumaad, aga selleks aastaks otsisime uut ideed, kuidas Miaga edasi minna. Miks just muusikal, seda peaks küsima Kadi, minu abikaasa käest. Üks õhtu, pärast Kaari Sillamaaga [muusikali libretto ja muusika autor – toim.] kohvitamist, oli see idee järsku laual ning kuigi esialgu tundus mõte utoopiline, hakkas see kiirelt oma elu elama ja toetuspinda leidma.See on teie esimene muusikaliprojekt, mis nipiga te nii palju tuntud esinejaid nõusse saite?


Hea idee leiab alati järgijaid. Eestis saab õnneks jutule kõigiga ja kui sul on hea idee, arusaadav ning realistlik plaan, kuidas see ellu viia, siis tullakse ka kaasa. Ja veelkord, kuigi meile on see esimene muusikal, siis Kaari Sillamaa Laste Muusikateater on teinud muusikale juba aastaid ning neid tunnevad kõik Eesti staarid.

Tegemist on ka heategevusliku muusikaliga. Klassikülastuse puhul ei pea pere kriitilisema majandusliku olukorra puhul laps etendusest ilma jääma.

Palun selgita natuke, kuidas te heategevuse juurde jõudsite.


Kuidas kasvab üks inimene hoolivaks ja teine mitte? Ma tõesti ei tea. Seda peaks vist pigem oma vanemate või vanavanemate käest küsima. Miaga on seotud niipalju vabatahtlikke ja toetajaid, meil on tõesti väga-väga tore kooskond. Kogu asjaajamine on meil õhinapõhine ning see lihtsalt kasvab iga aastaga.

Muusikal põhineb raamatul „Mia muinasjutud“, mille autor on su abikaasa. Samas oled ka raamatu toimetaja ja andsite üheskoos raamatu välja. Kust tuli Mia tegelaskuju idee?


No kuulge, ühel niivõrd toredal, vahval ja lahedal tegelasel nagu Jõuluvana ju peab olema koer. Ükski laps ei arvaks teisiti.

Mis tööd sa põhikohaga teed?

Olen hulgikaubanduse ja projektimüügile spetsialiseerunud IT-firma tegevjuht ja osanik. Loome müügivõrku ja tuntust paarile IT tootele ning oleme tehnoloogiapartnerid teistele IT ettevõtetele. Kõlab võib-olla väga uhkelt, aga tegemist on tegelikult päris raske tööga väga konkurentsitihedas keskkonnas. Võib-olla just seepärast ongi tahtmine teha kõrvalt midagi hoopis teistsugust ja… lihtsat. Muusikali korraldamine on tõesti selle kõrval väga sirgjooneline ja lihtne, kuigi töömahukas seegi.

Sinu elus oli kevadel tähtis sündmus, sündis tütar. Kuidas see on sinu elu muutnud?

Magada saab vähem, kuigi ta on väga hea laps, asjata ei pahanda. Terve ja tubli laps on ju puhas rõõm, vaatad hommikul tema üdini positiivsusest pakatavasse näkku ja läheb omalgi nägu naerule.

Mis sind praegu Elvaga seob?

Elasin Elvas kümmekond aastat ja siin elavad minu vanemad. Vanemad ongi see, mis praegu seob, sest koolis käisin Tartus, igal hommikul jaamast rongiga teele, nii et omaealisi sõpru pole Elvasse tekkinud. Aga jagan ka isa muret Elvas looduskaitse pärast ja loodan, et meil on jagub piisavalt tarkust ärihuvidest või lihtsalt teadmatusest rikkuda ilusat männilinna. Ka minu tulumaks laekus veel selle aastani Elvasse ja viimastel valimistel käisin veel Elvas valimas.

Kui tihti Elvas käid ja mida siin tavaliselt teed?

Kord kuu-kahe jooksul, hooajati sagedamini. Tuleme enamasti ikka kaheks-kolmeks päevaks ja eks see üks puhkusreis ole – sageli vanemate juurest kaugemale ei jõuagi, aga kui rohkem aega ja tahtmist, teeme mõne sõidu ümbruskonnas või jalutame koertega metsas või linnavahel.

Kas Elva on sinu arvates lapsesõbralik koht?

Kindlasti sõbralikum kui minu praegune elukoht Harjumaal, aga ega ma veel väga palju lapsevanema seisukohalt öelda oska – beebivankrile jalutusradasid jagub, kõik muu ootab alles ees.

Mida teete pärast muusikaliprojekti? Kas Mia elab edasi ka väljaspool raamatut ja muusikali?

Mia elab jõuluvana majas oma igapäevaelu ikka edasi ning kindlasti õnnestub meil temaga kokkuleppele saada, et ta ka järgmine aasta lastele külla tuleks. Üks õhtu ma juba kuulsin kahtlast põntsutamist ja hiljem tuli Kadi salapärase näoga tuppa. Küllap see Mia oli, kes talle oma uutest seiklustest rääkis. Kas sünnib sellest uus raamat või mõni teine vahva üritus, saame lähiajal teada.

Vaata ka Koerhaldjas Mia muusikali veebilehte!
Uudised

Elva Õppejõudude Kogu 300-eurose stipendiumi võitsid Saskia Tullino ja Stella Eileen Päid

Elva Kohvikutepäev on saamas täistuure: järjestikku avanevad uued paigad

ELVA KOHVIKUTEPÄEV ALANUD! Kasteheina kohvikus on massid
Arvamus

PRIIT SIMSON: Räägime sellest, mida meie tahame, mitte sellest, mida poepidajad tahavad

PRIIT SIMSON: Nägemiseni järgmisel hooajal

Piirkonnapolitseinik Jaana Toode: lemmikloomade eest peab hoolt kandma
Kultuur

Elva kultuurikeskuse juhataja Kätlin Saarela: olen saanud julgustust, et oleme õigel teel ja meilt oodatakse uusi põnevaid ettevõtmisi

FOTOD: Elvas avas uksed kaasaegne kultuurikeskus

Aastavahetuse peotelk on valmis ja ootab külalisi
Elva-Jooksusari

Vaata vanu fotosid kunagisest, vahetult augustitormi eel peetud Vapramäe jooksust!

Laupäeval algab taas Elva jooksusari – Vapramäe jooksuga

Täieneb! Elva mäejooksu võitsid Keio Kits ja Tatjana Mannima
Sport

Jooksuportaal: Hannes Veide katkestas Spartathloni maratoni

Eile lõppes jooksukrosside sari Elva Sügis 2016

Hannes Veide stardib homme Kreekas Spartathloni ultrajooksul
Retro

Einelauast restoranini: Elva jaamahoones hakati süüa pakkuma juba üle saja aasta tagasi

Elva Elu 1936: tehkem oma kodud korda!

Karindosk pani kõrtsi kinni, tuletõrjujad tegid lahti
Kuu-tegija

Septembrikuu tegija on Elva puhkepiirkonna edendaja Kätlin Saarela

Augustikuu tegija on FC Elva treener ja tegevjuht Marek Naaris

Juulikuu tegijad on MTÜ Elva Elama eestvedajad Madis Ess ja Toomas Laatsit

Mis Elvas toimub? Saatke oma kommentaarid, teemad, arvamuslood ja fotod aadressil info(at)elva24.ee või võtke ühendust telefonil 56150280
Päevatoimetaja: Priit Simson

Sündmuste kalender

KES ME OLEME?
Portaal Elva24 on 2014. aastal loodud MTÜ Elva Meediaklubi väljaanne, mille eesmärk on operatiivne, julge ja sõltumatu kajastus kõigest, mis Elvas ja tema lähiümbruses inimestele oluline.
Väljaandja ja peatoimetaja: Priit Simson
Väljaandja: Holger Berg
AITA MEIL SAADA PAREMAKS
Anna meile teada, mis Elvas toimub, saada meile huvitav foto või avalda arvamust päevakajalisel teemal. Saada e-kiri info(at)elva24.ee või helista telefonil 56150280
TOETA ELVA24 VÄLJAANDMIST Elva24 sünnib tegijate entusiasmist ega teeni väljaandjatele tulu. Kui sulle meeldib, mida me teeme ja hoolid Elva arengust, oled teretulnud meid toetama. Annetustest saadud raha läheb portaali elementaarsete püsikulude katteks ja meediahariduse edendamiseks Elva koolinoorte seas.

Meie pangakonto number on: EE382200221059950702(Swedbank)
 


Warning: Unknown: Your script possibly relies on a session side-effect which existed until PHP 4.2.3. Please be advised that the session extension does not consider global variables as a source of data, unless register_globals is enabled. You can disable this functionality and this warning by setting session.bug_compat_42 or session.bug_compat_warn to off, respectively in Unknown on line 0