esmaspäev, 25. september 2017

     Esileht    Uudised  Arvamus  Kultuur  Elva Jooksusari  Sport  Kuu tegija  Retro  Sündmused  
    
REKLAAM   
Kõige kiiremad uudised Elvast.

Elva koolis toimus ettelugemispäev

Autor: Elva24
2014.10.23 13:27:09
Eelmisel nädalal tähistati Elva koolis ettelugemispäeva, mis on Eesti Lastekirjanduse Keskuse algatusel alates 1994. aastast muutunud üle-eestiliseks traditsiooniks.

Esimese tunni ajal kuulutas õppealajuhataja Ave Sillaste läbi kooliraadio ürituse I ja II kooliastmele avatuks. Kõigis klassides olid lugejad valmis. Lugemas olid vanema kooliastme õpetajad, külalised kui ka klassiõpetajaid. Lugemispalad valisime spordist ja liikumisest, sest kestab ju veel ka liikumisaasta.

I klassid kuulasid katkendit Tove Janssoni raamatust "Muumitroll". Lugejateks olid Evelin Pihlak, Anneli Kähr ja Sirle Mallo.

II klassid nautisid peatükki Martin Widmark ja Helena Willisi raamatust „Lasse Maia detektiivibüroo. Jalgpallimõistatus". Katkendi esitasid Anne Maidla, Kersti Lepik ja Karin Pastarus.


III klasside jaoks oli valitud Kristiina Kassi lugu "Issiga ujulas". Lapsed said kuulda Sirje Ruusi, Aino Randveri, Pille Tani ja Ave Suguli lugemist. IV klassidele lugesid Tiit Ustav, Taimi Juhkam ja Eve Saumets katkendi Martin Widmark, Helena Willisi raamatust „Lasse Maia detektiivibüroo. Jalgpallimõistatus".

V klassidele oli valitud katkend Kalju Saaberi teosest "Haruldast tõugu issi" ning selle kandsid ette Marek Pihlak, Saskia Arik ja Maarika Saar. VI klassid kuulasid Heikki Rokka, Krista Ummiku ja Tatjana Joosepi esituses lugu Jaan Rannapi raamatust „Salu Juhan ja ta sõbrad“.

Lugejad olid tekstid hoolikalt ette valmistanud ja mõned neist isegi endale raamatukogust või kodusest raamaturiiulist raamatu kaasa toonud. Lapsed nautisid lugemist ja suured ettelugemist.

Pärast lugemist asusid õpilased joonistama: I kooliaste joonistas pildi kuuldust, II kooliaste aga 3-pildilise koomiksi. Uue veerandi alguses saab koridori stendidelt vaadata, kuidas õpilased etteloetud lood piltideks tegid. Kõigile kuulajatele oli magus üllatus ning ettelugejadki said premeeritud väikese maiustusega.

Eve Vaigu
Ilme Mõttus
Malle Luik


Uudised

Elva Õppejõudude Kogu 300-eurose stipendiumi võitsid Saskia Tullino ja Stella Eileen Päid

Elva Kohvikutepäev on saamas täistuure: järjestikku avanevad uued paigad

ELVA KOHVIKUTEPÄEV ALANUD! Kasteheina kohvikus on massid
Arvamus

PRIIT SIMSON: Räägime sellest, mida meie tahame, mitte sellest, mida poepidajad tahavad

PRIIT SIMSON: Nägemiseni järgmisel hooajal

Piirkonnapolitseinik Jaana Toode: lemmikloomade eest peab hoolt kandma
Kultuur

Elva kultuurikeskuse juhataja Kätlin Saarela: olen saanud julgustust, et oleme õigel teel ja meilt oodatakse uusi põnevaid ettevõtmisi

FOTOD: Elvas avas uksed kaasaegne kultuurikeskus

Aastavahetuse peotelk on valmis ja ootab külalisi
Elva-Jooksusari

Vaata vanu fotosid kunagisest, vahetult augustitormi eel peetud Vapramäe jooksust!

Laupäeval algab taas Elva jooksusari – Vapramäe jooksuga

Täieneb! Elva mäejooksu võitsid Keio Kits ja Tatjana Mannima
Sport

Jooksuportaal: Hannes Veide katkestas Spartathloni maratoni

Eile lõppes jooksukrosside sari Elva Sügis 2016

Hannes Veide stardib homme Kreekas Spartathloni ultrajooksul
Retro

Einelauast restoranini: Elva jaamahoones hakati süüa pakkuma juba üle saja aasta tagasi

Elva Elu 1936: tehkem oma kodud korda!

Karindosk pani kõrtsi kinni, tuletõrjujad tegid lahti
Kuu-tegija

Septembrikuu tegija on Elva puhkepiirkonna edendaja Kätlin Saarela

Augustikuu tegija on FC Elva treener ja tegevjuht Marek Naaris

Juulikuu tegijad on MTÜ Elva Elama eestvedajad Madis Ess ja Toomas Laatsit

Mis Elvas toimub? Saatke oma kommentaarid, teemad, arvamuslood ja fotod aadressil info(at)elva24.ee või võtke ühendust telefonil 56150280
Päevatoimetaja: Priit Simson

Sündmuste kalender

KES ME OLEME?
Portaal Elva24 on 2014. aastal loodud MTÜ Elva Meediaklubi väljaanne, mille eesmärk on operatiivne, julge ja sõltumatu kajastus kõigest, mis Elvas ja tema lähiümbruses inimestele oluline.
Väljaandja ja peatoimetaja: Priit Simson
Väljaandja: Holger Berg
AITA MEIL SAADA PAREMAKS
Anna meile teada, mis Elvas toimub, saada meile huvitav foto või avalda arvamust päevakajalisel teemal. Saada e-kiri info(at)elva24.ee või helista telefonil 56150280
TOETA ELVA24 VÄLJAANDMIST Elva24 sünnib tegijate entusiasmist ega teeni väljaandjatele tulu. Kui sulle meeldib, mida me teeme ja hoolid Elva arengust, oled teretulnud meid toetama. Annetustest saadud raha läheb portaali elementaarsete püsikulude katteks ja meediahariduse edendamiseks Elva koolinoorte seas.

Meie pangakonto number on: EE382200221059950702(Swedbank)
 


Warning: Unknown: Your script possibly relies on a session side-effect which existed until PHP 4.2.3. Please be advised that the session extension does not consider global variables as a source of data, unless register_globals is enabled. You can disable this functionality and this warning by setting session.bug_compat_42 or session.bug_compat_warn to off, respectively in Unknown on line 0