esmaspäev, 25. september 2017

     Esileht    Uudised  Arvamus  Kultuur  Elva Jooksusari  Sport  Kuu tegija  Retro  Sündmused  
    
REKLAAM   
Kõige kiiremad uudised Elvast.

Maimu-Koidula Sirel in memoriam

Autor: Elva24
2015.01.02 15:39:55
Elvalane aastast 1953, pühendunud siinse muusikaelu edendamisele, just nõnda mäletab meie linn armastatud muusikaõpetajat ja koorijuhti Maimu-Koidula Sirelit.

Maimu enese jaoks oli pea kogu Elva rahvas "tema laululapsed".
Maimu Kurrik sündis 15.märtsil 1930 Kilingi-Nõmmel aednike peres vanima lapsena. Koos temaga kasvasid õde ja vend. Perekond oli väga musikaalne, vanemad viisid ka lapsi muusikat õppima, peres mängiti erinevaid pille.

Noorena õppides ja mitut tööd proovides sai ta tuttavaks oma abikaasa Heinrich Sireliga, kelle töö tõttu asuti elama Elva. Esimesed Elva aastad olid täis kiiret tööd: sündisid lapsed Ehte ja Allan-Vello, perekonna kõrvalt oli vaja lõpetada Heino Elleri Muusikakool, töötada mõnikord kahel kohal korraga.

Sümboolne on juba Maimu ja Heinrichi ehitatud maja asukoht, muusikakooli (tol ajal vene kool) ja keskkooli vahel, laululava taga. Nende kodu osutus ideaalseks kohaks kasvatada oma lapsi, võõrustati ju kodus muusikapedagooge, kes olid vestluspartneriks kolleegist perenaisele ja kes samas panid tähele ka lastepere muusikalist arengut, edendasid seda.

57 KOORI LAULUPIDUDELE

Maimu Sirel on teinud elutöö Elva Gümnaasiumi muusikaõpetajana. Peale muusikatundide on ta alati töötanud kooridega, viinud lapsi konkurssidele, innustanud jätkama tegevust muusikaga. Mitmest Maimu õpilasest on saanud elukutselised muusikud. Maimu on püüdnud teha koorilaulu laste jaoks huvitavaks. Tema elu ilusaimad silmapilgud on olnud laulupeod. Aastatel 1960-2012 on ta viinud laulupeole 57 koori.

Maimu Sirel on juhatanud mõnda Elva naiskoori. Tema kooriliikmetegi puhul torkab silma, et need inimesed jõuavad kõikjale - koorijuhi eeskuju on nakkav. Maimu jõudis teha ise muusikat, samuti jõudis ta külastada teiste muusikute kontserte ja muusikaüritusi. Maimu armastas lapsi, elas nende elusse sisse. Pensionipõlveski oli Maimu pea igapäevane töötaja Elva Gümnaasiumis, kus ta juhatas poistekoori. Veel auväärses eas reisis ta palju, viimastel aastatel Saksamaal, Rootsis, Ameerika Ühendriikides.

Elva linn on andnud aastal 2005 Maimu-Koidula Sirelile Elva linna aukodaniku tiitli.

Maimu Sireli ärasaatmine toimub 4. jaanuaril 2015 kell 12.00 Elva kirikust Elva kalmistule.

Vallo EhasaluUudised

Elva Õppejõudude Kogu 300-eurose stipendiumi võitsid Saskia Tullino ja Stella Eileen Päid

Elva Kohvikutepäev on saamas täistuure: järjestikku avanevad uued paigad

ELVA KOHVIKUTEPÄEV ALANUD! Kasteheina kohvikus on massid
Arvamus

PRIIT SIMSON: Räägime sellest, mida meie tahame, mitte sellest, mida poepidajad tahavad

PRIIT SIMSON: Nägemiseni järgmisel hooajal

Piirkonnapolitseinik Jaana Toode: lemmikloomade eest peab hoolt kandma
Kultuur

Elva kultuurikeskuse juhataja Kätlin Saarela: olen saanud julgustust, et oleme õigel teel ja meilt oodatakse uusi põnevaid ettevõtmisi

FOTOD: Elvas avas uksed kaasaegne kultuurikeskus

Aastavahetuse peotelk on valmis ja ootab külalisi
Elva-Jooksusari

Vaata vanu fotosid kunagisest, vahetult augustitormi eel peetud Vapramäe jooksust!

Laupäeval algab taas Elva jooksusari – Vapramäe jooksuga

Täieneb! Elva mäejooksu võitsid Keio Kits ja Tatjana Mannima
Sport

Jooksuportaal: Hannes Veide katkestas Spartathloni maratoni

Eile lõppes jooksukrosside sari Elva Sügis 2016

Hannes Veide stardib homme Kreekas Spartathloni ultrajooksul
Retro

Einelauast restoranini: Elva jaamahoones hakati süüa pakkuma juba üle saja aasta tagasi

Elva Elu 1936: tehkem oma kodud korda!

Karindosk pani kõrtsi kinni, tuletõrjujad tegid lahti
Kuu-tegija

Septembrikuu tegija on Elva puhkepiirkonna edendaja Kätlin Saarela

Augustikuu tegija on FC Elva treener ja tegevjuht Marek Naaris

Juulikuu tegijad on MTÜ Elva Elama eestvedajad Madis Ess ja Toomas Laatsit

Mis Elvas toimub? Saatke oma kommentaarid, teemad, arvamuslood ja fotod aadressil info(at)elva24.ee või võtke ühendust telefonil 56150280
Päevatoimetaja: Priit Simson

Sündmuste kalender

KES ME OLEME?
Portaal Elva24 on 2014. aastal loodud MTÜ Elva Meediaklubi väljaanne, mille eesmärk on operatiivne, julge ja sõltumatu kajastus kõigest, mis Elvas ja tema lähiümbruses inimestele oluline.
Väljaandja ja peatoimetaja: Priit Simson
Väljaandja: Holger Berg
AITA MEIL SAADA PAREMAKS
Anna meile teada, mis Elvas toimub, saada meile huvitav foto või avalda arvamust päevakajalisel teemal. Saada e-kiri info(at)elva24.ee või helista telefonil 56150280
TOETA ELVA24 VÄLJAANDMIST Elva24 sünnib tegijate entusiasmist ega teeni väljaandjatele tulu. Kui sulle meeldib, mida me teeme ja hoolid Elva arengust, oled teretulnud meid toetama. Annetustest saadud raha läheb portaali elementaarsete püsikulude katteks ja meediahariduse edendamiseks Elva koolinoorte seas.

Meie pangakonto number on: EE382200221059950702(Swedbank)
 


Warning: Unknown: Your script possibly relies on a session side-effect which existed until PHP 4.2.3. Please be advised that the session extension does not consider global variables as a source of data, unless register_globals is enabled. You can disable this functionality and this warning by setting session.bug_compat_42 or session.bug_compat_warn to off, respectively in Unknown on line 0