esmaspäev, 25. september 2017

     Esileht    Uudised  Arvamus  Kultuur  Elva Jooksusari  Sport  Kuu tegija  Retro  Sündmused  
    
REKLAAM   
Kõige kiiremad uudised Elvast.

See pole sul Google Translate! Elvas on tulekul ülevabariigiline tõlkevõistlus

Autor: Elva24
2015.02.18 12:23:08
20. veebruaril Elva Gümnaasiumis toimuv ülevabariigiline ilukirjandusliku tõlke võistlus on ainus omataoline Eestis ja toimub sel aastal juba kolmandat korda.

Võistlus toimub Elva Gümnaasiumis (Puistee tn 2 ja Tartu mnt 3 õppehoones). Tõlkimiseks on valitud kaasaegsete inglise, saksa, soome, vene, prantsuse ja eesti proosakirjanike tekstikatkendid, mille pikkus on 800-1000 sõna. Tõlke kirjutamiseks on aega viis tundi ning abivahenditena võib kasutada nii internetiallikaid kui kaasavõetud sõnaraamatuid.

Oma tõlkijaoskusi pääseb sel aastal proovile panema kokku 82 õpilast 27 gümnaasiumist. Osavõtjaid tuleb ka paljudest Eesti “väiksematest” kohtadest.

Tõlkevõistlusega soovivad korraldajad tähelepanu osutada sellele, et võõrkeelte valdamise kõrval on äärmiselt oluline väärtustada ka rikast emakeelt – igasuguse teksti emakeeles taasloomise oskus on eriti tänapäevases keelesituatsioonis jätkuvalt oluline.

Tänavu on korraldajad võistlema kutsunud ka vene keelt emakeelena kõnelevad õpilased, kes tõlgivad ühe eesti tänapäeva autori teosekatkendit vene keelde. Nii tahame märkida kõigi eestimaalaste seost eesti kultuuriga.

Üks ürituse eesmärke on ka jätkata Elva kooli ja linna auväärseid kirjandustraditsioone. Eelmisel aastal oli tõlkevõistlusel edukaim elvalane Magnar Aruoja (pildil), kes saavutas vene keelest tõlkimisel esikoha.
Noorte tõlkeid on nõustunud hindama oma ala tunnustatud praktikud Kersti Unt, Terje Loogus ja Eva Velsker Tartu Ülikoolist, ajakirja Vikerkaar toimetaja Kajar Pruul, kirjanikud ja tõlkijad Anti Saar ja Igor Kotjuh.

Parimad noored tõlkijad kuulutatakse välja 2. aprillil 2015 Elva Gümnaasiumi õpilaskonverentsil “Meediakõnelused”, kus esinevad tuntud ajakirjanikud, kes on lõpetanud Elva kooli.

Korraldajad tänavad sündmust toetanud Elva linnavalitsust, Eesti Kultuurkapitali ja Hasartmängumaksu Nõukogu.

Uudised

Elva Õppejõudude Kogu 300-eurose stipendiumi võitsid Saskia Tullino ja Stella Eileen Päid

Elva Kohvikutepäev on saamas täistuure: järjestikku avanevad uued paigad

ELVA KOHVIKUTEPÄEV ALANUD! Kasteheina kohvikus on massid
Arvamus

PRIIT SIMSON: Räägime sellest, mida meie tahame, mitte sellest, mida poepidajad tahavad

PRIIT SIMSON: Nägemiseni järgmisel hooajal

Piirkonnapolitseinik Jaana Toode: lemmikloomade eest peab hoolt kandma
Kultuur

Elva kultuurikeskuse juhataja Kätlin Saarela: olen saanud julgustust, et oleme õigel teel ja meilt oodatakse uusi põnevaid ettevõtmisi

FOTOD: Elvas avas uksed kaasaegne kultuurikeskus

Aastavahetuse peotelk on valmis ja ootab külalisi
Elva-Jooksusari

Vaata vanu fotosid kunagisest, vahetult augustitormi eel peetud Vapramäe jooksust!

Laupäeval algab taas Elva jooksusari – Vapramäe jooksuga

Täieneb! Elva mäejooksu võitsid Keio Kits ja Tatjana Mannima
Sport

Jooksuportaal: Hannes Veide katkestas Spartathloni maratoni

Eile lõppes jooksukrosside sari Elva Sügis 2016

Hannes Veide stardib homme Kreekas Spartathloni ultrajooksul
Retro

Einelauast restoranini: Elva jaamahoones hakati süüa pakkuma juba üle saja aasta tagasi

Elva Elu 1936: tehkem oma kodud korda!

Karindosk pani kõrtsi kinni, tuletõrjujad tegid lahti
Kuu-tegija

Septembrikuu tegija on Elva puhkepiirkonna edendaja Kätlin Saarela

Augustikuu tegija on FC Elva treener ja tegevjuht Marek Naaris

Juulikuu tegijad on MTÜ Elva Elama eestvedajad Madis Ess ja Toomas Laatsit

Mis Elvas toimub? Saatke oma kommentaarid, teemad, arvamuslood ja fotod aadressil info(at)elva24.ee või võtke ühendust telefonil 56150280
Päevatoimetaja: Priit Simson

Sündmuste kalender

KES ME OLEME?
Portaal Elva24 on 2014. aastal loodud MTÜ Elva Meediaklubi väljaanne, mille eesmärk on operatiivne, julge ja sõltumatu kajastus kõigest, mis Elvas ja tema lähiümbruses inimestele oluline.
Väljaandja ja peatoimetaja: Priit Simson
Väljaandja: Holger Berg
AITA MEIL SAADA PAREMAKS
Anna meile teada, mis Elvas toimub, saada meile huvitav foto või avalda arvamust päevakajalisel teemal. Saada e-kiri info(at)elva24.ee või helista telefonil 56150280
TOETA ELVA24 VÄLJAANDMIST Elva24 sünnib tegijate entusiasmist ega teeni väljaandjatele tulu. Kui sulle meeldib, mida me teeme ja hoolid Elva arengust, oled teretulnud meid toetama. Annetustest saadud raha läheb portaali elementaarsete püsikulude katteks ja meediahariduse edendamiseks Elva koolinoorte seas.

Meie pangakonto number on: EE382200221059950702(Swedbank)
 


Warning: Unknown: Your script possibly relies on a session side-effect which existed until PHP 4.2.3. Please be advised that the session extension does not consider global variables as a source of data, unless register_globals is enabled. You can disable this functionality and this warning by setting session.bug_compat_42 or session.bug_compat_warn to off, respectively in Unknown on line 0