esmaspäev, 25. september 2017

     Esileht    Uudised  Arvamus  Kultuur  Elva Jooksusari  Sport  Kuu tegija  Retro  Sündmused  
    
REKLAAM   
Kõige kiiremad uudised Elvast.

Juunikuu tegija oli Magnar Aruoja

2014.07.05 14:11:44
Juuni on koolilõpetamiste kuu ja seepärast valis Elva24 toimetus kuu tegijaks kuldmedaliga Elva gümnaasiumi lõpetanud Magnar Aruoja, kellel on ette näidata silmapaistvaid saavutusi ka vabariigi tasemel.

Magnar on olnud läbi kooliaja viieline õpilane ja medaliga lõpetamine oli Magnari jaoks juba varem eesmärgiks. Samas ei tulnud kuldmedal suurte raskustega. „Eks mõningate tööde pärast koolis olen ikka pingutanud ka,“ möönab ta siiski.
Elva koolist rääkides arvab Magnar, et ei ole oluline kas õpid väikeses linnakoolis või suures eliitkoolis. Tähtis on see, kui palju sa ise enda jaoks õpid. „Ma ei arva, et oleksin eliitkoolis paremad riigieksami tulemused saavutanud“.

TÕLKEVÕISTLUSE VÕIT
Kuu tegija tiitel ei tulnud ilma konkurentsita, sest Magnaril tuli konkureerida veel kahe tänavuse medalistiga – võimekate Carmen Isopi ja Kristi Koppeliga. Kuid sellises tihedas rebimises otsustas toimetus pidada Magnari plussiks tema vabariikliku taseme saavutusi.
Möödunud õppeaastal saavutas Magnar talvel Elva gümnaasiumis peetud vabariiklikul tõlkevõistlusel esimese koha. Tõlgitav keel polnud mitte tavapärasem inglise, vaid vene keel, mille hüva oskus on noorte hulgas üsna haruldane.

Foto: Diana Griffel

„Vene keelt olen alati õppinud nii, et jääks ikka midagi külge ka. Minu vanemad elasid lapsepõlves Ida- Virumaal, võib-olla nendelt on mulle vene keel külge hakanud, aga siiski on nad eestlased ja ei räägi seda igapäevaselt.“ räägib Magnar. „Muidugi oleks lahe veel rohkem vene keelt osata.“
Gümnaasiumi aastatel osales ta ka erinevatel aineolümpiaadidel, geograafias ja matemaatikas. „Viimases läks päris hästi, arvestades seda, et palju ette ennast ei valmistanud“. Matemaatika ongi Magnari lemmikaineks. Suurelt ka sellepärast, et teda on õpetanud gümnaasiumis väga heal tasemel õpetajad nagu Piret Toomeste ja Matti Kangor.
Lisaks edukale õppimisele on Magnar tegelenud neli aastat laskesuusatamisega. Ta lisab, et suuri saavutusi spordis tal pole, kuid parim tulemus on kahe aasta tagune Balti Karikavõistluse teatesõidu teine koht. „Sport on siiski hobiks, mitte tulevikuväljavaade,“ lisab Magnar.
Samuti lööb Magnar kaasa bändis nimega Riot Under the Carpet. See bänd koosneb isehakanud muusikutest, kes pole pille õpetaja käe all õppinud. Seal mängib ta elektrikitarri.
Kitarri on Magnar mänginud juba kaheksa aastat. Kitarrihuvi tekkis tal juba lapsepõlves. „Vanaisa juures oli kitarr ja seal seda vaikselt tinistamas käisin“. Kodus mängib Magnar akustilist kitarri. Bändiga on käidud ka esinemas, näiteks Annikorus, Rõngus ja ka Elvas.

HUVITAB INFORMAATIKA
Mis saab edasi? Magnari suund on alati olnud reaalained. „Samas ei arva ma, et humanitaarsuunaga inimesed kuidagi vähem edukamad oleksid, igal alal on võimalik ennast üle töötada“. Magnar kavatseb edasi õppida Tartu Ülikoolis informaaatikat. Varem on ta peale informaatika ka teisi erialasid kaalunud.
„Kunagi tahtin keemiat õppima minna, aga peagi sain aru ,et laboritöö pole minu jaoks“ räägib Magnar. Tartu Ülikool on Magnari jaoks number üks ülikool ja seega ainuke, kuhu edasi õppima suunduda. Peale kõrghariduse omandamist näeb Magnar ennast tulevikus kui programmeerijana. „Mingisugune eluperiood tahaks kindlasti välismaal õppida ja elada“. Siiski oma põhitöö võiks ta enda arvates leida Eestist.
"Kuu tegija" on rubriik, kus Elva24 toimetus valib viimase kuu jooksul Elva piirkonna elu mõjutanud ja silma paistnud isiku.

Uudised

Elva Õppejõudude Kogu 300-eurose stipendiumi võitsid Saskia Tullino ja Stella Eileen Päid

Elva Kohvikutepäev on saamas täistuure: järjestikku avanevad uued paigad

ELVA KOHVIKUTEPÄEV ALANUD! Kasteheina kohvikus on massid
Arvamus

PRIIT SIMSON: Räägime sellest, mida meie tahame, mitte sellest, mida poepidajad tahavad

PRIIT SIMSON: Nägemiseni järgmisel hooajal

Piirkonnapolitseinik Jaana Toode: lemmikloomade eest peab hoolt kandma
Kultuur

Elva kultuurikeskuse juhataja Kätlin Saarela: olen saanud julgustust, et oleme õigel teel ja meilt oodatakse uusi põnevaid ettevõtmisi

FOTOD: Elvas avas uksed kaasaegne kultuurikeskus

Aastavahetuse peotelk on valmis ja ootab külalisi
Elva-Jooksusari

Vaata vanu fotosid kunagisest, vahetult augustitormi eel peetud Vapramäe jooksust!

Laupäeval algab taas Elva jooksusari – Vapramäe jooksuga

Täieneb! Elva mäejooksu võitsid Keio Kits ja Tatjana Mannima
Sport

Jooksuportaal: Hannes Veide katkestas Spartathloni maratoni

Eile lõppes jooksukrosside sari Elva Sügis 2016

Hannes Veide stardib homme Kreekas Spartathloni ultrajooksul
Retro

Einelauast restoranini: Elva jaamahoones hakati süüa pakkuma juba üle saja aasta tagasi

Elva Elu 1936: tehkem oma kodud korda!

Karindosk pani kõrtsi kinni, tuletõrjujad tegid lahti
Kuu-tegija

Septembrikuu tegija on Elva puhkepiirkonna edendaja Kätlin Saarela

Augustikuu tegija on FC Elva treener ja tegevjuht Marek Naaris

Juulikuu tegijad on MTÜ Elva Elama eestvedajad Madis Ess ja Toomas Laatsit

Mis Elvas toimub? Saatke oma kommentaarid, teemad, arvamuslood ja fotod aadressil info(at)elva24.ee või võtke ühendust telefonil 56150280
Päevatoimetaja: Priit Simson

Sündmuste kalender

KES ME OLEME?
Portaal Elva24 on 2014. aastal loodud MTÜ Elva Meediaklubi väljaanne, mille eesmärk on operatiivne, julge ja sõltumatu kajastus kõigest, mis Elvas ja tema lähiümbruses inimestele oluline.
Väljaandja ja peatoimetaja: Priit Simson
Väljaandja: Holger Berg
AITA MEIL SAADA PAREMAKS
Anna meile teada, mis Elvas toimub, saada meile huvitav foto või avalda arvamust päevakajalisel teemal. Saada e-kiri info(at)elva24.ee või helista telefonil 56150280
TOETA ELVA24 VÄLJAANDMIST Elva24 sünnib tegijate entusiasmist ega teeni väljaandjatele tulu. Kui sulle meeldib, mida me teeme ja hoolid Elva arengust, oled teretulnud meid toetama. Annetustest saadud raha läheb portaali elementaarsete püsikulude katteks ja meediahariduse edendamiseks Elva koolinoorte seas.

Meie pangakonto number on: EE382200221059950702(Swedbank)
 


Warning: Unknown: Your script possibly relies on a session side-effect which existed until PHP 4.2.3. Please be advised that the session extension does not consider global variables as a source of data, unless register_globals is enabled. You can disable this functionality and this warning by setting session.bug_compat_42 or session.bug_compat_warn to off, respectively in Unknown on line 0