esmaspäev, 25. september 2017

     Esileht    Uudised  Arvamus  Kultuur  Elva Jooksusari  Sport  Kuu tegija  Retro  Sündmused  
    
REKLAAM   
Kõige kiiremad uudised Elvast.

Augustikuu tegija on FC Elva treener ja tegevjuht Marek Naaris

2014.09.01 10:30:52
Viimasele suvekuule tagasi vaadates meenuvad Elvast mitmed äärmiselt rahvarohked üritused, ent vähesed neist sellised, kus Elva omad inimesed ise nii "üles astuvad" kui korraldatut naudivad.

Just sel põhjusel valis Elva24 toimetus augustikuu tegijaks FC Elva eesotsas klubi tegevjuhi ja treeneri Marek Naarisega: 900 inimest kokku toonud jalgpalliklubi sünnipäevaüritus on seda tiitlit kahtlemata väärt.

"Sai võetud eesmärk ja otsustatud, et paneme raha mängu ja vaatame, kuidas rahvas tuleb. Viisime postkastidesse 3000 flaierit, palusime igal treeneril helistada oma lastele ja nende vanematele - ja kõik see töötas," räägib Naaris.


JALGPALLIPISIK GRUSIINILT

Marek sündis Viljandis, õppis Mustla keskkoolis ning elas selle lõpetamiseni Tarvastu vallas, kust sai alguse ka tema jalgpallipisik. "Suuresti oli grusiinist jalgpallitreener Zurabi kirg see, mida ma Elvas edasi olen andnud. Zurab oli hästi emotsionaalne ja pöörast tähelepanu sellele, et oleks lõbus ja huvitav," räägib Marek enda kunagisest jalgpallitreenerist.

Pärast keskkooli siirdus Marek Tartu ülikooli kehakultuuri õppima ning just sel eluperioodil tutvus ka inimestega, kes ta Elvasse kutsusid. "Ülikoolis tutvusin Veiko Haani ja Janek Heimiga, ja siis sattusin mängima Viljandi jalgpalliklubisse Tulevik. Kui see periood läbi sai, sain kõne Janekult, kes mind Elvasse treeneriks kutsus," selgitab Marek.

Esialgu ei kujutanud tänane klubi tegevjuht enda sõnul üldse ette, mida tegema peab hakkama ja kuidas sellega toime tuleb. "See oli 2004. aasta veebruaris, kui klubi tegemisi hakkasin jälgima. 2005. aastal küsisid Are ja Margus minult, et kas proovisin äkki klubi vedada. Ma kaua ei mõelnud, ütlesin jah - asju tuleb teha," meenutab Marek. Klubi raamatupidaja kõrvalt õppis ta ka finantsjuhtimist ning seda, kuidas organisatsiooni rahalise poolega hakkama saada. Eelmise aastani oli Mareku õlul ka FC Elva kvaliteetse kodulehe tööshoidmine ja sinna kõikvõimalike artiklite kirjutamine, nüüd paneb ta oma mõtteid kirja peamiselt turniiride ja suurte projektide kohta.

HOIAB PÖIALT SAKSLASTELE

"Olen Eesti koondise ja Eesti jalgpalli üks suurimaid fänne üldse, ja minu missioon ongi läbi Elva ja meie projektide - turniirid, Milan Junior camp - üldist Eesti jalgpalli taset tõsta, mängijate silmaringi kasvatada," räägib Marek.

Eesti jalgpalli kvaliteedi tõstmise kõrval on oluline aga ka see, et Elva üha rohkem kogu maailma kaardile saaks kantud. "FC Elva kõrvalt kasvas välja ka jalgpallitarbeid müüv veebipood Global Soccerstore, mis müüb jalkavarustust üle maailma. Teeme seda, et tuua Elvale tuntust ka teiste kanalite läbi," seletab Marek.

Maailma mastaabis hoiab Marek Eesti kõrval pöialt ka Saksamaale: "Juba 94. aastast toetan neid. Klubidest fännan samuti sakslaste klubi Bayern München ja FC Barcelonat. Nemad on aegade jooksul mänginud jalgpalli, mis läheb minu filosoofiaga kokku," räägib ta.

TUGEV FÄNKOND

"Viis aastat tagasi sai eesmärgiks võetud, et FC Elva meeste jalkavõistkond peab olema noorematele eeskujuks, neil peab olema kõrgel tasemel mäng, nad peavad olema eeskujulikud kogu oma käitumise ja olemisega," räägib Marek sellest, kuidas toimetab FC Elva.

Täna on töö vilja kandnud - uusi treeningrühmi avades ei peagi enam eraldi reklaami tegema või kedagi osalema kutsuma. "Kui noored on edukad, siis see nakatab teisi. Juba tüdrukuid on meil klubis täna üle 70, Elvas on klubil liikmeid 200 ja koos muude piirkondadega 400," loetleb Marek arve. Äsjalõppenud Elva Cupil, ühel Eesti suurimal ühepäevaturniiril oli osalevaid meeskondi 99 ja mängijaid tuhatkond.

Klubi algusaegadel oli fänne mängudel 20, siis 40, siis 90 - kuni ühel hetkel sai sada täis "Siis oli väga hea meel," sõnab treener. Täna on juba sama palju vabatahtlikke, kes FC Elva üritustel kaasa aitavad ja asja toimima panevad.

Tegemist on Marekul kahtlemata kõvasti - tema tütar saab peatselt 9-aastaseks ning trenne andma tuleb sõita Elva lähistelt, kus Marek oma elukaaslasega elab. Selged plaanid on silme ees ikka FC Elvaga. "Loodame, et viie aasta pärast on meil oma treeningkeskus, mille rajamisega praegu aktiivselt tegeleme. Nüüd tuleb asi läbi mõelda ja siis teostama hakata."
"Kuu tegija" on rubriik, kus Elva24 toimetus valib viimase kuu jooksul Elva piirkonna elu mõjutanud ja silma paistnud isiku.

Uudised

Elva Õppejõudude Kogu 300-eurose stipendiumi võitsid Saskia Tullino ja Stella Eileen Päid

Elva Kohvikutepäev on saamas täistuure: järjestikku avanevad uued paigad

ELVA KOHVIKUTEPÄEV ALANUD! Kasteheina kohvikus on massid
Arvamus

PRIIT SIMSON: Räägime sellest, mida meie tahame, mitte sellest, mida poepidajad tahavad

PRIIT SIMSON: Nägemiseni järgmisel hooajal

Piirkonnapolitseinik Jaana Toode: lemmikloomade eest peab hoolt kandma
Kultuur

Elva kultuurikeskuse juhataja Kätlin Saarela: olen saanud julgustust, et oleme õigel teel ja meilt oodatakse uusi põnevaid ettevõtmisi

FOTOD: Elvas avas uksed kaasaegne kultuurikeskus

Aastavahetuse peotelk on valmis ja ootab külalisi
Elva-Jooksusari

Vaata vanu fotosid kunagisest, vahetult augustitormi eel peetud Vapramäe jooksust!

Laupäeval algab taas Elva jooksusari – Vapramäe jooksuga

Täieneb! Elva mäejooksu võitsid Keio Kits ja Tatjana Mannima
Sport

Jooksuportaal: Hannes Veide katkestas Spartathloni maratoni

Eile lõppes jooksukrosside sari Elva Sügis 2016

Hannes Veide stardib homme Kreekas Spartathloni ultrajooksul
Retro

Einelauast restoranini: Elva jaamahoones hakati süüa pakkuma juba üle saja aasta tagasi

Elva Elu 1936: tehkem oma kodud korda!

Karindosk pani kõrtsi kinni, tuletõrjujad tegid lahti
Kuu-tegija

Septembrikuu tegija on Elva puhkepiirkonna edendaja Kätlin Saarela

Augustikuu tegija on FC Elva treener ja tegevjuht Marek Naaris

Juulikuu tegijad on MTÜ Elva Elama eestvedajad Madis Ess ja Toomas Laatsit

Mis Elvas toimub? Saatke oma kommentaarid, teemad, arvamuslood ja fotod aadressil info(at)elva24.ee või võtke ühendust telefonil 56150280
Päevatoimetaja: Priit Simson

Sündmuste kalender

KES ME OLEME?
Portaal Elva24 on 2014. aastal loodud MTÜ Elva Meediaklubi väljaanne, mille eesmärk on operatiivne, julge ja sõltumatu kajastus kõigest, mis Elvas ja tema lähiümbruses inimestele oluline.
Väljaandja ja peatoimetaja: Priit Simson
Väljaandja: Holger Berg
AITA MEIL SAADA PAREMAKS
Anna meile teada, mis Elvas toimub, saada meile huvitav foto või avalda arvamust päevakajalisel teemal. Saada e-kiri info(at)elva24.ee või helista telefonil 56150280
TOETA ELVA24 VÄLJAANDMIST Elva24 sünnib tegijate entusiasmist ega teeni väljaandjatele tulu. Kui sulle meeldib, mida me teeme ja hoolid Elva arengust, oled teretulnud meid toetama. Annetustest saadud raha läheb portaali elementaarsete püsikulude katteks ja meediahariduse edendamiseks Elva koolinoorte seas.

Meie pangakonto number on: EE382200221059950702(Swedbank)
 


Warning: Unknown: Your script possibly relies on a session side-effect which existed until PHP 4.2.3. Please be advised that the session extension does not consider global variables as a source of data, unless register_globals is enabled. You can disable this functionality and this warning by setting session.bug_compat_42 or session.bug_compat_warn to off, respectively in Unknown on line 0