esmaspäev, 25. september 2017

     Esileht    Uudised  Arvamus  Kultuur  Elva Jooksusari  Sport  Kuu tegija  Retro  Sündmused  
    
REKLAAM   
Kõige kiiremad uudised Elvast.

Septembrikuu tegija on Elva puhkepiirkonna edendaja Kätlin Saarela

2014.10.04 16:33:55
Kahtlemata pani meid suvel oma linna üle uhkust tundma Ülemiste Citys toimunud Elva päev - üks päev, mil tähelepanu oli vaid Elval ja selle naabritel. Elva päevade lugu ei lõppe aga siin: oktoobris saame oma linna taas tutvustada, sedapuhku Tartu Lõunakeskuses.

Ent seesuguseid võimalusi kantakse inimestele kandikul ette harva. Just sel põhjusel valisimegi septembrikuu tegijaks Kätlin Saarela, kes on lisaks Verevi motelli, Elva Peetri Pizza ja Via Hanseatica rindel tegutsemisele pannud aluse ka Elva päevadele.

"Lõunakeskus on Tartust tulijate jaoks sissesõiduviit Elvasse. Mõte, kuidas saaks Lõunakeskust heas mõttes Elva jaoks ära kasutada, on Verevi motellis üleval olnud juba poolteist aastat," avab Kätlin eesootava Elva päeva tagamaid.


KONGUTA TÜDRUK

Sünnitunnistuse järgi on Kätlin sündinud Puhjas, tegelikult aga Tartus - Puhjas käis ta hoopis koolis. Nüüd elab ta Kongutas. Piir kodu ja töö vahelt jooksebki Verevi motelli uksest: just sealt tagant algabki tee, mis Kätlini koju, Kongutasse viib.

Igapäevaselt on Kätlin tegev peamiselt Verevi motellis, ent jaksu jagub ka mitmele poole mujale. Muuhulgas Via Hanseatica, Elvast mööduva ja ajaloolisi hansalinnu läbiva tee arendamisele. "Elva puhkepiirkonnaga sattusin sellesse projekti kaks aastat tagasi. Jäin vast kusagil silma ja kutsuti projektikoosolekule," räägib Kätlin. Nüüd on välja antud Via Hanseaticast kõnelev raamat ning peatselt sõidetakse Peterburisse edasisi plaane paika panema.

"Sellest projektist on juba päris palju tagasi tulnud: hästi palju teatakse, mis Elva on ja kus see asub, eestisiseselt teeme koostööd Narvast Valgani," selgitab Kätlin. Sama projekt on toonud ka palju huvi Venemaalt, kus aga praegu poliitilise olukorra tõttu mõningane seisak on. "Paljud venelased on kunagi noorena Elvas käinud ja nüüd küsivad, et mis siin muutunud on ja kuidas meil läheb," sõnab Kätlin.

KOOSTÖÖ ON EDU VÕTI

Ka mõnusa pitsakoha tulek Elvasse on suuresti Kätlini töö. "Elva Peetri Pizzaga saab meil neljapäeval aasta täis. Ütleme nii, et läheb päris hästi, kindlate radade sissetallamine võtab ka oma aja," räägib Kätlin. Pitsakohas on naine ise teinud igasugust tööd - kõike, mida värskelt alustanud söögikohas vaja. "Nüüd on meil väga tublid tüdrukud ja hea personal, aga olen ka ise leti taga pitsasid keerutanud. Mulle selline show meeldib," naerab ta.

Peatselt saab ka juba rääkida teistest Elva suvistest sündmustest, muuhulgas kodumajutuse ideest, mis hiljuti välja käidi. "Üks pakkuja on 99% kindlusega suveks valmis ja üht-teist on veel õhus. Inimesed tahavad näha, et asi toimib, ja julgevad siis ise ka appi tulla," teab Kätlin. Igal juhul on, mida oodata.

Ent igal suurepärasel puhkekohal on vaja kusagilt eeskuju võtta. "Rõõmuga vaatan, kui hästi arenevad Kõrvemaa ja Piibe maantee projekt ja mul on tõesti hea meel, kui hästi on käima läinud Sangaste Rukkiküla, kuidas sealt on kasvanud tugev kogukond," räägib Kätlin enda eeskujudest turismimaastikul. "Elva jaoks olen sealt kaasa võtnud selle, et üksi ei tee midagi ära - peab olema koostöö, ent kindlasti ka sära ja entusiasm," usub Kätlin.

TÖÖ ON TRENNI EEST

Milline saab aga olema eesootav, 25. oktoobril toimuv Elva päev? "Osavõtjad on sel korral veidi teistsugused - juurde tulnud on need, kes suvel vaatasid kõrvalt või olid puhkusel ja nüüd kampa tahavad lüüa," räägib Kätlin. Uusi osalejaid on näiteks Kohvikutepäevalt, aga ka käsitööliste seast. Kokkulepe Lõunakeskusega saadi tänu Are Altrajale ning kuupäev ürituse toimumiseks seati sobivasti koolivaheajale. "Lõunakeskus on muutunud koguperekeskuseks, ja sinna satuvad ka need Elva inimesed, kes Tartus tegutsevad ja tööl käivad ja Elvast infot ei saa," selgitab Kätlin.

"Vahepeal pean endale ikka meelde tuletama, et olen kahele lapsele ema ja pean ka abikaasakohustusi täitma," naerab Kätlin küsimuse peale, kas tal vaba aja tegemisteks ka aega jääb. Kätlinil on kaks last: 10-aastane tütar ning 5-aastane poeg. Mõlemad käivad kooli- ja lasteaiateed Kongutal.

Kätlin perega

"Mulle meeldib reisida - kaugele pole sel aastal jõudnud, aga Eesti piires ikka. Trennidesse ma enam ei jõua, töö ongi minu trenn", ütleb ta. "Muidu meeldibki mulle ringi käia ja liikuda, olen rahutu hing, aga Elvas on kogu aeg midagi uut, rauad on pidevalt tules," selgitab Kätlin, et miski teda Elvast eemale viia ei suudaks.


"Kuu tegija" on rubriik, kus Elva24 toimetus valib viimase kuu jooksul Elva piirkonna elu mõjutanud ja silma paistnud isiku.

Uudised

Elva Õppejõudude Kogu 300-eurose stipendiumi võitsid Saskia Tullino ja Stella Eileen Päid

Elva Kohvikutepäev on saamas täistuure: järjestikku avanevad uued paigad

ELVA KOHVIKUTEPÄEV ALANUD! Kasteheina kohvikus on massid
Arvamus

PRIIT SIMSON: Räägime sellest, mida meie tahame, mitte sellest, mida poepidajad tahavad

PRIIT SIMSON: Nägemiseni järgmisel hooajal

Piirkonnapolitseinik Jaana Toode: lemmikloomade eest peab hoolt kandma
Kultuur

Elva kultuurikeskuse juhataja Kätlin Saarela: olen saanud julgustust, et oleme õigel teel ja meilt oodatakse uusi põnevaid ettevõtmisi

FOTOD: Elvas avas uksed kaasaegne kultuurikeskus

Aastavahetuse peotelk on valmis ja ootab külalisi
Elva-Jooksusari

Vaata vanu fotosid kunagisest, vahetult augustitormi eel peetud Vapramäe jooksust!

Laupäeval algab taas Elva jooksusari – Vapramäe jooksuga

Täieneb! Elva mäejooksu võitsid Keio Kits ja Tatjana Mannima
Sport

Jooksuportaal: Hannes Veide katkestas Spartathloni maratoni

Eile lõppes jooksukrosside sari Elva Sügis 2016

Hannes Veide stardib homme Kreekas Spartathloni ultrajooksul
Retro

Einelauast restoranini: Elva jaamahoones hakati süüa pakkuma juba üle saja aasta tagasi

Elva Elu 1936: tehkem oma kodud korda!

Karindosk pani kõrtsi kinni, tuletõrjujad tegid lahti
Kuu-tegija

Septembrikuu tegija on Elva puhkepiirkonna edendaja Kätlin Saarela

Augustikuu tegija on FC Elva treener ja tegevjuht Marek Naaris

Juulikuu tegijad on MTÜ Elva Elama eestvedajad Madis Ess ja Toomas Laatsit

Mis Elvas toimub? Saatke oma kommentaarid, teemad, arvamuslood ja fotod aadressil info(at)elva24.ee või võtke ühendust telefonil 56150280
Päevatoimetaja: Priit Simson

Sündmuste kalender

KES ME OLEME?
Portaal Elva24 on 2014. aastal loodud MTÜ Elva Meediaklubi väljaanne, mille eesmärk on operatiivne, julge ja sõltumatu kajastus kõigest, mis Elvas ja tema lähiümbruses inimestele oluline.
Väljaandja ja peatoimetaja: Priit Simson
Väljaandja: Holger Berg
AITA MEIL SAADA PAREMAKS
Anna meile teada, mis Elvas toimub, saada meile huvitav foto või avalda arvamust päevakajalisel teemal. Saada e-kiri info(at)elva24.ee või helista telefonil 56150280
TOETA ELVA24 VÄLJAANDMIST Elva24 sünnib tegijate entusiasmist ega teeni väljaandjatele tulu. Kui sulle meeldib, mida me teeme ja hoolid Elva arengust, oled teretulnud meid toetama. Annetustest saadud raha läheb portaali elementaarsete püsikulude katteks ja meediahariduse edendamiseks Elva koolinoorte seas.

Meie pangakonto number on: EE382200221059950702(Swedbank)
 


Warning: Unknown: Your script possibly relies on a session side-effect which existed until PHP 4.2.3. Please be advised that the session extension does not consider global variables as a source of data, unless register_globals is enabled. You can disable this functionality and this warning by setting session.bug_compat_42 or session.bug_compat_warn to off, respectively in Unknown on line 0