pühapäev, 20. august 2017

     Esileht    Uudised  Arvamus  Kultuur  Elva Jooksusari  Sport  Kuu tegija  Retro  Sündmused  
    
REKLAAM   
Kõige kiiremad uudised Elvast.

Kui Elva võitles lutikatega

Autor: Elva24
2016.03.24 11:20:31
“Suvituskorterid korda,” nõudis 1936. aasta märtsi teise poole Elva Elu - männilinnake hakkas valmistuma suvehooajaks ja alustas ühtaegu võitlust olulise takistusega turismi arengu teel - lutikatega.

Uudise allikaks on alevivalitsuse üleskutse, et alevi ja omanike koostöös tuleks suvituskorterid etemale tasemele viia. “Nii suvitajate kaebustest kui alevivalitsuse kogemustest on selgunud, et osa Elva suvituskortereid ja majade ümbruseid ei vasta puhtuselt ja sisustuselt tänapäeva nõuetele,” teatab alevivalitsus ning hoiatab kaotsiminevate sissetulekute eest.
“Eriti just jõukamad ning nõudlikumad suvitajad on seetõttu hakanud siirduma teistesse kuurortidesse, mis tähendab aga Elvale suuri rahalisi kaotusi, mille suhtes alevivalitsus ei saa ükskõikseks jääda. Suvituskoha välised korraldustööd ei pääse paraku täiel määral mõjule, kui meil ei ole suvitajaile pakkuda puhtaid ja tervishoidlikkest küljest täiesti laitmatuid kortereid.”

Uusi kvaliteedinõudeid kavatses alevivalitsus juurutada vabatahtliku korrastuskampaaniaga, kui sellel ei ole aga piisavalt kaasatulijaid, siis tuli läkituses juttu ka sundmääruse võimalusest.

JÄRELVALVE ALL VEREIMEJATE VASTU

Alevijuhid pakkusid välja mitmeastmelise kava, millest esimese sammuna pandi kõik suvituskorteriks pürgijad kirja, seejärel aga telliti kõigile kamba peale desinfektor: “...kes nende registreeritud suvituskorterite omanikele kohapeal tasuta nõu ja abi annab korterite puhastamisel ja lutikate hävitamisel.”

Lisaks sunnile tekkis ka teatud õigusi: ”Kui registreeritud suvituskorterid on desinfektori juhatusel ja valve all korralikult puhastatud, siis võtab alevivalitsus selliste korterite soovituse ja vahetalituse tasuta enese peale.”

VALMISTUMINE SUVEKS

Puhastuse läbiteinud said hooajaks alevivalitsuselt tunnusmärgid, mille abil sai neid puhastamata korteritest eristada. Kogu toiming pidi olema alevivalitsuse poolt täiesti tasuta.

Lehenumber hiljem selgus, et kvaliteedisedelid pidid tulema sinist värvi: “Korter tervishoidlikult kontrollitud. Elva alevivalitsus”.

Varakevadel tehti teisigi ettevalmistusi suveks. Suvekasiino rendileandmisest teatati aprilli algul, rendileping suveks maksis 700 krooni. Ranna einelaua konkurss pidi andma tulemusi 27. aprilliks.

Leht teatas ühtlasi elanike arvu suurenemisest aastaga 147 võrra – nüüd ulatus Elva elanike arv üle 1800.


Uudised

Elva Õppejõudude Kogu 300-eurose stipendiumi võitsid Saskia Tullino ja Stella Eileen Päid

Elva Kohvikutepäev on saamas täistuure: järjestikku avanevad uued paigad

ELVA KOHVIKUTEPÄEV ALANUD! Kasteheina kohvikus on massid
Arvamus

PRIIT SIMSON: Räägime sellest, mida meie tahame, mitte sellest, mida poepidajad tahavad

PRIIT SIMSON: Nägemiseni järgmisel hooajal

Piirkonnapolitseinik Jaana Toode: lemmikloomade eest peab hoolt kandma
Kultuur

Elva kultuurikeskuse juhataja Kätlin Saarela: olen saanud julgustust, et oleme õigel teel ja meilt oodatakse uusi põnevaid ettevõtmisi

FOTOD: Elvas avas uksed kaasaegne kultuurikeskus

Aastavahetuse peotelk on valmis ja ootab külalisi
Elva-Jooksusari

Vaata vanu fotosid kunagisest, vahetult augustitormi eel peetud Vapramäe jooksust!

Laupäeval algab taas Elva jooksusari – Vapramäe jooksuga

Täieneb! Elva mäejooksu võitsid Keio Kits ja Tatjana Mannima
Sport

Jooksuportaal: Hannes Veide katkestas Spartathloni maratoni

Eile lõppes jooksukrosside sari Elva Sügis 2016

Hannes Veide stardib homme Kreekas Spartathloni ultrajooksul
Retro

Einelauast restoranini: Elva jaamahoones hakati süüa pakkuma juba üle saja aasta tagasi

Elva Elu 1936: tehkem oma kodud korda!

Karindosk pani kõrtsi kinni, tuletõrjujad tegid lahti
Kuu-tegija

Septembrikuu tegija on Elva puhkepiirkonna edendaja Kätlin Saarela

Augustikuu tegija on FC Elva treener ja tegevjuht Marek Naaris

Juulikuu tegijad on MTÜ Elva Elama eestvedajad Madis Ess ja Toomas Laatsit

Mis Elvas toimub? Saatke oma kommentaarid, teemad, arvamuslood ja fotod aadressil info(at)elva24.ee või võtke ühendust telefonil 56150280
Päevatoimetaja: Priit Simson

Sündmuste kalender

KES ME OLEME?
Portaal Elva24 on 2014. aastal loodud MTÜ Elva Meediaklubi väljaanne, mille eesmärk on operatiivne, julge ja sõltumatu kajastus kõigest, mis Elvas ja tema lähiümbruses inimestele oluline.
Väljaandja ja peatoimetaja: Priit Simson
Väljaandja: Holger Berg
AITA MEIL SAADA PAREMAKS
Anna meile teada, mis Elvas toimub, saada meile huvitav foto või avalda arvamust päevakajalisel teemal. Saada e-kiri info(at)elva24.ee või helista telefonil 56150280
TOETA ELVA24 VÄLJAANDMIST Elva24 sünnib tegijate entusiasmist ega teeni väljaandjatele tulu. Kui sulle meeldib, mida me teeme ja hoolid Elva arengust, oled teretulnud meid toetama. Annetustest saadud raha läheb portaali elementaarsete püsikulude katteks ja meediahariduse edendamiseks Elva koolinoorte seas.

Meie pangakonto number on: EE382200221059950702(Swedbank)
 


Warning: Unknown: Your script possibly relies on a session side-effect which existed until PHP 4.2.3. Please be advised that the session extension does not consider global variables as a source of data, unless register_globals is enabled. You can disable this functionality and this warning by setting session.bug_compat_42 or session.bug_compat_warn to off, respectively in Unknown on line 0