laupäev, 19. august 2017

     Esileht    Uudised  Arvamus  Kultuur  Elva Jooksusari  Sport  Kuu tegija  Retro  Sündmused  
    
REKLAAM   
Kõige kiiremad uudised Elvast.

Elva kergejõustiku ülikiire arenguga üllataja Edward Henno: sportlaseks sain puhtast laiskusest

2016.07.20 08:50:47
Pisut üle kahe aasta kergejõustikuga tegelenud Elva Gümnaasiumis õppiv Edward Henno purustab rekordeid ja näitab hiilgavaid tulemusi.

Näiteks kuuluvad tema nimele Eesti noorte meistrivõistluste esikoht 400m jooksus ning Läänemeremaade Sõpruse karika I koht 100m jooksus, kaugushüppes ja 4x100 meetri teatejooksus. Lisaks neli Elva kooli rekordit.

“Ma pole kunagi sportlaseks saamisest unistanud, see juhtus lihtsalt puhtast laiskusest, kui ma ei viitsinud Maapäevale minna ning selle asemel võistlustele läksin,” meenutab Edward.


Foto: Fortiusfoto Fortiustiim


Margit Thomsoni käe all treeniv Edward alustas kergejõustikuga 2014. aasta kevadel, kui treener ta tunnitulemuste põhjal võistlustele kutsus.

“Treenin Elvas jõusaalis ning staadioni metsas ja Tartus Tamme staadionil ning talvel Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi sisehallis,” räägib Edward.

ESIMESED TULEMUSED OLID ÜLLATUSEKS

Edwardi esimesed võistlused olid Tartumaa koolinoorte murdmaajooksu Meistrivõitlused Elvas, kus ta kohe 500 meetri jooksus ajaga 1.27,0 esimese koha saavutas.

“Mäletan seda võistlust väga hästi. Pidime klassiga riisuma minema, aga ma üldse ei viitsinud ja õpetaja Margit teadis seda väga hästi ning kutsus mind selle asemel võistlustele,” räägib Edward.

“Naljakal kombel võitsin selle võistluse vabaaja jalatsites ja nii see kõik algaski,” meenutab ta.

Sama aasta maikuus toimunud Tartumaa koolinoorte Meistrivõistlustel Ülenurmes saavutas Edward II koha kaugushüppes, 300m jooksus ning kolmanda koha 60 meetri jooksus.

Edwardi sõnul tulid esimesed tulemused talle hea üllatusena, kuid võhma jäi tal puudu.

“Võita mulle meeldis ja siis hakkasin tõsisemalt trenni tegema, et finišis mitte käpuli maas olla. Aga nagu Margit ütleb, et kui vorm on hea, siis stardis jalg ei värise,” sõnab Edward.

TANTSIMINE JÄI SELJATAHA

Sporti on Edward juba lapsepõlve aegadest teinud. Algklassides tegeles ta judoga ja siis hip-hop tantsuga.

Olgugi, et Edwardil oli võistluseid seljataga juba omajagu, alustas ta regulaarsete treeningutega 2015. aasta kevadel.

Siis saavutas ta Eesti Koolispordi Liidu Meistrivõistlustel kolmel korral esikoha 60 ning 800 meetri jooksus ja teatejooksus, Rukkilillemängudel 400m jooksus ja Balti matšil esindades Eesti noortekoondist teatenelikus ning saavutades seal koha ja Eesti murdmaajooksul 1000m jooksus III kohta.

Samal ajal esindas ta kooli ka teistel aladel, muuhulgas teivashüppes, kõrgushüppes, kuulitõukes.

“Nii juhtuski, et jätsin hip-hop tantsimise ning läksin kergejõustikku. Tantsimisest loobumine polnudki nii raske, sest kergejõustik on mulle palju edu toonud,” räägib ta.

“Suure tahte ja võidujanuga noormees,” iseloomustab Edwardit treener Margit.

SIIANI EDUKAS HOOAEG

2016. aastasse mahuvad peaaegu, et ainult esimesed ning teised kohad.

Sellel aastal on tal ette näidata Eesti noorte mitmevõistluste MV-l sisehalli 7. koht ja Võrus toimunud rahvusvaheliste võistluste I ja II koht.

Tartu sisemeistrivõistlustel saavutas “B” klassis 60m, 200m jooksus ning kaugushüppes esikoha.

Eesti murdmaajooksu MV 2000 m jooksu 9. koht. Eesti Koolispordi Liidu MV I koht 100 meetri jooksus ning II koht teatejooksus, Tartu noorte MV I koht 100m ja 200m ning Eesti noorte teatejooksude MV II koht 3x1000 distantsil.

Nimekiri jätkub sprindimitmevõistlustega, milles saavutati I koht jookstes 60m+100 m+200m.

EESMÄRK JÕUDA TIITLIVÕISLUSTELE

“Alguses oli minu eesmärgiks teistele konkurentsi pakkuda ning hiljem juba võita ja saada oma vanuseklassi Eesti meistriks,” ütleb Edward.

Üks tema peamisteks eesmärkideks on juba 28. juulil toimuval Balti matšil B vanuseklassi noortekoondises võisteldes hea koht saavutada.

“Samuti on kahe aasta pärast toimuv U-18 EM täitsa reaalne eesmärk, tuleb ainult normid täita ja kõvasti tööd teha, aga see oleks kindlasti üks pikema perspektiiviga eesmärke,” räägib noorsportlane.

Edwardi nimel on neli Elva Gümnaasiumi 13.-14. aastaste rekordit. 100m jooksus- 11,79. 200 meetri jooks ajaga 23,76. 400m ajaga 54,73 ning viimaks 600 meetri jooks tulemusega 1.36,23.

Isiklikeks rekorditeks on kaugushüpe- 5.81, kõrgushüpe- 1.59, teivashüpe- 2.96 meetrit ning 1000 meetri jooks ajaga 2.52,0.

“Suure tänu võlgen treener Margit Thomsonile, sest tema mu trenni kutsuski ja arvas, et minust võib asja saada,” on ta treenerile tänulik.

TULEVIKU SUHTES VEEL KINDEL POLE

“Vabal ajal olen arvutis ja mängin, kui ilma on püüan mere ääres puhata. Aga muidu veedan oma vaba aega nagu iga 15-aastane poiss,” räägib ta.

Koolis läheb Edwardi arvates tal üle keskmise hästi, arvestades seda, et puudumisi on palju, sest osad võistlused toimuvad koolipäevadel.

“Tuleb leida aeg kooli ja trenni vahelt, et kontrolltööd järgi teha. Aga võidud on seda väärt!” on Edward kindel.

Mida ta peale kooli õppima läheb, seda pole Edward veel otsustanud.

Toeta Elva24 tegevust!
MTÜ Elva Meediaklubi EE382200221059950702 (Swedbank)Uudised

Elva Õppejõudude Kogu 300-eurose stipendiumi võitsid Saskia Tullino ja Stella Eileen Päid

Elva Kohvikutepäev on saamas täistuure: järjestikku avanevad uued paigad

ELVA KOHVIKUTEPÄEV ALANUD! Kasteheina kohvikus on massid
Arvamus

PRIIT SIMSON: Räägime sellest, mida meie tahame, mitte sellest, mida poepidajad tahavad

PRIIT SIMSON: Nägemiseni järgmisel hooajal

Piirkonnapolitseinik Jaana Toode: lemmikloomade eest peab hoolt kandma
Kultuur

Elva kultuurikeskuse juhataja Kätlin Saarela: olen saanud julgustust, et oleme õigel teel ja meilt oodatakse uusi põnevaid ettevõtmisi

FOTOD: Elvas avas uksed kaasaegne kultuurikeskus

Aastavahetuse peotelk on valmis ja ootab külalisi
Elva-Jooksusari

Vaata vanu fotosid kunagisest, vahetult augustitormi eel peetud Vapramäe jooksust!

Laupäeval algab taas Elva jooksusari – Vapramäe jooksuga

Täieneb! Elva mäejooksu võitsid Keio Kits ja Tatjana Mannima
Sport

Jooksuportaal: Hannes Veide katkestas Spartathloni maratoni

Eile lõppes jooksukrosside sari Elva Sügis 2016

Hannes Veide stardib homme Kreekas Spartathloni ultrajooksul
Retro

Einelauast restoranini: Elva jaamahoones hakati süüa pakkuma juba üle saja aasta tagasi

Elva Elu 1936: tehkem oma kodud korda!

Karindosk pani kõrtsi kinni, tuletõrjujad tegid lahti
Kuu-tegija

Septembrikuu tegija on Elva puhkepiirkonna edendaja Kätlin Saarela

Augustikuu tegija on FC Elva treener ja tegevjuht Marek Naaris

Juulikuu tegijad on MTÜ Elva Elama eestvedajad Madis Ess ja Toomas Laatsit

Mis Elvas toimub? Saatke oma kommentaarid, teemad, arvamuslood ja fotod aadressil info(at)elva24.ee või võtke ühendust telefonil 56150280
Päevatoimetaja: Priit Simson

Sündmuste kalender

KES ME OLEME?
Portaal Elva24 on 2014. aastal loodud MTÜ Elva Meediaklubi väljaanne, mille eesmärk on operatiivne, julge ja sõltumatu kajastus kõigest, mis Elvas ja tema lähiümbruses inimestele oluline.
Väljaandja ja peatoimetaja: Priit Simson
Väljaandja: Holger Berg
AITA MEIL SAADA PAREMAKS
Anna meile teada, mis Elvas toimub, saada meile huvitav foto või avalda arvamust päevakajalisel teemal. Saada e-kiri info(at)elva24.ee või helista telefonil 56150280
TOETA ELVA24 VÄLJAANDMIST Elva24 sünnib tegijate entusiasmist ega teeni väljaandjatele tulu. Kui sulle meeldib, mida me teeme ja hoolid Elva arengust, oled teretulnud meid toetama. Annetustest saadud raha läheb portaali elementaarsete püsikulude katteks ja meediahariduse edendamiseks Elva koolinoorte seas.

Meie pangakonto number on: EE382200221059950702(Swedbank)
 


Warning: Unknown: Your script possibly relies on a session side-effect which existed until PHP 4.2.3. Please be advised that the session extension does not consider global variables as a source of data, unless register_globals is enabled. You can disable this functionality and this warning by setting session.bug_compat_42 or session.bug_compat_warn to off, respectively in Unknown on line 0