kolmapäev, 16. august 2017

     Esileht    Uudised  Arvamus  Kultuur  Elva Jooksusari  Sport  Kuu tegija  Retro  Sündmused  
    
REKLAAM   
Kõige kiiremad uudised Elvast.

FC ELVA PRESIDENT: Oleme 14 aastaga loonud midagi jalgpallimeeskonnast palju enamat

2014.08.12 11:06:46
Kaheksandal augustil aastal 2000 istusid Are Altraja ja Margus Ivask saunalaval ja arutlesid väikelinna spordituleviku üle. Just sel õhtul sai üheskoos paika pandud, et palli ei toksita Elvas enam lihtsalt niisama: luua tuleb oma jalgpalliklubi. "Nädala pärast oli Are arvuti ja kotitäie Nike'i pallidega ukse taga ja nii ta läks," sõnas klubi president Margus Ivask. Ja FC Elva oligi loodud!

FC Elvale eelnes Ivaski sõnul kooliaegne togimine ja mängimine, siis juba tihedad jalgpallilahingud tööpäeva lõppedes. "Peale tööd kogunes mõnikord 20-25 meest ja pani palli suurel väljakul käima, headel aegadel 3 korda nädalas - ja need polnud niisama togimised, vaid ikka täiega andmised!" kirjeldas Ivask. Sealt kujunes välja ka soov klubi teha. "Jalgpall on iseenesest selline mäng, mille käimalükkamiseks väga palju initsiatiivi vaja polegi. Veeretage pall muru peal istuvasse poiste punti ja vaadake, mis juhtuma hakkab," ütles Ivask.

Sel suvel tähistab FC Elva juba oma 14. sünnipäeva. Ivaski sõnul on klubi arenenud samas taktis selle eestvedajatega. "Meie klubi on päris meie oma nägu, seda kõigi meie puuduste ja heade külgedega," sõnas ta. Tähtsaimaks peab Ivask seda, et on oldud hea meeskond ja eesmärkidele täielikult pühendutud. "Pean seda pühendumist väga oluliseks, sest tänapäeva üha pealiskaudsemaks muutuvas maailmas on paljud minu jaoks olulised väärtused kadumas. Meie pundis on need väärtused olemas," ütles Ivask ning täpsustas, et peab silmas põhjalikkust, lojaalsust, ausust ning kahtlemata ka armastust kodumaa vastu.

FC Elva. Foto: Liina Ivask

Ivask on kindel, et klubi suuremad saavutused on veel ees ja oma arenguga ollakse täpselt seal, kus olema peab. "Minu jaoks senine tähtsaim tulemus on 11 Elva poisi kodumäng, mis tõi staadionile pea 500 pealtvaatajat! Tundsin siis südames, et teeme ikka õiget asja ja õiges kohas. See oli pagana võimas ja motiveeriv tunne minu jaoks!" kiitis Ivask. Praegu klubi juhtivad inimesed tasakaalustavad üksteist tema sõnul suurepäraselt: tööd tehakse oma suurte unistuste ja lennukate ideede realiseerimiseks igapäevast olukorda unustamata, kahe jalaga maa peal olles.

"Teekond jätkub," ütles Ivask, sest teha on veel palju. Hoolitseda tuleb uue kunstmuru ja linnastaadioni valmimise eest, kasvatada parimat fännklubi Eestis, koolitada ja harida oma mängijaid, arendada klubi struktuuri. "Need kõik on väga rasked, aga huvitavad ülesanded tulevikuks - raskelt huvitavad ajad on meil kogu aeg!" naeris Ivask.

Selleaastast sünnipäeva tähistab klubi väikse tordi ja suure jalgpallilahinguga. "Külla tulevad head sõbrad Emmaste jalgpalliklubist, neile on vaja koht kätte näidata," muigas Ivask. Tegemist saab olema tavapärasest veidi erineva korraldusega mänguga - nimelt jagatakse ka kingitusi. "Oleme oma liikmeid ja fänne püüdnud algusest peale meeles pidada ja tänada neid nende toetuse ja kaasalöömise eest," lausus Ivask.

FC Elva II. Foto: Liina Ivask

"Praeguseks on sellest fännamisest välja kasvamas midagi suuremat: nimelt kohalik väike kogukond, kes jalgpalli ja sellega kaasnevat oma elustiiliks peab," rääkis Ivask. Kogukonna all peab ta silmas suurt hulka vabatahtlikke, abitreenereid, korraldajaid, toetajaid. "Oleme suutnud luua mitte ainult jalgpallimeeskonna, vaid midagi palju enamat. Sellise tiimiga on sünnipäevapidu väga hea pidada," lisas ta.

Mis võiks aga tehtud olla klubi järgmiseks, 15. sünnipäevaks? "Töö käib meie uue kunstmuru rajamise kallal. Kas jõuame 15. sünnipäevaks? Elu näitab, meie alla ei anna!" kinnitas Ivask.

Kõik FC Elva toetajad ja fännid on sel pühapäeval kell 7 oodatud Elva linnastaadionile, kus tähistatakse tordi, auhindade ja põneva jalgpallilahinguga klubi sünnipäeva. Palju õnne, FC Elva!


Uudised

Elva Õppejõudude Kogu 300-eurose stipendiumi võitsid Saskia Tullino ja Stella Eileen Päid

Elva Kohvikutepäev on saamas täistuure: järjestikku avanevad uued paigad

ELVA KOHVIKUTEPÄEV ALANUD! Kasteheina kohvikus on massid
Arvamus

PRIIT SIMSON: Räägime sellest, mida meie tahame, mitte sellest, mida poepidajad tahavad

PRIIT SIMSON: Nägemiseni järgmisel hooajal

Piirkonnapolitseinik Jaana Toode: lemmikloomade eest peab hoolt kandma
Kultuur

Elva kultuurikeskuse juhataja Kätlin Saarela: olen saanud julgustust, et oleme õigel teel ja meilt oodatakse uusi põnevaid ettevõtmisi

FOTOD: Elvas avas uksed kaasaegne kultuurikeskus

Aastavahetuse peotelk on valmis ja ootab külalisi
Elva-Jooksusari

Vaata vanu fotosid kunagisest, vahetult augustitormi eel peetud Vapramäe jooksust!

Laupäeval algab taas Elva jooksusari – Vapramäe jooksuga

Täieneb! Elva mäejooksu võitsid Keio Kits ja Tatjana Mannima
Sport

Jooksuportaal: Hannes Veide katkestas Spartathloni maratoni

Eile lõppes jooksukrosside sari Elva Sügis 2016

Hannes Veide stardib homme Kreekas Spartathloni ultrajooksul
Retro

Einelauast restoranini: Elva jaamahoones hakati süüa pakkuma juba üle saja aasta tagasi

Elva Elu 1936: tehkem oma kodud korda!

Karindosk pani kõrtsi kinni, tuletõrjujad tegid lahti
Kuu-tegija

Septembrikuu tegija on Elva puhkepiirkonna edendaja Kätlin Saarela

Augustikuu tegija on FC Elva treener ja tegevjuht Marek Naaris

Juulikuu tegijad on MTÜ Elva Elama eestvedajad Madis Ess ja Toomas Laatsit

Mis Elvas toimub? Saatke oma kommentaarid, teemad, arvamuslood ja fotod aadressil info(at)elva24.ee või võtke ühendust telefonil 56150280
Päevatoimetaja: Priit Simson

Sündmuste kalender

KES ME OLEME?
Portaal Elva24 on 2014. aastal loodud MTÜ Elva Meediaklubi väljaanne, mille eesmärk on operatiivne, julge ja sõltumatu kajastus kõigest, mis Elvas ja tema lähiümbruses inimestele oluline.
Väljaandja ja peatoimetaja: Priit Simson
Väljaandja: Holger Berg
AITA MEIL SAADA PAREMAKS
Anna meile teada, mis Elvas toimub, saada meile huvitav foto või avalda arvamust päevakajalisel teemal. Saada e-kiri info(at)elva24.ee või helista telefonil 56150280
TOETA ELVA24 VÄLJAANDMIST Elva24 sünnib tegijate entusiasmist ega teeni väljaandjatele tulu. Kui sulle meeldib, mida me teeme ja hoolid Elva arengust, oled teretulnud meid toetama. Annetustest saadud raha läheb portaali elementaarsete püsikulude katteks ja meediahariduse edendamiseks Elva koolinoorte seas.

Meie pangakonto number on: EE382200221059950702(Swedbank)
 


Warning: Unknown: Your script possibly relies on a session side-effect which existed until PHP 4.2.3. Please be advised that the session extension does not consider global variables as a source of data, unless register_globals is enabled. You can disable this functionality and this warning by setting session.bug_compat_42 or session.bug_compat_warn to off, respectively in Unknown on line 0