laupäev, 19. august 2017

Esileht    Uudised  Arvamus  Kultuur  Elva Jooksusari  Sport  Kuu tegija  Retro  Sündmused

REKLAAM
Kõige kiiremad uudised Elvast.

Lahtised meistrivõistlused kergejõustikus tõid tipud Elvasse

Autor: Elva24
2014.09.30 17:42:29
Ilus sügisilm meelitas staadionile arvukalt kergejõustikusõpru, kelle hulgas olid ka Eesti noorte üks paremaid kergejõustiklasi Hans Christian Hausenberg ja Eesti sprinterite paremikku kuuluv Mart Muru. Viimane kuulus muuhulgas Euroopa Meistrivõistlustel Zürichis Eesti 4x100 m teatenelikusse. Veteranide seas võistles supertulemusi näitav Mare Külv, endised tublid Elva kergejõustiklased nagu Kai Soonberg, Liina Karo, Maris Järveoja ning muidugi palju tulevikulootusi, kelle headele sooritustele oli ka hulgaliselt innukaid kaasaelajaid kogunenud.

Lastel oli kavas kolm ala: 60 m jooks, kaugushüpe ja pallivise. „E“ vanuseklassi (2005.a. ja hilj. sünd.) tüdrukute seas võitis 60 m jooksu Eva Maria Raudnask ajaga 10,1, II oli Carmel Rebane ajaga 10,4 ning III koht Aade Hiir ajaga 10,6. Kaugushüppes sai võidu Carmel tulemusega 3.18. II oli Marie Pihlap hüpates 3.12 ja III koha sai Eva Maria tulemusega 3.03. Palliviskes sai võidumedali kaela Mia Erikson tulemusega 26.70, II oli Karoliina Kadak 23.70-ga ja III Carmel 16.60-ga. PE klassis sai 2 alavõitu Martin Trumm, kes oli I 60 m jooksus ajaga 9,6 ja kaugushüõppes tulemusega 3.31. Palliviske võitis Karla Mets tulemusega 23.30, 60 m jooksus ja kaugushüppes oli ta II tulemustega 10,0 ja 3.29. Kaks III kohta sai Andreas Trumm, kes sai 60 m jooksus aja 10,2 ja kaugust hüppas ta 3.23. Palliviskes sai III koha veel 6 aastane Joosep Lehes tulemusega 21.60.

„D“ klassis ( 2003/04) sai 2 alavõitu Elis Saar, 60 m ajaga 9,5 ja kaugushüppes tulemusega 3.60, palliviskes oli Elis II tulemusega 31.72, kusjuures võitis palliviske Sandra Jürise väga hea tulemusega 39.10. 60 m jooksus sai II koha Lisette Laiva ajaga 9,9 ja III oli Liisa Sakson ajaga 10,2. Kaugushüppes sai II koha Liisa tulemusega 3.30 ja III oli Alice Dedov 3.21-ga. Palliviskes oli III Alice tulemusega 23.88. PD võitis 2 ala Ken-Marti Käos, kaugushüpe 3.25 ja pallivise 39.40. 60 m jooksu võitis Orm Siimon Madilainen ajaga 9,8, Ken-Marti oli II ajaga 10,1 ja III koha sai Mairo Mets ajaga 10,2. Kaugushüppes ja palliviskes oli Mairo II, tulemused 3.25 ja 26.30. Palliviskes sai III koha Orm Siimon tulemusega 23.12.

Meeste 100 m jooks

„C“ klassis ( 2001/02) sai 2 alavõitu Kadi-Liis Hansen, kes jooksis 60 m väga hea ajaga 8,6 ja hüppas kaugust 4.27. 60 m jooksus sai II koha Kadi Kertu Elias ajaga 9,1, kauguses oli ta III tulemusega 3.85 ja palliviskes I koht tulemusega 33 m. Sprindis oli III Sandra Kuus ajaga 9,5, kauguses oli Sandra II hüpates 3.88 ja palliviskes samuti II tulemusega 31.50. Poiste seas võitis ülekaalukalt 2 ala Edward Henno, 60 m võiduaeg oli 8,3 ja kaugushüppes 4.60. Palliviske võitis Oliver Kruuse tulemusega 45.60, II oli Imre Pärn 44.74-ga ja III Kaur Karjus tulemusega 42.10. 60 m jooksus oli Oliver II ajaga 8,9 ja kaugushüppes samuti II tulemusega 4.00. Steven Käos sai sprindis ja kaugushüppes III koha tulemustega 9,7 ja 3.63.

Alates „B“ vanuseklassist oli kavas 100 m jooks ja kuulitõuge, kettaheide ja odavise. Ühisarvestust peeti „B“, „A“ ja „J“ klassis,kus vahendi kaal oli vastavalt oma vanuseklassile. 100 m jooksu võitis Fee-Marlen Mägi ajaga 14,00, II oli Hele-Mai Luik ajaga 16,00. Fee-Marlen võitis ka odaviske tulemusega 25.80, II oli Merilin Punder tulemusega 23.90 ja III Hele-Mai 22.30-ga. Kettaheite ja kuulitõuke võitis Lisbeth Luik tulemustega 26.77 ja 9.06. Kuulitõuke II oli Hele-Mai 5.82-ga ja kettaheites sai II koha Fee-Marlen 23.41-ga, III oli Hele-Mai 22.40-ga.

Naiste seas võitis 100 m jooksu Manuela Pihlap ajaga 14,8, II koha sai Karin Ojaste ajaga 17,2. Kuulitõuke võitis Maris Järveoja tulemusega 8.81, II oli Liina Karo 8.45-ga ja III Kai Soonberg 7.94-ga. Kai võitis kettaheite tulemusega 26.29, II oli Liina 25.45-ga. Liina võitis odaviske tulemusega 33.95. Veteranidest sai 2 alavõitu Mare Külv, kelle kettaheite tulemus oli 35.71 ja kuulitõukes 11.05, odaviskes sai ta II koha tulemustega 26.20. Odaviske võitis Kristi Nagla tulemusega 27.69, kuulitõukes ja kettaheites oli ta II tulemustega 9.63 ja 24.94. Kuulitõukes ja odaviskes sai III koha Kaire Elias tulemustega 9.39 ja 22.50.

Noormeeste seas võitis 100 m jooksu Hans-Christian Hausenberg ajaga 11,2, odaviskes oli ta ka I tulemusega 52.30, kettaheites ja kuulitõukes võistles ta meeste vahenditega ja meeste konkurentsis. 100 m jooksus oli II Kristjan Joosep ajaga 12,1, III oli Karl Liivakant 13,6-ga. Andri Luik võitis kuulitõuke tulemusega 12.40, II oli Kent Serikov 11.37-ga ja III oli Jaan Sõrra tulemusega 10.93. Kent võitis kettaheite tulemusega 39.05, napilt kaotas talle Andri Luik tulemusega 38.58 ja III oli Erki Kuus 28.09-ga. Odaviskes saI II koha Erki tulemusega 46.30 ja III oli Andri 43.20-ga. Meeste seas võitis 100 m jooksu Illimar Born ajaga 12,3 II oli Veiko Kütt 12,6 ja III Priit Simson ajaga 13,6.

Kuulitõukes oli I jalavigastusest taastuv Aigar Tillmann, kes paigalt tõugates sai tulemuseks 13.20, II oli Hans-Christian Hausenberg 11.70-ga ja III Jaan Sõrra tulemusega 11.45. Sprinter Mart Muru oli 4. Tulemusega 11.38. Kettaheite võitis Steven Teder tulemusega 36.72, Ergo Tamm oli II 36.64 ja III Hans-Christian 35.67-ga. Ergo võitis odaviske tulemusga 57.50, II oli Martin Lööndre 46.30-ga ja III Jaan Sõrra 46.10. Meesveteranides oli sprindis I Ülo Luuka ajaga 15,7 ja II Aivar Soonberg ajaga 18,9. Kaks alavõitu sai Harry Mägi, kuulitõukes 11.67 ja kettaheites 38.85. Kuulitõukes oli II Eerik Tamm 10.20-ga ja III Albert Veesaar 10.10-ga. Kettaheites sai II koha Albert Veesaar tulemusega 32.12, III oli Kalle Kukk 28.02-ga. Odaviske võitis Eerik Tamm tulemusega 31.27, II oli Ülo Luuka 23.10-ga.

Auhinnalaua eest hoolitses Elva Spordiliit, kohtunikena olid abis tublid Elva Gümnaasiumi õpilased ja õpetajad. Võistluspaikade eest hoolitses Matti Mallo.

Margit Thomson

Uudised

Elva Õppejõudude Kogu 300-eurose stipendiumi võitsid Saskia Tullino ja Stella Eileen Päid

Elva Kohvikutepäev on saamas täistuure: järjestikku avanevad uued paigad

ELVA KOHVIKUTEPÄEV ALANUD! Kasteheina kohvikus on massid
Arvamus

PRIIT SIMSON: Räägime sellest, mida meie tahame, mitte sellest, mida poepidajad tahavad

PRIIT SIMSON: Nägemiseni järgmisel hooajal

Piirkonnapolitseinik Jaana Toode: lemmikloomade eest peab hoolt kandma
Kultuur

Elva kultuurikeskuse juhataja Kätlin Saarela: olen saanud julgustust, et oleme õigel teel ja meilt oodatakse uusi põnevaid ettevõtmisi

FOTOD: Elvas avas uksed kaasaegne kultuurikeskus

Aastavahetuse peotelk on valmis ja ootab külalisi
Elva-Jooksusari

Vaata vanu fotosid kunagisest, vahetult augustitormi eel peetud Vapramäe jooksust!