pühapäev, 20. august 2017

     Esileht    Uudised  Arvamus  Kultuur  Elva Jooksusari  Sport  Kuu tegija  Retro  Sündmused  
    
REKLAAM   
Kõige kiiremad uudised Elvast.

Vilistlaskonverents tõi õpilaste ette Elva juurtega ettevõtjad

Autor: Elva24
2016.04.01 19:28:36
“Kas on lihtne olla ettevõtja?” küsis Elva gümnaasiumi teist aastat järjest toimunud vilistlaskonverents, kuhu olid esinema tulnud Elva gümnaasiumist välja kasvanud ettevõtjad ja ettevõttejuhid.

Väikeste turismiettevõtjate niši esindas Mae Juske, kelle hallata on Hellenurme vesiveski elu. Tegemist on Eesti ainsa toimiva vesiveskiga. Juske osutas, et tähtis on mõne tagasilöögi pärast mitte oma unistustest loobuda, vaid ikka eesmärgile kindlaks jääda ka siis kui läheb raskeks. Ettevõtjaameti juures pidaski ta iseloomu kindlust üheks tähtsamaks omaduseks.

Sportland Grupi omaniku (ja Elva tingimustes OÜ Werrew ning Elta Puit) Are Altraja sõnul pole tema ettevõtlusega alustades mõelnud esmajärjekorras raha peale, vaid pigem selle peale, mida ta tahab teha, millisest tegevusest rõõmu tunda ja milliseid elamusi saada.

KAPITALIL IKKAGI ON KODUMAA

Vigade tegemisse soovitas ta suhtuda kui paratamatusesse, mööndes, et neid on tal ette tulnud kümme tuhat. Oluline on vigadest küll õppida, kuid mitte vigade kartuses asjad tegemata jätta.

“Muide, ma vaidlen täielikult vastu lausele, et kapitalil pole kodumaad. Kapitali omanikul on kindlasti kodumaa ja kui ta on pärit kusagilt mujalt, siis ta huvitub siin vaid kasumist ja viib siin teenitud kasumi kodumaale, et seal toetada elu ja kultuuri,” manitses Altraja mitte oma juuri unustama ja osutas, et oma kodukandi ettevõtteid tasub ikka ostudega toetada, näiteks ostab ta alati võimalusel Marepleksi klaasi.


Foto: Karmen Orlovski


250 inimest juhtiv ja Tallinna lennujaama maismaateenindusega tegeleva Tallinn Airport GH juhatuse esimees Tiit Kepp osutas, et nende edu alus on olnud samm-sammuline lähenemine. Alustatud on väiksemate sihtidega, siis neid pisitasa laiendatud, liiga suuri tükke pole võetud.

Kepp osutas, et eriti noored kipuvad läbimurdeks vajaliku töö hulka alahindama. Kõrgkoolidiplom iseenesest ei taga õigust headele juhtivatele kohtadele ettevõttes.

Ühtlasi osutas Kepp, et ka mitte-erialane töö avaldab ettevalmistusena head mõju. Kindlasti karastasid tema põlvkonna Elva-kandi inimesi lapsepõlves kogetud otsatud tüütud töötunnid kusagil põllul kõblates iseloomu, mis hiljem kasuks tuli.

ÜLDHARIDUS LOEB VÄGAGI PALJU

Klaasitootmisettevõtte Marepleks juhatuse liige Tõnu Aigro pani südamele, et kooliteed ei saa lõdvalt võtta. “Kui rihm ratta pealt maha läheb, pöörleb ratas ikka edasi – ja nii lähebki kolm aastat, viis aastat – ja te olete elust maas.”

Ettevõtjaks saamisel on oluline ka üldharidus, sest uus spetsiifilisem teadmine muutub nagunii nii kiiresti. Esmatähtsad on keeled, sealhulgas hea emakeel koos selge väljendusoskusega. “Kui need 120 tüüpi Marepleksist must aru ei saa, olen ma läbi kukkunud,” ütles Aigro. “Ja filosoofia. Et te saaksite väärtused ja mõtlemisvõime.”

Uudised

Elva Õppejõudude Kogu 300-eurose stipendiumi võitsid Saskia Tullino ja Stella Eileen Päid

Elva Kohvikutepäev on saamas täistuure: järjestikku avanevad uued paigad

ELVA KOHVIKUTEPÄEV ALANUD! Kasteheina kohvikus on massid
Arvamus

PRIIT SIMSON: Räägime sellest, mida meie tahame, mitte sellest, mida poepidajad tahavad

PRIIT SIMSON: Nägemiseni järgmisel hooajal

Piirkonnapolitseinik Jaana Toode: lemmikloomade eest peab hoolt kandma
Kultuur

Elva kultuurikeskuse juhataja Kätlin Saarela: olen saanud julgustust, et oleme õigel teel ja meilt oodatakse uusi põnevaid ettevõtmisi

FOTOD: Elvas avas uksed kaasaegne kultuurikeskus

Aastavahetuse peotelk on valmis ja ootab külalisi
Elva-Jooksusari

Vaata vanu fotosid kunagisest, vahetult augustitormi eel peetud Vapramäe jooksust!

Laupäeval algab taas Elva jooksusari – Vapramäe jooksuga

Täieneb! Elva mäejooksu võitsid Keio Kits ja Tatjana Mannima
Sport

Jooksuportaal: Hannes Veide katkestas Spartathloni maratoni

Eile lõppes jooksukrosside sari Elva Sügis 2016

Hannes Veide stardib homme Kreekas Spartathloni ultrajooksul
Retro

Einelauast restoranini: Elva jaamahoones hakati süüa pakkuma juba üle saja aasta tagasi

Elva Elu 1936: tehkem oma kodud korda!

Karindosk pani kõrtsi kinni, tuletõrjujad tegid lahti
Kuu-tegija

Septembrikuu tegija on Elva puhkepiirkonna edendaja Kätlin Saarela

Augustikuu tegija on FC Elva treener ja tegevjuht Marek Naaris

Juulikuu tegijad on MTÜ Elva Elama eestvedajad Madis Ess ja Toomas Laatsit

Mis Elvas toimub? Saatke oma kommentaarid, teemad, arvamuslood ja fotod aadressil info(at)elva24.ee või võtke ühendust telefonil 56150280
Päevatoimetaja: Priit Simson

Sündmuste kalender

KES ME OLEME?
Portaal Elva24 on 2014. aastal loodud MTÜ Elva Meediaklubi väljaanne, mille eesmärk on operatiivne, julge ja sõltumatu kajastus kõigest, mis Elvas ja tema lähiümbruses inimestele oluline.
Väljaandja ja peatoimetaja: Priit Simson
Väljaandja: Holger Berg
AITA MEIL SAADA PAREMAKS
Anna meile teada, mis Elvas toimub, saada meile huvitav foto või avalda arvamust päevakajalisel teemal. Saada e-kiri info(at)elva24.ee või helista telefonil 56150280
TOETA ELVA24 VÄLJAANDMIST Elva24 sünnib tegijate entusiasmist ega teeni väljaandjatele tulu. Kui sulle meeldib, mida me teeme ja hoolid Elva arengust, oled teretulnud meid toetama. Annetustest saadud raha läheb portaali elementaarsete püsikulude katteks ja meediahariduse edendamiseks Elva koolinoorte seas.

Meie pangakonto number on: EE382200221059950702(Swedbank)
 


Warning: Unknown: Your script possibly relies on a session side-effect which existed until PHP 4.2.3. Please be advised that the session extension does not consider global variables as a source of data, unless register_globals is enabled. You can disable this functionality and this warning by setting session.bug_compat_42 or session.bug_compat_warn to off, respectively in Unknown on line 0