reede, 18. august 2017

     Esileht    Uudised  Arvamus  Kultuur  Elva Jooksusari  Sport  Kuu tegija  Retro  Sündmused  
    
REKLAAM   
Kõige kiiremad uudised Elvast.

Rõngu volinik võimutülist: Elva linnaga pole meie sidemed tugevad

2016.04.05 14:29:43
Rõngu vallavanemale avaldatud umbusalduse tagamaad pole sugugi seotud üksnes haldusreformiga, vaid viivad praegust vallavalitsust toetava saadiku hinnangul ka kinnisvaraküsimusteni.

„See on Kalev Jago emotsionaalne probleem,“ kommenteerib volikogu liige, majandus- ja eelarvekomisjoni liige Peeter Kroonberg umbusaldusavalduse ühe algataja Jago käitumist.

Kroonberg osutab, et Kalev Jagol oli plaan Elva külje alla Käärdisse Rõngu valla rahade eest keldriruum osta, et korraldada Käärdi kogukondlikke kokkusaamisi.
Tema sõnul oli Jago nõus pinna eest maksma 25 000 eurot. Hiljem selgus, et kinnivara tegelik hind jäi hoopis 14 000 euro kanti.

„Jago arvates pole enne kinnisvara ostmist hindamist vaja teha,“ oli Kroonberg üllatunud. „Kui me lisaks veel 10 000 eurot remondile ning hiljem ka kommunaalkulud, siis kas see koht tasuks end ära?“ küsib Kroonberg.
„Kelder ei tundu eriti meeldiv kohtumispaik olevat,“ lisab Kroonberg.

Kroonbergi arvates meenutab Jago plaan hoopis skeemi ning ei mõista, miks
see oleks vallale kasulik.

VÄIDE: KUUSKVERE TÕI VALDA 900 000 EUROT

Volikogu liige Kroonberg kõneleb, et vallavanema kõrvaldamisel jääks Rõngu valla areng seisma. „Muidugi pole asendamatuid olemas, aga ehitusharidusega inimesest lahtiütlemine pole kuigi kasulik otsus,“ nendib Kroonberg.

„Kuuskvere on valda sissetoonud umbes 900 000 eurot“, räägib Kroonberg. „Selle raha eest on hooldatud koolimaja, lasteaeda, kultuurimaja ja ehitatuid teid,“ lisab ta.

Kroonbergi arvates peab Rõngu vald otsima igasuguseid võimalusi ning parima võimaluse leidmiseks on vaja suheda. Kommenteerides liitumisteemalisi kohtumisi Valgamaa omavalitsustega ütleb Kroonberg, et tema hinnangul võivad vallavanem ja volikogu esimees võivad uurida, mida teised vallad mõtlevad, see pole lobitöö ja selles midagi kahjulikku ei maksa näha.

LIIGA KITSAS MÕTLEMINE

„Me ei kavatse ajada tühipaljast poliitikat,“ räägib Kroonberg. „Käisin Puka vallavalitsuses kohtumisel ja minult küsiti, et mida Rõngu vald meile lubab. Ma ütlesin, et mitte midagi me ei luba,“ sõnab Kroonberg. „Valdade ühinemisel tuleb arvestada arengukavade, eelarvete ning tehtud tööga, see on tähtsam kui võimupoliitika“, tõdeb Kroonberg.

„Praegusel hetkel tunnen, et see konflikt on põhjustatud inimeste poolt, kes ei suuda avatumalt mõelda,“ nendib Kroonberg.

HEA OLEKS MAAVALDADE LIIT

Peeter Kroonberg on valla volikogus läbiviinud ühinemisteemalisi küsitlusi ning avastanud, et paljudel volikogu liikmetele pole ühinemiste osas üldse mingit arvamust või nad kardavad seda avaldada. Tema silmis on see probleem.

Kroonberg räägib, et hea oleks ka maavaldade liit, kuhu kuuluksid Puka, Palupera ja Sangaste. „Peab tõdema, et maavaldadega on meil tugevamad sidemed kui Elva linnaga“ räägib Kroonberg.

„Kui riik on andnud ülesande valdadel liituda, siis peamegi seda tegema, kuid meie ülesanne on leida parim variant heade hulgast“, ütleb Kroonberg.

Diana Griffel

Uudised

Elva Õppejõudude Kogu 300-eurose stipendiumi võitsid Saskia Tullino ja Stella Eileen Päid

Elva Kohvikutepäev on saamas täistuure: järjestikku avanevad uued paigad

ELVA KOHVIKUTEPÄEV ALANUD! Kasteheina kohvikus on massid
Arvamus

PRIIT SIMSON: Räägime sellest, mida meie tahame, mitte sellest, mida poepidajad tahavad

PRIIT SIMSON: Nägemiseni järgmisel hooajal

Piirkonnapolitseinik Jaana Toode: lemmikloomade eest peab hoolt kandma
Kultuur

Elva kultuurikeskuse juhataja Kätlin Saarela: olen saanud julgustust, et oleme õigel teel ja meilt oodatakse uusi põnevaid ettevõtmisi

FOTOD: Elvas avas uksed kaasaegne kultuurikeskus

Aastavahetuse peotelk on valmis ja ootab külalisi
Elva-Jooksusari

Vaata vanu fotosid kunagisest, vahetult augustitormi eel peetud Vapramäe jooksust!

Laupäeval algab taas Elva jooksusari – Vapramäe jooksuga

Täieneb! Elva mäejooksu võitsid Keio Kits ja Tatjana Mannima
Sport

Jooksuportaal: Hannes Veide katkestas Spartathloni maratoni

Eile lõppes jooksukrosside sari Elva Sügis 2016

Hannes Veide stardib homme Kreekas Spartathloni ultrajooksul
Retro

Einelauast restoranini: Elva jaamahoones hakati süüa pakkuma juba üle saja aasta tagasi

Elva Elu 1936: tehkem oma kodud korda!

Karindosk pani kõrtsi kinni, tuletõrjujad tegid lahti
Kuu-tegija

Septembrikuu tegija on Elva puhkepiirkonna edendaja Kätlin Saarela

Augustikuu tegija on FC Elva treener ja tegevjuht Marek Naaris

Juulikuu tegijad on MTÜ Elva Elama eestvedajad Madis Ess ja Toomas Laatsit

Mis Elvas toimub? Saatke oma kommentaarid, teemad, arvamuslood ja fotod aadressil info(at)elva24.ee või võtke ühendust telefonil 56150280
Päevatoimetaja: Priit Simson

Sündmuste kalender

KES ME OLEME?
Portaal Elva24 on 2014. aastal loodud MTÜ Elva Meediaklubi väljaanne, mille eesmärk on operatiivne, julge ja sõltumatu kajastus kõigest, mis Elvas ja tema lähiümbruses inimestele oluline.
Väljaandja ja peatoimetaja: Priit Simson
Väljaandja: Holger Berg
AITA MEIL SAADA PAREMAKS
Anna meile teada, mis Elvas toimub, saada meile huvitav foto või avalda arvamust päevakajalisel teemal. Saada e-kiri info(at)elva24.ee või helista telefonil 56150280
TOETA ELVA24 VÄLJAANDMIST Elva24 sünnib tegijate entusiasmist ega teeni väljaandjatele tulu. Kui sulle meeldib, mida me teeme ja hoolid Elva arengust, oled teretulnud meid toetama. Annetustest saadud raha läheb portaali elementaarsete püsikulude katteks ja meediahariduse edendamiseks Elva koolinoorte seas.

Meie pangakonto number on: EE382200221059950702(Swedbank)
 


Warning: Unknown: Your script possibly relies on a session side-effect which existed until PHP 4.2.3. Please be advised that the session extension does not consider global variables as a source of data, unless register_globals is enabled. You can disable this functionality and this warning by setting session.bug_compat_42 or session.bug_compat_warn to off, respectively in Unknown on line 0