kolmapäev, 23. august 2017

     Esileht    Uudised  Arvamus  Kultuur  Elva Jooksusari  Sport  Kuu tegija  Retro  Sündmused  
    
REKLAAM   
Kõige kiiremad uudised Elvast.

Volikogu liikmed Abel ja Särg: linn käitub oma elanike vastu

2016.04.26 16:08:26
Parkla ehitamine on Elva linna elanike huvidega mittearvestamine, on volikogu liikmed Rein Abel ja Ilmar Särg ühel meelel.

20. aprillil otsustati Elva Linnavalitsuse istungil esitada eelnõu Elva Linnavolikogule seoses Elva Tarbijate Ühistule hoonestusõiguse seadmisega.

Samuti esitati eelnõu kruntide detailplaneeringu koostamise algatamise jaoks. Eelnõus seisab kirjas, et keskkonnamõjude jaoks strateegilist hindamist ei algatata.

Maa- ja keskkonnakomisjoni koosolekul rääkis Elva Tarbijate Ühistu esindaja Hando Ivask, et uus Maksimarket võimaldaks suurendada lao pinda, mille järgi on vajadus, kui ka kaupluse sortimenti.

Hetkel on kaubanduskeskuse jaoks planeeritud 2500 ruutmeetri suurune kaubanduspind ja uue keskuse juurde suureneks parkimiskohtade arv 50-ne lisakoha võrra, rääkis protokolli järgi Hando Ivask koosolekul.

Tema sõnul annaks Maksimarket suurema sortimendi kaupade osas ning rohkem sooduskampaaniaid.

Hando Ivaski sõnul on kesklinna kaubanduskeskus ennast klientide silmis tõestanud ning nad ei usu, et Elva kaubanduse ümberpööramine, suunaga Arbimäele, realiseeruks nii efektiivselt, kui rajada uus kauplus kesklinna.

Eelnõu poolt hääletas 7 maa-, ja keskkonnakomisjoni liiget.

Maa- ja keskkonnakomisjonis otsustati, et komisjon teeb kahe nädala jooksul ettepanekud, vormistab need ning järgmine koosolek toimub 3.mail, kus ettepanekud läbi arutatakse.

OPOSITSIOONIGA EI ARVESTATA

“Olen keskkonnakomisjoni liige ja plaanile kindlalt vastu, meie arvamust ei võetud arvesse," räägib Rein Abel.

“Pargi asemele parkla ehitamise plaan on täielik tsirkus," räägib Abel. “Ise elan küll linna ääres, aga Puiestee tänava elanikele tunnen selle jabura idee tõttu südamest kaasa," lisab Abel.


Foto:Kayvo Kroon


Tema sõnul on hoonestusõiguse Tarbijate Ühistule andmine ja parkla rajamine rohelise linnaala hävitamine. “Kes tahaks elada pargi asemel parkla kõrval?" tõstatab Abel küsimuse.

Abel räägib, et tegelikult oleks lahendusi erinevaid. “Mujal maailmas rajatakse parklad ikka maa alla, tehakse nii, et silma ei riivaks ja vähem müra oleks," räägib Abel.

“Samuti olen rääkinud spetsialistide ja arhitektidega ning see plaan pole arukas, kaubakeskused rajatakse tänapäeval ikka pigem linna äärde," lisab Abel. Abeli sõnul naerdi opositsioon selliste plaanide esitamise pärast välja.

SÄRG: ELVA LINNA VALITSEB TARBIJATE ÜHISTU

Volikogu liige Ilmar Särgi arvates on kummaline, kuidas inimesed võtavad ühe tüki maad ja rajavad sinna oma ettevõtte, vastu linnaelanike tahtmist. “Linn oleks nagu Tarbijate Ühistu omand," räägib Särg.

“Maksimarketi plaan oli varem ära otsustatud, eelnõu oli juba laual," räägib Abel. Abel ja Särg tõdevad mõlemad, et siin pole tegu Elva linna huvidega.

Parkla rajamise plaani vastu on kogutud ligikaudu 238 allkirja. “Olen õnnelik selle üle, et paljud inimesed võtavad teemat tõsiselt," räägib Abel.

“Linn käitub oma elanike vastu, sellist poliitikat ei saa lubada," rõhutavad mõlemad volikogu liikmed.

Toeta Elva24 tegevust!
MTÜ Elva Meediaklubi EE382200221059950702 (Swedbank)


Uudised

Elva Õppejõudude Kogu 300-eurose stipendiumi võitsid Saskia Tullino ja Stella Eileen Päid

Elva Kohvikutepäev on saamas täistuure: järjestikku avanevad uued paigad

ELVA KOHVIKUTEPÄEV ALANUD! Kasteheina kohvikus on massid
Arvamus

PRIIT SIMSON: Räägime sellest, mida meie tahame, mitte sellest, mida poepidajad tahavad

PRIIT SIMSON: Nägemiseni järgmisel hooajal

Piirkonnapolitseinik Jaana Toode: lemmikloomade eest peab hoolt kandma
Kultuur

Elva kultuurikeskuse juhataja Kätlin Saarela: olen saanud julgustust, et oleme õigel teel ja meilt oodatakse uusi põnevaid ettevõtmisi

FOTOD: Elvas avas uksed kaasaegne kultuurikeskus

Aastavahetuse peotelk on valmis ja ootab külalisi
Elva-Jooksusari

Vaata vanu fotosid kunagisest, vahetult augustitormi eel peetud Vapramäe jooksust!

Laupäeval algab taas Elva jooksusari – Vapramäe jooksuga

Täieneb! Elva mäejooksu võitsid Keio Kits ja Tatjana Mannima
Sport

Jooksuportaal: Hannes Veide katkestas Spartathloni maratoni

Eile lõppes jooksukrosside sari Elva Sügis 2016

Hannes Veide stardib homme Kreekas Spartathloni ultrajooksul
Retro

Einelauast restoranini: Elva jaamahoones hakati süüa pakkuma juba üle saja aasta tagasi

Elva Elu 1936: tehkem oma kodud korda!

Karindosk pani kõrtsi kinni, tuletõrjujad tegid lahti
Kuu-tegija

Septembrikuu tegija on Elva puhkepiirkonna edendaja Kätlin Saarela

Augustikuu tegija on FC Elva treener ja tegevjuht Marek Naaris

Juulikuu tegijad on MTÜ Elva Elama eestvedajad Madis Ess ja Toomas Laatsit

Mis Elvas toimub? Saatke oma kommentaarid, teemad, arvamuslood ja fotod aadressil info(at)elva24.ee või võtke ühendust telefonil 56150280
Päevatoimetaja: Priit Simson

Sündmuste kalender

KES ME OLEME?
Portaal Elva24 on 2014. aastal loodud MTÜ Elva Meediaklubi väljaanne, mille eesmärk on operatiivne, julge ja sõltumatu kajastus kõigest, mis Elvas ja tema lähiümbruses inimestele oluline.
Väljaandja ja peatoimetaja: Priit Simson
Väljaandja: Holger Berg
AITA MEIL SAADA PAREMAKS
Anna meile teada, mis Elvas toimub, saada meile huvitav foto või avalda arvamust päevakajalisel teemal. Saada e-kiri info(at)elva24.ee või helista telefonil 56150280
TOETA ELVA24 VÄLJAANDMIST Elva24 sünnib tegijate entusiasmist ega teeni väljaandjatele tulu. Kui sulle meeldib, mida me teeme ja hoolid Elva arengust, oled teretulnud meid toetama. Annetustest saadud raha läheb portaali elementaarsete püsikulude katteks ja meediahariduse edendamiseks Elva koolinoorte seas.

Meie pangakonto number on: EE382200221059950702(Swedbank)
 


Warning: Unknown: Your script possibly relies on a session side-effect which existed until PHP 4.2.3. Please be advised that the session extension does not consider global variables as a source of data, unless register_globals is enabled. You can disable this functionality and this warning by setting session.bug_compat_42 or session.bug_compat_warn to off, respectively in Unknown on line 0