kolmapäev, 23. august 2017

     Esileht    Uudised  Arvamus  Kultuur  Elva Jooksusari  Sport  Kuu tegija  Retro  Sündmused  
    
REKLAAM   
Kõige kiiremad uudised Elvast.

Eva Kams: Maksimarketi tulek tähendab linnale pidevat rahavoogu

2016.04.27 22:53:46
Maksimarketi tulek Elvasse tähendaks linnakassale iga-aastast pidevat rahavoogu, osutab linnapea Eva Kams, kes peab oluliseks ka nelja-viie miljoni eurost investeeringut, mida poe rajamine kaasa tooks.

Volikogu otsuses on kirjas, et hoonestaja maksab igaaastast hoonestusõiguse tasu 23 000 eurot, mida korrigeeritakse hoonestusõiguse teisest aastast kinnisvara hinnaindeksiga.

“Tegemist on linnale kasuliku pikaajalise rahavooga, mille suurusjärk on hinnanguliselt kaks miljonit eurot, kui võtta arvesse keskmiselt kaheprotsendist indekseerimist,” räägib linnapea.
Elva Tarbijate Ühistu hinnangul on laienemise maksumus neli-viis miljonit eurot, mis on Kamsi sõnul Elva mõistes väga suur investeering.

“Mul on hea meel tõdeda, et Elva linnas on ettevõte, kes soovib investeerida ligikaudu 6000 suuruse elanikkonnaga väikelinnas,” räägib Elva linnapea Eva Kams. “Mulle teadaolevalt Maksimarketeid taolise suurusega omavalitsustes ei ole, lisaks selle projekti realiseerimisest kasu saajateks on eelkõige Elva Tarbijate Ühistu liikmed ja Elva linn.”

“Eriti tore on see, et selle ettepaneku on teinud meie oma Elva ettevõte - Elva Tarbijate Ühistu,” ütleb Kams.

POE TULEK TOOB TÖÖKOHTI

Kaubanduskeskuse laiendamisel ei piisa vajalikus koguses parkimiskohti ning vajalikud parkimiskohad oleks võimalik rajada Kesk 1 kinnistuga piirnevale Turuplatsi 3 kinnistule.

Kams räägib, et poe laiendamisega luuakse juurde ka uusi töökohti. "Maksimarketi rajamisega tõuseb Elva linna atraktiivsus ja suureneb linna külastatavus, mis pakub täiendavaid võimalusi ka teistele ettevõtetele, kuna inimesed lisaks kaubanduskeskusele kasutavad ka muid teenuseid, seega võidab kogu Elva ja Elvat ümbritseb piirkond”, selgitab linnapea.

Elva Tarbijate Ühistu on kohustatud ümber paigutama Turuplatsi inventari ja kõnniteeplaadid linna poolt näidatud kohta ning rahastama seda 30 000 euro ulatuses. “Platsi inventari võiks kasutada näiteks linnastaadioni maja ümbruse ja lipuplatsi korrastamiseks,” teeb Kams ettepaneku. Lisaks eelnevale on Tarbijate Ühistul kohustus välja ehitada kümme turukohta Kesk 1 või Turuplatsi 3 kinnistule.

“Kõik hirmud, mis on seotud võimaliku detailplaneeringuga on põhjendamatud, kuna planeeringut pole veel olemas, “ lisab Kams. Ta kinnitab, et detailplaneeringu menetluse käigus on võimalik arhitektuurilist lahendust suunata ning lõpliku hoone arhitektuurilise lahenduse kinnitab linnavalitsus, kes arvestab eelkõige volikogu ja avaliku arvamusega.

Toeta Elva 24 tegevust! MTÜ Elva Meediaklubi, EE382200221059950702Uudised

Elva Õppejõudude Kogu 300-eurose stipendiumi võitsid Saskia Tullino ja Stella Eileen Päid

Elva Kohvikutepäev on saamas täistuure: järjestikku avanevad uued paigad

ELVA KOHVIKUTEPÄEV ALANUD! Kasteheina kohvikus on massid
Arvamus

PRIIT SIMSON: Räägime sellest, mida meie tahame, mitte sellest, mida poepidajad tahavad

PRIIT SIMSON: Nägemiseni järgmisel hooajal

Piirkonnapolitseinik Jaana Toode: lemmikloomade eest peab hoolt kandma
Kultuur

Elva kultuurikeskuse juhataja Kätlin Saarela: olen saanud julgustust, et oleme õigel teel ja meilt oodatakse uusi põnevaid ettevõtmisi

FOTOD: Elvas avas uksed kaasaegne kultuurikeskus

Aastavahetuse peotelk on valmis ja ootab külalisi
Elva-Jooksusari

Vaata vanu fotosid kunagisest, vahetult augustitormi eel peetud Vapramäe jooksust!

Laupäeval algab taas Elva jooksusari – Vapramäe jooksuga

Täieneb! Elva mäejooksu võitsid Keio Kits ja Tatjana Mannima
Sport

Jooksuportaal: Hannes Veide katkestas Spartathloni maratoni

Eile lõppes jooksukrosside sari Elva Sügis 2016

Hannes Veide stardib homme Kreekas Spartathloni ultrajooksul
Retro

Einelauast restoranini: Elva jaamahoones hakati süüa pakkuma juba üle saja aasta tagasi

Elva Elu 1936: tehkem oma kodud korda!

Karindosk pani kõrtsi kinni, tuletõrjujad tegid lahti
Kuu-tegija

Septembrikuu tegija on Elva puhkepiirkonna edendaja Kätlin Saarela

Augustikuu tegija on FC Elva treener ja tegevjuht Marek Naaris

Juulikuu tegijad on MTÜ Elva Elama eestvedajad Madis Ess ja Toomas Laatsit

Mis Elvas toimub? Saatke oma kommentaarid, teemad, arvamuslood ja fotod aadressil info(at)elva24.ee või võtke ühendust telefonil 56150280
Päevatoimetaja: Priit Simson

Sündmuste kalender

KES ME OLEME?
Portaal Elva24 on 2014. aastal loodud MTÜ Elva Meediaklubi väljaanne, mille eesmärk on operatiivne, julge ja sõltumatu kajastus kõigest, mis Elvas ja tema lähiümbruses inimestele oluline.
Väljaandja ja peatoimetaja: Priit Simson
Väljaandja: Holger Berg
AITA MEIL SAADA PAREMAKS
Anna meile teada, mis Elvas toimub, saada meile huvitav foto või avalda arvamust päevakajalisel teemal. Saada e-kiri info(at)elva24.ee või helista telefonil 56150280
TOETA ELVA24 VÄLJAANDMIST Elva24 sünnib tegijate entusiasmist ega teeni väljaandjatele tulu. Kui sulle meeldib, mida me teeme ja hoolid Elva arengust, oled teretulnud meid toetama. Annetustest saadud raha läheb portaali elementaarsete püsikulude katteks ja meediahariduse edendamiseks Elva koolinoorte seas.

Meie pangakonto number on: EE382200221059950702(Swedbank)
 


Warning: Unknown: Your script possibly relies on a session side-effect which existed until PHP 4.2.3. Please be advised that the session extension does not consider global variables as a source of data, unless register_globals is enabled. You can disable this functionality and this warning by setting session.bug_compat_42 or session.bug_compat_warn to off, respectively in Unknown on line 0