kolmapäev, 23. august 2017

     Esileht    Uudised  Arvamus  Kultuur  Elva Jooksusari  Sport  Kuu tegija  Retro  Sündmused  
    
REKLAAM   
Kõige kiiremad uudised Elvast.

Millised on abiturentide plaanid peale gümnaasiumi?

Autor: Elva24
2016.05.28 14:53:38
Igal abiturendil tuleb ükskord see päev, mil ta lõpetab gümnaasiumi ja peab otsustama oma tulevase elu üle. Koolisilm küsitleski tänavu lõpetavaid abiturente, et uurida nende edasisi plaane peale gümnaasiumi lõpetamist.

Kelly Rebane: Kui täiesti aus olla, siis mul pole vähimatki aimu. Erinevalt minu uudishimulikest tuttavatest ei ole ma mures, sest tean, et mida ma ka ei otsustaks, läheb mu elu ikka oma rada. Ma ei ole kunagi midagi pikalt ette planeerinud - kui ma teen, siis kohe ja sajaprotsendilise pühendumisega. Ilmselt nii kujuneb ka minu elu, kohe ja järsku, ilma igasuguste plaanideta. Valetaksin, kui ütleksin, et mind ei tõmba soojad ilmad ning kuumad rannaliivad. Eesti on küll super koht, kus elada, aga mingi kauge kutsuv hääl ei anna rahu.

Loomulikult on inimeste uudishimul ka positiivne külg: ma saan teada, mida inimesed minust arvavad. Pakkumised nagu „Sa peaksid minema õpetajaks, sest sa tuled lastega hästi toime“ või „Ma usun küll, et sa lähed pagariks õppima, küpsetamine on ju täpselt sinu eriala“ aitavad meelde tuletada oskusi, mis endale tunduvad tavalised ja enesestmõistetavad. Olen alati viisakalt soovitused ära kuulanud, kuid tean, et pean tegutsema enda, mitte teiste soovide järgi. Kui järgid oma tahet, siis ei ole võimalik eksida, sest iga tehtud valik annab uusi teadmisi ning seab sihti järjest edasi. Seega võin öelda, et ma ei tea, mida või kuhu ma edasi õppima lähen, kuid tean, et tulevik mind ei heiduta ning olen valmis kõigiks katsumusteks.

Gero Mekk: Gümnaasiumis veedetud aastate jooksul üheks kõige raskemaks küsimuseks kujunes: "Mis plaanid on sul peale kooli lõppu?" Kodanikukaitse suunda valides arvasin esimesel aastal , et lõpetan ilusti kooli, teenin aega ja lähen Scoutspataljoni, kuid siis hakkas mind TTÜ Eesti Mereakadeemia paeluma ja praeguseks olengi otsustanud, et peale kooli lõppu suundun edasi oma õpingutega Tallinnasse Mereakadeemiasse, laevajuhtimise erialale.

Helina Udeküll: Ma pean eriti hoolikalt selle artikli kirjutama, sest plaan on minna ajakirjandust õppima. Katsed teen nii Tallinnasse kui ka Tartusse, aga suurem soov oleks sisse saada ikkagi pealinna. See linn tundub palju huvitavam ja tunnen, et mul on seal rohkem võimalusi. Saaks olema küll raskem läbi lüüa, aga loodan, et saan hakkama. Tegelikult olen kuulnud paljudelt, et ajakirjandust oleks palju mõttekam õppima minna hoopis Tartusse, sest seal pidid näiteks paremad õppejõud olema. Samas, kui ise ei proovi, siis ei saa ka teada. See valik, mis tuleb edasiõppimiseks teha on tohutult raske. Vähemalt mina tunnen, et ma ei oska midagi teha või ei meeldi mulle lihtsalt paljud ained, mis valikus on. Ajakirjandus tundub nüüdseks minu jaoks kõige mõistlikum valik, sest lavakale sain aprillkuu lõpus juba kriipsu peale tõmmata, kuna edasi ei pääsenud. Eks nüüd sügisel paistab, kas sain kumbagi ülikooli sisse ning kas valikuga ka rahul olen.

Merilin Punder: Kuni selle aasta jaanuarini ei teadnud ma sarnaselt teistele eakaaslastele, mida edasi teha pärast gümnaasiumi. Eelmisel aastal käis koolis rääkimas õppimisvõimalustest välismaal Dream Foundation ning juba sel hetkel hakkasin mõtteid sellessuunas mõlgutama. Kuna 11. klassis sai edukalt läbitud õpilasfirma teekond, siis selle katsumusega jõudsin selgusele, et tahan pärast gümniaasiumi end edasi arendada ärivaldkonnas. Asjaolude kokkulangemisel otsustasin selle aasta jaanuaris ette võtta teekonna, mis viib mind välismaale õppima. Olen sisse saanud Nottingham Trent ülikooli, mis oli ka minu esmane valik. Seal hakkan õppima ärikorraldust: esimene aasta teooriat ning järgnevad kaks aastat toimub õppetöö firmas töö käigus õppides. Just praktilised kogemused olid need, mis viisid mind Eestist välja, kuna Eestis pole palju võimalusi teadmisi koheselt rakendada. Pärast ülikooli lõpetamist loodan Eestist erialase töö leida, sest mu süda kuulub ikkagi kodumaale.

Heiros-Jaanus Sinimäe: Minu tulevikuplaane on tugevalt mõjutanud kodanikukaitse õppesuund, mille ajal tekkis tõsisem soov siduda ennast riigikaitsega. Pärast gümnaasiumit asun aega teenima Viru Jalaväepataljonis. Pärast edukat teenistust soovin tööle minna Scoutspataljoni - elukutseliseks kaitseväelaseks.


Abiturient Kelly Kathriin, foto: KERA fotoAbiturient Gero, foto: KERA foto


Allikas: Elva Gümnaasiumi koolileht Kuup

Uudised

Elva Õppejõudude Kogu 300-eurose stipendiumi võitsid Saskia Tullino ja Stella Eileen Päid

Elva Kohvikutepäev on saamas täistuure: järjestikku avanevad uued paigad

ELVA KOHVIKUTEPÄEV ALANUD! Kasteheina kohvikus on massid
Arvamus

PRIIT SIMSON: Räägime sellest, mida meie tahame, mitte sellest, mida poepidajad tahavad

PRIIT SIMSON: Nägemiseni järgmisel hooajal

Piirkonnapolitseinik Jaana Toode: lemmikloomade eest peab hoolt kandma
Kultuur

Elva kultuurikeskuse juhataja Kätlin Saarela: olen saanud julgustust, et oleme õigel teel ja meilt oodatakse uusi põnevaid ettevõtmisi

FOTOD: Elvas avas uksed kaasaegne kultuurikeskus

Aastavahetuse peotelk on valmis ja ootab külalisi
Elva-Jooksusari

Vaata vanu fotosid kunagisest, vahetult augustitormi eel peetud Vapramäe jooksust!

Laupäeval algab taas Elva jooksusari – Vapramäe jooksuga

Täieneb! Elva mäejooksu võitsid Keio Kits ja Tatjana Mannima
Sport

Jooksuportaal: Hannes Veide katkestas Spartathloni maratoni

Eile lõppes jooksukrosside sari Elva Sügis 2016

Hannes Veide stardib homme Kreekas Spartathloni ultrajooksul
Retro

Einelauast restoranini: Elva jaamahoones hakati süüa pakkuma juba üle saja aasta tagasi

Elva Elu 1936: tehkem oma kodud korda!

Karindosk pani kõrtsi kinni, tuletõrjujad tegid lahti
Kuu-tegija

Septembrikuu tegija on Elva puhkepiirkonna edendaja Kätlin Saarela

Augustikuu tegija on FC Elva treener ja tegevjuht Marek Naaris

Juulikuu tegijad on MTÜ Elva Elama eestvedajad Madis Ess ja Toomas Laatsit

Mis Elvas toimub? Saatke oma kommentaarid, teemad, arvamuslood ja fotod aadressil info(at)elva24.ee või võtke ühendust telefonil 56150280
Päevatoimetaja: Priit Simson

Sündmuste kalender

KES ME OLEME?
Portaal Elva24 on 2014. aastal loodud MTÜ Elva Meediaklubi väljaanne, mille eesmärk on operatiivne, julge ja sõltumatu kajastus kõigest, mis Elvas ja tema lähiümbruses inimestele oluline.
Väljaandja ja peatoimetaja: Priit Simson
Väljaandja: Holger Berg
AITA MEIL SAADA PAREMAKS
Anna meile teada, mis Elvas toimub, saada meile huvitav foto või avalda arvamust päevakajalisel teemal. Saada e-kiri info(at)elva24.ee või helista telefonil 56150280
TOETA ELVA24 VÄLJAANDMIST Elva24 sünnib tegijate entusiasmist ega teeni väljaandjatele tulu. Kui sulle meeldib, mida me teeme ja hoolid Elva arengust, oled teretulnud meid toetama. Annetustest saadud raha läheb portaali elementaarsete püsikulude katteks ja meediahariduse edendamiseks Elva koolinoorte seas.

Meie pangakonto number on: EE382200221059950702(Swedbank)
 


Warning: Unknown: Your script possibly relies on a session side-effect which existed until PHP 4.2.3. Please be advised that the session extension does not consider global variables as a source of data, unless register_globals is enabled. You can disable this functionality and this warning by setting session.bug_compat_42 or session.bug_compat_warn to off, respectively in Unknown on line 0