kolmapäev, 23. august 2017

     Esileht    Uudised  Arvamus  Kultuur  Elva Jooksusari  Sport  Kuu tegija  Retro  Sündmused  
    
REKLAAM   
Kõige kiiremad uudised Elvast.

Koolipsühholoog Anneli Rulli: ma soovin katki läinud inimesi terveks teha

Autor: Elva24
2016.05.30 19:44:08
Hakkasin psühholoogiks soovist katkiseid inimesi taas terveks teha, ütleb värskelt Elva Gümnaasiumi psühholoogi ametikohale asunud Anneli Rulli, kes on oma varasemas tööelus kokku puutunud nii kohtutöötajate kui kriminaalidega.

Anneli Rulli on pärit Tartust, lõpetanud Kivilinna Gümnaasiumi (praeguse nimega Kristjan Jaak Petersoni nimeline gümnaasium) ja tal on kaks kõrgharidust. Esmalt on ta õppinud õigusteadust ja hiljem psühholoogiat.


Foto: Facebook


-Miks just selline karjäärivalik?

Põhikooli lõpus gümnaasiumi alguses tuli idee, et minust peab saama kohtunik ja teine mõte ka kohe, et minust peab saama psühholoog. Kui tuli teha valik, siis otsustasin õigusteaduskonna kasuks. Ei mäleta täpselt kui kaua õppinud olin, kui asusin tööle kriminaalhooldus ametnikuna, kes tegeleb ennetähtaegselt vabanenutega või tingimisi karistust kandvate inimestega. Kuna mul oli kohtuga päris tugev,kokkupuude, nägin siis, mis tööd kohtunikud teevad.

Kui ma nägin seda suurt vastutust ja mida nad kõik igapäevaselt kogevad, siis ma tundsin, et ma vist ei taha ise kohtunikutööd teha. Edasi liikusin kohtus personalijuhi ametikohale ja kohtunikega kokkupuude suurenes veelgi. Kui ma nägin kui katki nad olid, sain aru, et minust ei saa mitte kunagi kohtunikku, sest ma ei taha olla hingeliselt nii katki.

Ja sellele järgneski mõte, et ma tahan katkiseid inimesi terveks teha ning sain rahuliku süda- mega minna edasi psühholoogiat õppima.

-Milline on teie seos Elvaga, peale uue töökoha?

Ma töötan ka Kaitseliidus ja tegelen kodutütardega. Kuna Elva kodutütarde rühm oli veidi tahaplaanile jäänud, siis hakkasin tegelema nendega. See aga ei haaku üldse minu erialaga ja seetõttu hakkasin CV-keskusest erialast tööd otsima ning leidsingi sobiva pakkumise. Tegin motivatsioonikirja ja saatsin CV ära ning kuna direktorile väga sobis poole kohaga töötaja ja mulle see töö, lisaks veel tõsiasi, et tegelen ka kodutütardega, ei olnudki midagi kauem mõelda. Ju see siis saatus oligi!

-Milline on esimene mulje Elva Gümnaasiumist?

Hästi sõbralik! Kuigi ma tean ka probleemseid kohti, siis minu kui inimesega on suheldud hästi soojalt. Juba esimesele infominutitele minnes öeldi kolleegide poolt soojalt tere tulemast. Ma ei ole küll asjade inimene, kuid väga liigutav oli tööle asudes saada väike kingitus kooli poolt. See emotsioon, mis ma sain oli hästi mõnus!

-Millega meeldib teile tegeleda vabal ajal?

Ma olen hull metsas käija, meeldib väga matkata. Praegu on esimene vaba nädalavahetus alles jaanipäeva ajal, kõik eelnevad veedan metsas. Tubasematest tegevusest loen ja vaatan elukaaslasega filme.

-On teil ka mõni huvitav kiiks või hobi?

Ma olen metsik Bondi filmide fänn, kõik osad on kodus olemas. Aga need, mis praegu pühapäevaõhtuti jooksevad, vaatamist ei kannata, sest tõlge seal on täielik jama. Aga kogun veel ka pastakaid ja tasse.

-Mida te sooviksite õpilastele suveks?

Viibige hästi palju väljas ja soovitan võimalikult vähe erinevate nutiseadmete kasutamist. Lihtsalt puhata, sest kooliaeg, see üheksa kuud, on meeletult rasked ja suvi oleks see aeg, mil patareid täis laadida!

Autor: Karmen Orlovski

Allikas: Elva Gümnaasiumi koolileht Kuup

Uudised

Elva Õppejõudude Kogu 300-eurose stipendiumi võitsid Saskia Tullino ja Stella Eileen Päid

Elva Kohvikutepäev on saamas täistuure: järjestikku avanevad uued paigad

ELVA KOHVIKUTEPÄEV ALANUD! Kasteheina kohvikus on massid
Arvamus

PRIIT SIMSON: Räägime sellest, mida meie tahame, mitte sellest, mida poepidajad tahavad

PRIIT SIMSON: Nägemiseni järgmisel hooajal

Piirkonnapolitseinik Jaana Toode: lemmikloomade eest peab hoolt kandma
Kultuur

Elva kultuurikeskuse juhataja Kätlin Saarela: olen saanud julgustust, et oleme õigel teel ja meilt oodatakse uusi põnevaid ettevõtmisi

FOTOD: Elvas avas uksed kaasaegne kultuurikeskus

Aastavahetuse peotelk on valmis ja ootab külalisi
Elva-Jooksusari

Vaata vanu fotosid kunagisest, vahetult augustitormi eel peetud Vapramäe jooksust!

Laupäeval algab taas Elva jooksusari – Vapramäe jooksuga

Täieneb! Elva mäejooksu võitsid Keio Kits ja Tatjana Mannima
Sport

Jooksuportaal: Hannes Veide katkestas Spartathloni maratoni

Eile lõppes jooksukrosside sari Elva Sügis 2016

Hannes Veide stardib homme Kreekas Spartathloni ultrajooksul
Retro

Einelauast restoranini: Elva jaamahoones hakati süüa pakkuma juba üle saja aasta tagasi

Elva Elu 1936: tehkem oma kodud korda!

Karindosk pani kõrtsi kinni, tuletõrjujad tegid lahti
Kuu-tegija

Septembrikuu tegija on Elva puhkepiirkonna edendaja Kätlin Saarela

Augustikuu tegija on FC Elva treener ja tegevjuht Marek Naaris

Juulikuu tegijad on MTÜ Elva Elama eestvedajad Madis Ess ja Toomas Laatsit

Mis Elvas toimub? Saatke oma kommentaarid, teemad, arvamuslood ja fotod aadressil info(at)elva24.ee või võtke ühendust telefonil 56150280
Päevatoimetaja: Priit Simson

Sündmuste kalender

KES ME OLEME?
Portaal Elva24 on 2014. aastal loodud MTÜ Elva Meediaklubi väljaanne, mille eesmärk on operatiivne, julge ja sõltumatu kajastus kõigest, mis Elvas ja tema lähiümbruses inimestele oluline.
Väljaandja ja peatoimetaja: Priit Simson
Väljaandja: Holger Berg
AITA MEIL SAADA PAREMAKS
Anna meile teada, mis Elvas toimub, saada meile huvitav foto või avalda arvamust päevakajalisel teemal. Saada e-kiri info(at)elva24.ee või helista telefonil 56150280
TOETA ELVA24 VÄLJAANDMIST Elva24 sünnib tegijate entusiasmist ega teeni väljaandjatele tulu. Kui sulle meeldib, mida me teeme ja hoolid Elva arengust, oled teretulnud meid toetama. Annetustest saadud raha läheb portaali elementaarsete püsikulude katteks ja meediahariduse edendamiseks Elva koolinoorte seas.

Meie pangakonto number on: EE382200221059950702(Swedbank)
 


Warning: Unknown: Your script possibly relies on a session side-effect which existed until PHP 4.2.3. Please be advised that the session extension does not consider global variables as a source of data, unless register_globals is enabled. You can disable this functionality and this warning by setting session.bug_compat_42 or session.bug_compat_warn to off, respectively in Unknown on line 0