kolmapäev, 23. august 2017

     Esileht    Uudised  Arvamus  Kultuur  Elva Jooksusari  Sport  Kuu tegija  Retro  Sündmused  
    
REKLAAM   
Kõige kiiremad uudised Elvast.

Linnavalitsus ootab Maksimarketi võimaliku laienemise teemal linnaelanike ettepanekuid

Autor: Elva24
2016.05.31 17:09:12
Elva Linnavolikogu 25. aprilli 2016 istungil andis linnavolikogu liige Rein Abel linnavolikogule üle 215 kodaniku poolt allkirjastatud avalduse.

Avaldajad soovisid, et linnavolikogu ei seaks Turuplatsi tn 3 kinnistule hoonestusõigust Elva Tarbijate Ühistu kasuks, et kinnistul säiliks park ning et linnavalitsus kaitseks elanike huve tingimuste seadmisega läbi võimaliku planeeringuprotsessi.

Volikogu istungi päevakorras oli antud küsimuses kaks eelnõud:
„Kesk tn 1 ja Turuplatsi tn 3 kruntide detailplaneeringu koostamise algatamine lähteseisukohtade kinnitamine ning keskkonnamõju strateegilise hindamise mittealgatamine“ ja
„Elva Tarbijate Ühistu kasuks kinnistule aadressil Turuplatsi 3 hoonestusõiguse seadmine“.

Volikogu otsustas mõlemad eelnõud vastu võtta. Detailplaneeringu algatamise otsuse poolt oli 9, vastu 6 ja erapooletuks jäi 1 volikogu liige. Hoonestusõiguse seadmine otsustati hääletustulemusega: poolt 9, vastu 5 ja erapooletuid 2 volikogu liiget.

DETAILPLANEERINGU MENETLEMISE PROTSESS ON ALUSEKS HOONESTUSÕIGUSE SEADMISEL

Detailplaneeringu algatamine ja hoonestusõiguse seadmine Turuplats 3 kinnistule Elva Tarbijate Ühistu kasuks on kaks omavahel seotud protsessi. Hoonestusõiguse seadmise tingimuste kohaselt saab hoonestusõigust seada alles pärast seda, kui Maksimarketi laiendamisega seotud detailplaneering volikogu poolt kehtestatakse ja Elva TÜ seda kinnistut vajab enda kinnistul asuva parkla laiendamiseks.

Turuplats 3 kinnistule ei laiendata Maksimarketi hoonet. Volikogu otsusega hoonestusõiguse seadmiseks lepiti kokku tingimused, mis ajaks ja millistel tingimustel saab Elva TÜ kasutada Turuplats 3 kinnistut pärast vastava detailplaneeringu kehtestamist. Peamised tingimused on, et Elva TÜ saab õiguse kasutada kinnistut tähtajaga 50 aastat sihtotstarbeliselt parklana. See tähendab, et ei ole antud õigust ehitada kinnistule hooneid.

Igal aastal maksab Elva TÜ linnale 23000 eurot, mis alates teisest aastast korrutatakse läbi kinnisvara hinnaindeksiga. Lisaks sellele peab Elva TÜ pargi ümberehitamisel parklaks demonteerima olemasoleva tehnika, pargiinventari, taimed ja kõnniteeplaadid jm selliselt, et neid on võimalik paigaldada linna poolt nimetatud sobivasse kohta ning tasuma demonteerimise ja paigaldamise kulud (25000 eurot, lisaks käibemaks).

Elva TÜ kohustub ehitama oma kinnistule või Turuplats 3 kinnistule 10 müügikohaga avatud turu, laiendama oma kinnistul paiknevat kaubanduskeskust nii, et selles on müügipinda kuni 2500m2 (Maksimarket tüüpi kaubanduskeskuse). See tähendab, kui sellise suurusega Maksimarketit ei ehitata, siis ei saa ka Elva TÜ kasutada linna kinnistut parkla laiendamiseks.

Seega detailplaneeringu menetlemise protsess on aluseks pärastise hoonestusõiguse seadmisel. Kesk tn 1 asuva kaubandushoone laiendamise ja uue hoone parkimise lahendamise võimalikkuse väljaselgitamine saab toimuda läbi avaliku planeerimismenetluse, mistõttu otsustati detailplaneeringu algatamise kasuks.

ESIALGSET ESKIISLAHENDUST ESITLETAKSE AVALIKULT JA SEEJÄREL OODATAKSE ETTEPANEKUID

Selgitame järgnevalt avalduse esitajatele ja avalikkusele detailplaneeringu menetlust ja erinevate huvigruppide osalemisvõimalusi selles.

Pärast detailplaneeringu algatamist ongi menetluse esimeseks etapiks esialgse eskiislahenduse koostamine. Kui esialgne eskiislahendus on valminud, korraldab linnavalitsus planeeringu lähteseisukohtade ja eskiisi avaliku väljapaneku.

Avaliku väljapaneku ajal on igal isikul õigus avaldada arvamusi lähteseisukohtade ja eskiislahenduse kohta. Arvamused palume esitada kirjalikult aadressil elva@elva.ee või Kesk tn 32, Elva 61507.

Detailplaneeringu menetluses on oluline teada, et kui lähteseisukohtade või planeeringu lahenduse kohta soovivad samasisulisi arvamusi esitada rohkem kui 20 isikut, tuleb ühispöördumise esitajatel nimetada oma esindaja. Määratud esindajal tuleb linnavalitsusele teatada oma teadete edastamise viis ja kontaktid, et linnavalitsusel oleks võimalik läbi esindaja isikutega suhelda ning arvamustele vastata. Ka teised ühispöördumise esitajad peavad olema tuvastatavad ning lisanud ühispöördumisele oma kontaktandmed.

Anname ka teada, et kõik üksikisikud, kes soovivad olla kaasatud selle detailplaneeringu koostamises, esitada arvamusi ja saada linnavalitsuselt menetlust puudutavat infot, peavad teatama linnavalitsusele oma kontaktid ning teadete edastamise viisi.

Avaliku väljapaneku ajal esitatud kirjalikud arvamused vaadatakse läbi ning seejärel korraldatakse avalik arutelu. Laekunud arvamuste osas võetakse seisukoht ning vajadusel muudetakse planeeringulahendust. Seejärel asub planeerija planeeringu põhilahendust koostama.

Kogu planeeringu menetlust puudutav info on kättesaadav linna kodulehel aadressil http://elva.kovtp.ee/detailplaneeringud, avalikest väljapanekutest ja avalikest aruteludest informeeritakse ajalehtede Elva Postipoiss ja Postimees kaudu. Planeeringu kohta arvamusi esitanud isikutele antakse infot ning vastatakse pöördumistele nende poolt teatatud kontaktidel.

Kuna avalik huvi selle teema vastu on väga suur, korraldab linnavalitsus koos Elva Tarbijate Ühistuga Maksimarketi võimaliku laienemise teemal avaliku infotunni. Kõik huvilised on oodatud 9. juunil 2016 Tartu mnt 3 asuvasse kooli saali algusega kell 17.00.

Elva Linnavalitsus

Uudised

Elva Õppejõudude Kogu 300-eurose stipendiumi võitsid Saskia Tullino ja Stella Eileen Päid

Elva Kohvikutepäev on saamas täistuure: järjestikku avanevad uued paigad

ELVA KOHVIKUTEPÄEV ALANUD! Kasteheina kohvikus on massid
Arvamus

PRIIT SIMSON: Räägime sellest, mida meie tahame, mitte sellest, mida poepidajad tahavad

PRIIT SIMSON: Nägemiseni järgmisel hooajal

Piirkonnapolitseinik Jaana Toode: lemmikloomade eest peab hoolt kandma
Kultuur

Elva kultuurikeskuse juhataja Kätlin Saarela: olen saanud julgustust, et oleme õigel teel ja meilt oodatakse uusi põnevaid ettevõtmisi

FOTOD: Elvas avas uksed kaasaegne kultuurikeskus

Aastavahetuse peotelk on valmis ja ootab külalisi
Elva-Jooksusari

Vaata vanu fotosid kunagisest, vahetult augustitormi eel peetud Vapramäe jooksust!

Laupäeval algab taas Elva jooksusari – Vapramäe jooksuga

Täieneb! Elva mäejooksu võitsid Keio Kits ja Tatjana Mannima
Sport

Jooksuportaal: Hannes Veide katkestas Spartathloni maratoni

Eile lõppes jooksukrosside sari Elva Sügis 2016

Hannes Veide stardib homme Kreekas Spartathloni ultrajooksul
Retro

Einelauast restoranini: Elva jaamahoones hakati süüa pakkuma juba üle saja aasta tagasi

Elva Elu 1936: tehkem oma kodud korda!

Karindosk pani kõrtsi kinni, tuletõrjujad tegid lahti
Kuu-tegija

Septembrikuu tegija on Elva puhkepiirkonna edendaja Kätlin Saarela

Augustikuu tegija on FC Elva treener ja tegevjuht Marek Naaris

Juulikuu tegijad on MTÜ Elva Elama eestvedajad Madis Ess ja Toomas Laatsit

Mis Elvas toimub? Saatke oma kommentaarid, teemad, arvamuslood ja fotod aadressil info(at)elva24.ee või võtke ühendust telefonil 56150280
Päevatoimetaja: Priit Simson

Sündmuste kalender

KES ME OLEME?
Portaal Elva24 on 2014. aastal loodud MTÜ Elva Meediaklubi väljaanne, mille eesmärk on operatiivne, julge ja sõltumatu kajastus kõigest, mis Elvas ja tema lähiümbruses inimestele oluline.
Väljaandja ja peatoimetaja: Priit Simson
Väljaandja: Holger Berg
AITA MEIL SAADA PAREMAKS
Anna meile teada, mis Elvas toimub, saada meile huvitav foto või avalda arvamust päevakajalisel teemal. Saada e-kiri info(at)elva24.ee või helista telefonil 56150280
TOETA ELVA24 VÄLJAANDMIST Elva24 sünnib tegijate entusiasmist ega teeni väljaandjatele tulu. Kui sulle meeldib, mida me teeme ja hoolid Elva arengust, oled teretulnud meid toetama. Annetustest saadud raha läheb portaali elementaarsete püsikulude katteks ja meediahariduse edendamiseks Elva koolinoorte seas.

Meie pangakonto number on: EE382200221059950702(Swedbank)
 


Warning: Unknown: Your script possibly relies on a session side-effect which existed until PHP 4.2.3. Please be advised that the session extension does not consider global variables as a source of data, unless register_globals is enabled. You can disable this functionality and this warning by setting session.bug_compat_42 or session.bug_compat_warn to off, respectively in Unknown on line 0