kolmapäev, 23. august 2017

     Esileht    Uudised  Arvamus  Kultuur  Elva Jooksusari  Sport  Kuu tegija  Retro  Sündmused  
    
REKLAAM   
Kõige kiiremad uudised Elvast.

Kuldmedalist Geili Pütsepp: kool pole koht võistlemiseks

2016.06.22 18:39:33
Möödunud laupäeval lõpetas Elva Gümnaasiumi 68. lend. Värske kuldmedalist Geili Pütsepp andis elva24-le intervjuu ja räägib, et kool ei ole koht võistlemiseks ning kuldmedal polnud kindlaks eesmärgiks.


Foto: KERA foto


-Milline isiksus sa oled?

Ma olen pigem vaikne, võõramas seltskonnas eriti, aga ega ma pole ka sõpradega just peoloom. Leian pigem mõne väikse vaikse nurga ja kössitan seal. See on ka ehk üheks põhjuseks miks mu hinded nii head olid. Ma ei pidanud jagama ennast kooli ja sõprade vahel. Mul lihtsalt pole palju sõpru ja seetõttu jäi rohkem aega õppimisele.

-Millega vabal ajal tegeled?

Kunagi olin ma maru usin joonistaja, aga nüüd on seegi soiku jäänud. Mulle meeldib vabal ajal trenni eesmärgil tantsida. Vaba aega pole kooli kõrvalt ammu olnud ja ei oskagi midagi sellega peale hakata. Kindlasti loen ka raamatuid ja veedan aega sõpradega.

-Kas võiksid enda kohta öelda tuupur või pigem inimene kes lihtsalt kõike lennult haarab? Kas kuldmedal oli kindel eesmärk? Kui palju aega gümnaasiumis õppimisele kulus?

Ma ei ütleks, et ma olen tuupur selles mõttes, et istuks päevad läbi kodus ja korrutaks ühte teemat seni kuni see on sõna-sõnalt peas. Ma saan tunnis asjadest aru ja kodus vaatan pigem teema uuesti üle, et see ka meelde jääks. Kuldmedal polnud kindlasti eesmärk kui selline. Ma olen alati olnud perfektsionist ja eesmärgiks oli lõpetada nii hästi kui suudan, olgu siis see medaliga või ilma. Ma usun, et ma olen samasugune õppija nagu kõik teised noored.
Matemaatika vihiku kõrval on lahti arvuti ja põhitähelepanu pole kindlasti mitte kodutööl. Sellise harjumusega said mul kõik asjad õpitud paari tunniga. Ilmselt oleks neile kulunud
maksimaalselt tund kui oleks pühendunud ainult õppimisele.

-Humanitaar- või reaalained? Mis oli sinu lemmikaine?

Reaalained kindlasti. Lemmikaineteks olid ilmselt loodusained: bioloogia, geograafia, zooloogia. Reaal- ja loodusaineid ei pidanud ma väga enam kodus õppima, aga selle eest olid keeled ja ajalugu tihti paras peavalu.

-Kuldmedalistid on tavaliselt ka usinad olümpiaadidelt osavõtjad. Kuidas on sinuga lood?

Mulle pole kunagi meeldinud olümpiaadidel käia ja oma teadmistega teistega võistelda. Minu jaoks pole kool ja õppimine võistlus. Ma käisin põhikoolis bioloogia ja matemaatika olümpiaadidel aga peale seda olen neist hoidunud. Gümnaasiumis võtsin osa ainult füüsika viktoriinist "Spekter", kus juhtusin saama 7. koha 12. klasside arvestuses. Sellestki viktoriinist võtsin osa pigem mõttega, et vaadata, mida seal küsitakse ja kui palju mulle nende aastatega külge on jäänud ja ei lootnud sealt mingit head kohta. Tulemus oli aga eneselegi üllatuseks väga hea.

-Kui palju stippi said lõpetamise puhul?

Pole päris kindel palju sain medali eest, aga medalirahale lisandus ka koolistipendium väärtuses 300€.

-Kuhu edasi?

Edasi ootab mind loodetavasti Tartu Ülikool ja bioloogia ning elustiku kaitse õppesuund. Avaldused andisin sisse ka Tartu Ülikooli geoloogia ja keskkonnatehnoloogia erialale ja Maaülikooli vee ja maismaa ökosüsteemide rakendusbioloogiasse ja keskkonnakaitsesse ka. Aga kõik neli on väga sarnased ja põhimõte on kõigil sarnane.

Uudised

Elva Õppejõudude Kogu 300-eurose stipendiumi võitsid Saskia Tullino ja Stella Eileen Päid

Elva Kohvikutepäev on saamas täistuure: järjestikku avanevad uued paigad

ELVA KOHVIKUTEPÄEV ALANUD! Kasteheina kohvikus on massid
Arvamus

PRIIT SIMSON: Räägime sellest, mida meie tahame, mitte sellest, mida poepidajad tahavad

PRIIT SIMSON: Nägemiseni järgmisel hooajal

Piirkonnapolitseinik Jaana Toode: lemmikloomade eest peab hoolt kandma
Kultuur

Elva kultuurikeskuse juhataja Kätlin Saarela: olen saanud julgustust, et oleme õigel teel ja meilt oodatakse uusi põnevaid ettevõtmisi

FOTOD: Elvas avas uksed kaasaegne kultuurikeskus

Aastavahetuse peotelk on valmis ja ootab külalisi
Elva-Jooksusari

Vaata vanu fotosid kunagisest, vahetult augustitormi eel peetud Vapramäe jooksust!

Laupäeval algab taas Elva jooksusari – Vapramäe jooksuga

Täieneb! Elva mäejooksu võitsid Keio Kits ja Tatjana Mannima
Sport

Jooksuportaal: Hannes Veide katkestas Spartathloni maratoni

Eile lõppes jooksukrosside sari Elva Sügis 2016

Hannes Veide stardib homme Kreekas Spartathloni ultrajooksul
Retro

Einelauast restoranini: Elva jaamahoones hakati süüa pakkuma juba üle saja aasta tagasi

Elva Elu 1936: tehkem oma kodud korda!

Karindosk pani kõrtsi kinni, tuletõrjujad tegid lahti
Kuu-tegija

Septembrikuu tegija on Elva puhkepiirkonna edendaja Kätlin Saarela

Augustikuu tegija on FC Elva treener ja tegevjuht Marek Naaris

Juulikuu tegijad on MTÜ Elva Elama eestvedajad Madis Ess ja Toomas Laatsit

Mis Elvas toimub? Saatke oma kommentaarid, teemad, arvamuslood ja fotod aadressil info(at)elva24.ee või võtke ühendust telefonil 56150280
Päevatoimetaja: Priit Simson

Sündmuste kalender

KES ME OLEME?
Portaal Elva24 on 2014. aastal loodud MTÜ Elva Meediaklubi väljaanne, mille eesmärk on operatiivne, julge ja sõltumatu kajastus kõigest, mis Elvas ja tema lähiümbruses inimestele oluline.
Väljaandja ja peatoimetaja: Priit Simson
Väljaandja: Holger Berg
AITA MEIL SAADA PAREMAKS
Anna meile teada, mis Elvas toimub, saada meile huvitav foto või avalda arvamust päevakajalisel teemal. Saada e-kiri info(at)elva24.ee või helista telefonil 56150280
TOETA ELVA24 VÄLJAANDMIST Elva24 sünnib tegijate entusiasmist ega teeni väljaandjatele tulu. Kui sulle meeldib, mida me teeme ja hoolid Elva arengust, oled teretulnud meid toetama. Annetustest saadud raha läheb portaali elementaarsete püsikulude katteks ja meediahariduse edendamiseks Elva koolinoorte seas.

Meie pangakonto number on: EE382200221059950702(Swedbank)
 


Warning: Unknown: Your script possibly relies on a session side-effect which existed until PHP 4.2.3. Please be advised that the session extension does not consider global variables as a source of data, unless register_globals is enabled. You can disable this functionality and this warning by setting session.bug_compat_42 or session.bug_compat_warn to off, respectively in Unknown on line 0